Fotoexpedice jarní Havaj 2022

Havaj 2022

Havaj je doslova tropickým rájem. Sopečné ostrovy s bujnou, sytě zelenou vegetací, nádherné pláže, vodopády a všudypřítomná pohoda a klid. Lednová cesta na Havaj byla tak úžasná, že jsme se rozhodli přidat ještě jeden jarní termín, při kterém navštívíme 3 ostrovy a víc se zaměříme na jejich poznávání a samozřejmě fotografování.

Základní informace


Termín : 29.3 až 13.4 2022  (16 dní / 15 nocí)
Běžná cena: 127 900 Kč
Počet účastníků: 5 – 7 účastníků + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě VAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Fyzická náročnost: střední – pěší tůry do 8 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Havaj 2019

Co je dobré vědět o lokalitě


Havaj je tropickým rájem. Teploty celoročně jen minimálně kolísají kolem 27° C s možností nárazových srážek, kterých je v dubnu velmi málo. Klima je velice příjemné díky neutuchajícímu mořskému vánku. Ne náhodou je Havaj oblíbeným cílem pro dovolené.

Havaj v sobě spojuje prvky exotické přírody se všemi výdobytky civilizace. Jako jeden ze států USA nabízí vynikající infrastrukturu, služby, stravování, zdravotní péči, dostupnost internetu i bezpečnost. Na ostrovech je zcela minimální kriminalita a nežijí zde prakticky žádné nebezpečné živočišné druhy.
Po celou dobu cesty bude k dispozici mobilní signál, na hotelích WiFi a elektřina. V USA je 110 V a je potřeba se vybavit redukcí pro místní zásuvky.

Havajská kuchyně je velice pestrá. Na své si přijdou milovníci ryb, skvělého hovězího, tropického ovoce a pestré mezinárodní kuchyně.

 

CoVID opatření

Pro vstup do USA je vyžadováno ukončené očkování schválenou vakcínou a antigenní test před odletem. Přímo na Havaji se nosí roušky v interiérech a při vstupu do restaurací se kontroluje očkování. Jinak je život na ostrovech zcela bez omezení, všichni jsou usměvaví, riziko nákazy zcela minimální a turistů je na ostrovech abnormálně málo.

Pro zájemce jsme připraveni zajistit připojištění pro všechna rizika spojená s CoVIDem.

 

Co obsahuje základní cena


Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy vstupní povolení ESTA, doprava na místě, ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích, letenky vč. poplatků a zavazadel, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

 

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Vstup do Pearl Harbour. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji či vyšší třídu ubytování. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Kam se podíváme?


Do letošního programu jsme zařadili tři nejkrásnější havajské ostrovy – Oahu, Maui a Kauai. Patří k těm nejromantičtějším a nejpohodlnější z celého souostroví.

Oahu je známý zejména díky Perl Harboru, ale nabízí i nádherná údolí, pláže a samozřejmě Honolulu s Waikiki beach. Těšit se můžete na nádherné chrámy, pláže, panoramatické výhledy a majáky.

Maui přidává deštné pralesy, útesy a nádherný vulkanický národní park Haleakala. Ostrov má mnohem klidnější a romantičtější atmosféru, je rájem surfařů a vše je Aloha.

Kauai je nejméně osídleným, nejdivočejším a nejvenkovštějším z ostrovů. Čekají nás nádherné hory, údolí, vodopády a lesy.

 

Podrobný program


Den 1 (29. 3.) : Cesta do Los Angeles

Ráno odletíme z pražského letiště směr US. Protože cesta na Havaj je opravdu dlouhá, uděláme si zastávku v Los Angeles. Zajdeme si večer na pláž v Santa Monice, dáme si dobrou večeři a trochu se protáhneme.

