Fotoexpedice Indie 2018

Indie je novinkou v naší nabídce, kterou jsme s kolegy fotografy a lokálním partnerem připravovali 2 roky. Vybrali jsme pro vás hlavní město Nové Díllí, fotografování tygrů v národních parcích, magický Tádž Mahal, čajové plantáže v západním Ghátu či život na řece. Přidejte se k našemu putování po Indii.

Základní informace


Termín : 1. dubna až 16. dubna 2018  (15 dní)
Běžná cena: 124 000 Kč (OBSAZENO)
Počet účastníků: 5 fotografů + 1 lektor + lokální průvodce
Doprava: letecká
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší kategorie (****)
Stravování: snídaně
Zaměření: zvířata, krajina, streetphoto
Fyzická náročnost: vyšší – je třeba počítat s horkým indickým počasím

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme


Naše putování začne v metropoli Indie v Dílí, kde navštívíme staré i nové město. Pokračovat budeme do starobylé Agry, kde nás čeká fotografování v chrámu Tádž Mahal. Následuje jeden ze zlatých hřebů programu, fotografování slonů a zejména tygrů v národním parku Ranthambhore. Následně se letecky přesuneme na jiho-západ od západního Ghátu, kde se naší centrálou stane Munnar. Čekají nás výlety do hor na čajové plantáže, fotografování ptáků v deltě řeky a samozřejmě dokumentování pestrého indického pouličního života.

 

Co je dobré vědět o Indii v tomto období?

Čeká nás stále ještě relativně přijatelné, ale horké počasí. Do Indie se vydáváme na samém začátku sezóny, přesto je potřeba počítat s teplotami přes 30°C.

Do Indie není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuje se zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a případně si zajistit očkování proti žloutence. Každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Indická kultúra a životní styl jsou radikálně odlišné od evropských zvyklostí. Kulturní šok může být pro návštěvníky poměrně výrazný, proto jsme pro naši cestu zajistili maximální komfort ve spolupráci s lokálními partnery. Budeme bydlet ve špičkových hotelích, jíst v kvalitních restauracích a vyhýbat se místům představujícím bezpečnostní riziko.

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 124 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, lokální přelety v Indii včetně všech tax a poplatků, vyřízení vstupních povolení, transfery, doprava na místě, ubytování se snídaní, další strava dle programu níže,  komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, poplatky za Safari, vstupy, služby českého průvodce a lektora po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje: stravování mimo program, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

PŘÍPLATKOVÉ SLUŽBY

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

(foto: V. Čech ml, V. Čech, Mirek Chytil, Michal Hrabec)

Podrobný program

DEN 1  (1. 4. 2018)

Odlet z Prahy.

 

DEN 2 (2. 4. 2018)

Po přiletu do Dílí se ubytujeme, odpočineme po náročné cestě a večer bude připravena pro zájemce první možnost fotografovat večerní město.

 

DEN 3 (3. 4. 2018) Dílí

Celý den budeme fotografovat ve starém i novém Dílí. Navštívíme nejznámější místa, projedeme se rikšou nebo navštívíme místní trh.

 

DEN 4 (4. 4. 2018) Agra

Přesuneme se do Agry a poprvé navštívíme Tádž Mahal ve večerním světle.

 

DEN 5 (5. 5. 2018) Tádž Mahál a Fatehpur Sikri

Den začneme fotografováním Tádž Mahálu při východu slunce. Následně se přesuneme do pouštního města Fatehpur Sikri a po jeho prohlídce budeme pokračovat do národního parku Ranthambhore.

 

DEN 6 – 9 (6. – 9. 4. 2018) Národní park Ranthambhore

Národní park Ranthambhore je asi nejlepším místem pro pozorování a fotografování tygra bengálského. Každý den nás čeká ranní a večerní fotografování. Kromě tygrů nás čeká fotografování slonů a dalších zvířat.

 

DEN 10  (10. 4. 2018) Přesun na jih

Nejprve dojedeme po zemi do Jaipuru a následně přeletíme na jiho-západ Indie do města Munnar. Zde nás čeká ubytování a odpočinek.

 

DEN 11 (11. – 14. 4. 2018) Západní Ghát

Západní Ghát je díky horám mnohem zelenější a čeká nás zcela nové prostředí. Navštívíme čajové plantáže v horách, budeme fotografovat v deltě řeky a samozřejmě se zaměříme i na street fotografii. Postupně navštívíme Munnar, Thekaddy, Alleppey a Cochin.

 

DEN 15 (15. 4. 2018) Přesun do Dílí

Čeká nás přelet z města Goa do Dílí, nákupy dárků a příprava na cestu domů.

.

DEN 16 (16. 4. 2018) Cesta domů

Odlet z Dílí a návrat do Prahy.

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz