Mistrovství fotografování mobilem

Chcete se naučit lépe fotografovat iPhonem či jiným chytrým telefonem? Na první pohled se může zdát, že zapnout Fotoaparát a stisknout spoušť není nic těžkého. Ukážeme vám, že i fotografování telefonem může být mnohem kreativnější, zábavnější a vést k mnohem lepším snímkům. Máme pro vás připraveno fotografování v ulicích Prahy a následně společné úpravy fotografií.

Novinky

Do kurzu jsme doplnili novinky, které nabízí iPhone 15/Pro/Pro Max a iOS 17. Přímo na kurzu si budete moct vyzkoušet a porovnat iPhone 15 Pro Max se staršími modely a osvojit si nejnovější technologie.

Co se na kurzu naučíte

Cílem kurzu je posunout vaše technické i kreativní dovednosti při fotografování pomocí chytrého telefonu. Ukážeme si, jak správně přistupovat k fotografii, jak dokonale ovládnout iPhone, jaké příslušenství se může hodit a jaké aplikace kdy použít. V první části budeme fotografovat, v druhé upravovat, takže se na kurzu naučíte celý postup od vyhledávání motivů, přes fotografování, postprodukci až po sdílení.

Obsah kurzu

První část bude zaměřena na fotografování. Těšit se můžete na:

 • Procházka Prahou a fotografování v ulicích na dané téma
 • Kompletní představení všech funkcí nativní aplikace Fotoaparát a jejich kreativní využití
 • Hledání motivů a základy kompozice
 • Pokročilé foto aplikace
 • Tipy na zajímavé příslušenství

 

Druhá část bude zaměřena na úpravy fotografií.

 • Rozbor a zpětná vazba na hotové snímky
 • Praktická ukázka editace v nativní aplikaci Fotky
 • Srovnání pokročilých aplikací
 • Jak publikovat své snímky na internetu a sociálních sítích
 • Export a případný tisk fotografií

 

Kurz Mistrovství focení mobilem

Foto Jaroslav Škrabálek, kurz 12.3.

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. První část workshopu strávíme venku, kde si vyzkoušíte různé fotografické žánry, například street foto, portrét, krajinu a další. Vše si podrobně vysvětlíme a ukážeme. Nebude chybět ani praktická ukázka dalšího příslušenství. Celkem venku strávíme přibližně tři hodiny.

V druhé části se přesuneme do učebny, kde se nejen podíváme na výsledné snímky, ale hlavně si ukážeme úpravy. Projdeme další editační aplikace či jak efektivně své snímky dál publikovat, exportovat nebo prodávat. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít fotografovat jen a pouze na iPhone.

Uprostřed výuky uděláme hodinovou pauzu na oběd.

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností. Zároveň je velice aktivním profesionálním fotografem a YouTuberem. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

Musím něco umět?

Kurz nevyžaduje žádné konkrétní fotografické znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iPhone. Pokud si tím nejste úplně jistí, doporučujeme nejprve navštívit kurz iOS pro začátečníky.

 

Co budu potřebovat?

Na workshop je nutné dorazit s vlastním iPhonem. Workshop můžete absolvovat i s chytrým telefonem jiné značky, ale některá nastavení či aplikace se mohou lišit. Na druhou stranu dobrý fotograf zvládne udělat skvělou fotografii jakoukoli technikou.

Před samotným kurzem obdržíte emailem seznam aplikací, které je vhodné si stáhnout a nainstalovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

Workshop proběhne v následujících termínech:

 • 24. června 2024 od 9 do 16 hodin. Tento kurz pořádáme pouze ve fyzické formě. Sraz účastníků bude v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 15 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektorů. Kurzovné je 2190 Kč.

 

Co o kurzu říkají klienti?

Kurz byl pro mě pecka. Ať už výlet do Práglu, tak rozšíření vědění ohledně focení na founa. A hlavně nastavení mého nového miláčka. Rozhodně se snažím dál studovat focení mobilem. A neustále dokazovat konzervám, že technologie jsou už někde jinde a že nejlepší foťák je ten co máš u sebe. A to je téměř vždy foun.
Pavel”, Pavel Kafka, kurz 10.10.

 

Kurz byl velice přínosný a ukázal mi že i se starším modelem Iphonu s jednou čočkou (Xr) lze dělat zajímavé a kvalitní fotky“ Lukáš Suchánek, kurz 12. 3.

„Musím poděkovat Honzovi a Filipovi za příjemný den. Kurz byl plynulý a kreativní. Byli jsme seznámeni jak naplno využívat přednastavené aplikace k fotografování, případně doporučili, které se dají využít a s kterými mají dobré zkušenosti. Následně jsme se byli projít po městě a hledali jsem společně inspiraci pro fotografování. Po celou dobu nám byli kluci k dispozici a poskytovali rady a své zkušenosti. Po obědě jsme se vrátili do ateliéru, kde proběhla prezentace k aplikacím, které lze používat na úpravu fotek. Byli jsme poučeni o základních pravidlech focení a následné úpravy fotek. Nakonec jsme si své fotky mohli upravit dle svého cítění. Kurz měl pro mě určitě přínos a moc děkuji klukům za jejich přístup. Dušan“ Dušan Mašín, kurz 12. 3.

„Kurz Mistrovstvi foceni mobilem byl pro nas bajecne stravenym casem. Pod Vasim vedenim zorientovali jak v zakladnich aspektech fotografovani vubec, tak predevsim ve specialitkach nasich chytrych telefonu. Mnohe si clovek vubec neuvedomuje a ted, kdyz o nich vi, je kazda fotka, proces jejiho vzniku i nasledna postprodukce, radost. Clovek nemusi nastavovat scenu dlouhe desitky minut, coz v pripade foceni mobilem je i kontraproduktivni, a presto diky Vasim tipum ziska oku lahodici fotky. Velmi se nam libila take zaverecna cast s ukazanim moznych uprav fotografii, kdy malym a rychlym postelovanim primo v mobilu je vysledek laicky dokonaly.“ Jaroslav a Anička, kurz 12.3.

 

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?