Final Cut Pro: Animace objektů a titulků v Motion

Final Cut Pro X

Final Cut Pro je špičkový nástroj pro střih videa jehož možnosti můžete rozšířit pomocí doplňků přímo od Applu. Na tomto workshopu vás naučíme vytvářet animace a efekty pomocí Motion a efektivněji exportovat svoje videoprojekty s Compressorem. Workshop  navazuje na základní kurz ovládání Final Cutu.

Co se na workshopu barevné postprodukce naučíte?

Apple Motion je používán jako samostatná aplikace pro animace nebo jako úžasný doplněk pro FCP. Workshop je zaměřen zejména na spolupráci těchto dvou programů a budete sami překvapeni co dokáží. Ukážeme si vlastnosti Motionu, ale hlavně se naučíme rozšířit FCP o vlastnoručně vytvořené efekty, nadpisy, generátory a přechody, které budete mít vždy po ruce. Kromě Motionu se podíváme také na Apple Compressor, který umožňuje nastavit vlastní formáty exportu a rendering i na více počítačích najednou.

Konkrétně se můžete těšit na:

 • Představení rozhraní Apple Motion a základních nástrojů
 • Behaviors a Filters (jejich využívání a animace)
 • Tvorbu vlastního nadpisu pro FCP
 • Tvorbu vlastního generátoru pro FCP
 • Tvorbu vlastního efektu pro FCP
 • Tvorbu vlastního přechodu pro FCP
 • Představení rozhraní Apple Compressor a spolupráci s FCP
 • Export a renderování pomocí Apple Compressor

 

Final Cut Pro XJak bude workshop probíhat?

V průběhu celého workshopu budeme společně pracovat na reálných projektech z praxe, na kterých si budeme demnstrovat jednotlivé postupy. Vše si názorně ukážeme, v praxi odzkoušíme a osvojíte si konkrétní postupy. Během workshopu bude lektor předávat tipy a osvědčené postupy z praxe. Odpoví na všechny dotazy a společně posuneme vaše postprodukční schopnosti zase o level výš.

 

Pro koho je workshop určen?

Pracujete s Final Cutem, ale přijde vám, že by mohl umět víc? Chcete vědět, jak vytvořit animované nadpisy a efekty sobě přímu na míru? Pokud ano, velice rádi vás na kurzu uvidíme a ukážeme vám postupy, které vychází z každodenní praxe.
Pro absolvování kurzu doporučujeme, abyste ovládali základní práci ve Final Cut Pro a znali MacOS alespoň na uživatelské úrovni. Pro kurz je nutné mít nainstalovaný Apple Motion a Final Cut Pro, Apple Compressor doporučujeme.

Final Cut Pro X

Kdo je lektorem?

Hlavním lektorem kurzu je Kamil Chudačík, zkušený video editor a velký fanoušek Applu. Aktuálně působí jako hlavní střihač v AG Production, která ročně zaznamenává desítky svateb, plesů a eventů. Kamil ve Final Cutu pracuje prakticky každý den a je přesvědčen o tom, že pouze díky tomuto softwaru zvládne zpracovat tak velké množství zakázek – více než 100 editů každý rok. Kromě střihu také často natáčí, zabývá se motion graphics a jeho velkou zálibou je color grading. Díky těmto zkušenostem vám Kamil poskytne komplexní a rozsáhlé informace o video postprodukci.

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 23. září 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2190 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1590 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

S kurzem souvisí

 • Pokud si nejste 100% jistí tím, že umíte Final Cut Pro ovládat, doporučujeme před tímto workshopem absolvovat základní kurz.
 • Tento workshop doplňuje workshop barevné postprodukce.

Final Cut Pro X

Děkujeme AG Production za poskytnutí screenshotů z konkrétních projektů.

Reference klientů

Včerejší kurz bych popsal tak, že jsem se naučil asi tak o 90% víc než jsem od toho čekal. Výuka byla suprově promyšlená, jak se jelo vždy téma po tématu a nemíchaly se do sebe a hlavně jsem si z toho hrozně moc odnesl.

Dokonce jsme stihli kouknout i na věc, která zajímala čistě jen mě a to audio vizuály. Tuto věc maximálně tak do měsíce chci začít využívat na tvorbu vizuálů pro moji hudbu. Takže za to jsem neskutečně vděčnej. “ Tomáš Klimeš

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?