 

Den 2 (30. 3.) : Honolulu

Brzy ráno budeme pokračovat v cestě na Havaj. K večeru si již budeme užívat slunce na Honolulu. Podíváme se na vyhlídku Diamond Head, prohlédneme si historickou část města a samozřejmě si užijeme západ slunce na Waikiki beach.

 

Den 3 (31. 1.) : Perl Harbor nebo relaxace na pláži

Pro zájemce zajistíme celodenní prohlídku vojenské základny Perl Harbour. Navštívíme památník křižníku Arizona, prohlédneme si křižník Missouri, letecké muzeum, muzeum ponorkového loďstva a další zajímavá místa. Nezajímá vás technika a historie? Můžete celý den strávit relaxací na pláži nebo třeba nákupy na Waikiki.

 

Den 4 (1. 4.) : Kolem Oahu

Čtvrtý den se vydáme na okružní jízdu kolem ostrova. Čeká nás nádherná zátoka Hawaii Kai, možnost výstupu na Koko Head, Hanauma Bay a chrám Byodo-In. Na západ slunce se vydáme k majáku na Barbers Point.

 

Den 5 (2. 4.) : Sever Oahu

Poslední den na ostrově Oahu jsme si schovali pro severní část ostrova, která má zcela odlišnou atmosféru. Místo luxusu nabízí autentičnost, serfařský ráj a nebo třeba ananasové plantáže. Společně poznáme rebelující odvrácenou část ostrova.

 

Den 6 (3. 4.) : Přelet na Kauai

Dopoledne přeletíme na Kauai, nejdivočejší z trojice navštívených ostrovů. Západ slunce budeme fotit již nad deštnými pralesy.

 

Den 7 (4. 4.) : Hory a údolí

Kauai je hornatý ostrov s nádhernými údolími a vyhlídkami. Vydáme se do údolí Waimea, která nabízí to nejkrásnější z celého ostrova.

 

Den 8 (5. 4.) : Vodopády

Díky své severní poloze v souostroví a celkové konstituci ostrova se může Kauai pochlubit nádhernými vodopády. My jsme si vybrali tři nejkrásnější, které budeme postupně fotografovat.

Den 9 (6. 4.) : Přelet na Maui

Dopoledne se vydáme na poslední z navštívených ostrovů a k večeru nás již čekají pláže, želvy a unikátní atmosféra vesničky Paia.

  

Den 10 (7. 4.) : Road to Hana

Cesta kolem východního cípu ostrova nabízí hned několik ekosystémů. Provedeme hluboké deštné pralesy, budeme objevovat nádherné útesy i travnaté pláně jihu ostrova. Čekají nás vodopády i super koupání. Tento roadtrip si rozhodně budete pamatovat celý život.

 

Den 11 (8. 4.) : Západní pobřeží

Západ Maui nabízí krásné písčité pláže, lávová pole, jeskyně v útesech a dechberoucí vyhlídky.

 

Den 12 (9. 4.) : Vulkanický park Haleakala

Celý den věnujeme vulkánu Haleakala. Vydáme se na putování pestrobarevným vulkánem, budeme si užívat výhledy z nadmořské výšky 3 km a samozřejmě i západ slunce.

 

Den 13 (10. 4.) : Západní pobřeží

Vydáme se do nitra pobřeží Wast Maui. Navštívíme údolí Iao a zdoláme jeden z místních tracků s dechberoucími vyhlídkami.

 

Den 14 (11. 4.) : Zpět do L.A.

Vydáme se na cestu zpět na západní pobřeží USA. V Los Angeles navštívíme Hollywood, Mulholland Drive, Griffthovu observatoř a další kouzelná místa spojená s filmem.

 

Den 15 (12. 4.) : Los Angeles

Dopoledne strávíme v Santa Monice a na slavné Venice Beach. Vychutnáme si atmosféru uvolněné Kalifornie a plážového života. Odpoledne se vydáme na cestu zpět do Evropy.

 

Den 16 (13. 4.) : Návrat do Prahy

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.