Fotoexpedice Bali 2017

Fotoexpedice Bali

Indonesie je jednou z našich nejoblíbenějších destinací v Asii, a proto jsme s velkou radostí připravili na přání našich klientů novou fotoexpedici na ostrov Bali. Bali je kouzelným exotickým rájem, který v sobě spojuje přírodní krásy, bohatou kulturu a dlouhou spirituální tradici. Jako bonus je program fotoexpedice doplněn i o dva portrétní workshopy a 2 dny v Hong Kongu.

 

Základní informace

Termín : 11. březen až 25. březen 2017  (15 dní)
Cena: 79 500 Kč
Počet účastníků: 8 fotografů + 2 lektoři (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minibus
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně a obědy dle programu, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Zaměření: krajina, moře, chrámy, streetphoto, portrét
Fyzická náročnost: mírná – bali je ideálním místem pro relaxaci.

 

Lektor

Jacquelynn Buck

Vynikající americká fotografka, která získala celou řadu ocenění a patří dnes mezi respektované fotografky a lektorky nejen v USA. Ve své profesionální kariéře se zaměřuje zejména na portrétní, budoir a svatební fotografii. Je však vášnivou cestovatelkou, takže v jejím portfoliu najdete i skvělé snímky krajiny.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Bali je tropickým ostrovem, který nabízí bujnou přírodu, velice příjemné klima a dostatečné zázemí. Ostrov je bezpečný, cestování na Bali nevyžaduje žádné speciální očkování ani přípravu. V březnu jsou na Bali běžné noční přeháňky, díky kterým je příroda nádherně zelená a slunné dny s teplotou kolem 30 stupňů.

Obyvatelé Bali jsou velice střícní, komunikativní a přátelští. Rádi se nechají fotografovat, rádi nechají fotografovat své děti nebo vás pozvou k sobě domů. Pouze na obřadních místech a při meditaci je potřeba respektovat místní pravidla a nevyrušovat přítomné. Do chrámů je vyžadováno při vstupu zakrytí ramen a kolen.

Na Bali fungují mobilní telefony, v hotelých a kavárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 220V a nevyžaduje žádnou speciální redukci.

Balijská kuchyně je pestrá a postavena zejména na rýži a zelenině. Nedoporučuje se pít jinou, než balenou vodu.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 79 500 Kč obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Denpasar – Hong Kong – Praha, visum, minibusová doprava na místě, ubytování se snídaní a obědy dle programu, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora a anglicky mluvící lektorky.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (11.3.2017) : Cesta na Bali
Ráno odletíme z pražského letiště směr Denpasaru.

 

Den 2 (12.3.2017) : Přílet do Denpasaru
Po obědě přiletíme na navě dokončené letiště v hlavním městě Bali, Denpasaru. Po krátkém transferu do hotelu nás čeká odpočinek po dlouhé cestě v příjmeném hotelu na pláži Sanur.

Den 3 (13.3.2017) : Relaxace na Bali
Po dlouhé a náročné cestě nás čeká den odpočinku na pláži na Bali. Bude dostatek času na nabrání sil a individuální konzultace u bazénu :)

Den 4 (14.3.2017) : Vymáčkněte ze svého fotoaparátu víc
V ranním a večerním světle budeme trénovat fotografování v zahradách a na pláži. Zaměříme se zejména na dokonalé pochopení ovládání fotoaparátu. Zbude samozřejmě i čas na vychutnání si místní pohostinnosti.

Den 5 (15.3.2017) : Tržiště a chrámy Denpasaru (s)
Dopoledne navštívíme rušné tržiště uprostřed Denpasaru, na kterém lze koupit, vidět a fotografovat takřka cokoli od květin, ovoce a zeleniny, přes oblečení a látky až po domácí zvířata. Balijci na trzích nakupují většinu toho co potřebují a návštěva trhu je pro ně každodenní samozřejmostí. Kromě trhu navštívíme i jeden z místních chrámů a přilehlý park. Odpoledne je pro zájemce připravena tradiční balisjká masáž.

Den 6 (16.3.2017) : Sanur – portrétní workshop (s)
Čtvrtý den věnujeme pověstné písečné pláži Sanur. Kromě koupání a relaxace můžete využít portrétní workshop vedený americkou fotografkou s místní modelkou.

Den 7 (17.3.2017) : Ubud (s, o)
Vydáme se do vnitrozemí ostrova a našim cílem se stane umělecké městečko Ubud. Cestou navštívíme několik menších vesnich, které se specializují na výrobu látek, keramiky či dřevěných sošek. Poznáme tak tradiční životní styl Balijců, protože se vyhneme tuistický známým místům a navštívíme autentické vesnice. Večer nás čeká fotografování v samotném Ubudu, napříklád v známém opičím lese.

Den 8 (18.3.2017) : Kávové plantáže a Ulun Danu Temple (s, o)

Dopoledne budeme fotografovat na rýžových políčcích a kavových plantážích. Odpoledne pak strávíme na břehu jezera Beratan a navštívíme chrám Ulun Danu. Poznáme klidnější životní rytmus a ještě zelenější přírodu.

Den 9 (19.3.2017) : Vulkán Batur (s, o)

V brzkých ranních hodinách se vydáme na vrchol vulkánu Batur, ze kterého budeme fotografovat východ slunce. Čeká nás nezapomenutelný pohled na jezero, další sopečné vrcholy a okolní menší ostrůvky. Po sestoupení ze sopky si odpočineme v místních lázních.

Den 10 (20.3.2017) : Tanah Lot (s, o)

Dopoledne se vydáme na poutní místo Besakih. Odpoledne se vydáme k mořskému chrámu Tanah Lot, který je jedním ze symbolů Bali. Zde budeme fotografovat až do večerních hodin.

Den 11 (21.3.2017) : Kuta – portrétní workshop (s)

Přesuneme se na nejznámější pláž na Bali – Kuta. Zde můžeme fotografovat surfaře, známý Hard Rock Hotel a čeká nás i druhý portrétní workshop.

Den 12 (22.3.2017) : Balijské relaxace – portrétní workshop (s)

Poslední den na Bali věnujeme relaxaci a odpočinku. Dle vlastních preferencí můžete volit mezi návštěvou tržiště, odpočinkem v zahradách, u bazénu či třetím portrétním workshopem.

Den 13 (23.3.2017) : večerní Hong Kong (s)

Čeká nás cesta z Bali do Hong Kongu a večerní prohlídka města, které nikdy nespí.

Den 14 (24.3.2017) : Hong Kong (s)

Celý den věnujeme prohlídce této asijské metropole. Večer se přesuneme na letiště a v nočních hodinách odletíme do Evropy.

Den 15 (25.3.2017) : Návrat do Prahy


Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.