Final Cut Pro: Barevná postprodukce

Final Cut Pro X

Final Cut Pro je špičkový nástroj pro střih videa s obrovskou paletou kreativních nástrojů. Proto jsme připravili speciální půldenní workshop zaměřený speciálně na práci s barvami a barevný postprocessing. Tento kurz navazuje na základní kurz ovládání Final Cutu.

Co se na workshopu barevné postprodukce naučíte?

Naučíme vás, jak barevně vyladit vaše videa k dokonalosti, jak pracovat s interními nástroji pro color grading a proč využívat pomocné grafy a zobrazení. Po absolvování kurzu rozpoznáte nedostatky ve videích a budete je umět eliminovat. Ukážeme si tvorbu výrazné barevné korekce při zachování zdravých odstínů pleti a řekneme si co jsou ty dnes tak populární LUTky vůbec zač. Kromě tématu barev se podíváme i na nový způsob přidání titulků do videa a práci s více kamerami.

Konkrétně se můžete těšit na:

 • Barevné sladění 2 a více kamer
 • Co jsou LUT a jak je správně používat, import vlastních LUT
 • Color grading záběrů zaznamenaných ve flatovém prostoru (s-log2) s využitím LUT
 • Pokročilý color grading (ochrana barvy pleti, masky, změna barvy, animování barevné korekce, …)
 • Tvorbu titulků (Closed Captions)
 • Práci s více kamerami (multicam, synchronizace obrazu a zvuku, barevné sladění)
 • Analyzování obrazu pomocí Video Scopes (histogram, waveform, vectorscope, RGB parade)

Final Cut Pro X

Jak bude workshop probíhat?

V průběhu celého workshopu budeme společně pracovat na reálných projektech z praxe, na kterých si budeme demnstrovat jednotlivé postupy. Vše si názorně ukážeme, v praxi odzkoušíme a osvojíte si konkrétní postupy. Během workshopu bude lektor předávat tipy a osvědčené postupy z praxe. Odpoví na všechny dotazy a společně posuneme vaše postprodukční schopnosti zase o level výš.

 

Pro koho je workshop určen?

S Final Cutem pracujete a chtěli byste rozšířit své dovednosti? Chcete vědět, jak se tvoří profesionální color grading a osvojit si další nové nástroje? Pokud ano, velice rádi vás na kurzu uvidíme a ukážeme vám postupy, které vychází z každodenní praxe.
Pro absolvování kurzu doporučujeme, abyste ovládali základní práci ve Final Cut Pro a znali MacOS alespoň na uživatelské úrovni.

 

Final Cut Pro X

 

Kdo je lektorem?

Hlavním lektorem kurzu je Kamil Chudačík, zkušený video editor a velký fanoušek Applu. Aktuálně působí jako hlavní střihač v AG Production, která ročně zaznamenává desítky svateb, plesů a eventů. Kamil ve Final Cutu pracuje prakticky každý den a je přesvědčen o tom, že pouze díky tomuto softwaru zvládne zpracovat tak velké množství zakázek – více než 100 editů každý rok. Kromě střihu také často natáčí, zabývá se motion graphics a jeho velkou zálibou je color grading. Díky těmto zkušenostem vám Kamil poskytne komplexní a rozsáhlé informace o video postprodukci.

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 23. září 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2190 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1590 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

S kurzem souvisí

 • Pokud si nejste 100% jistí tím, že umíte Final Cut Pro ovládat, doporučujeme před tímto workshopem absolvovat základní kurz.
 • Tento workshop doplňuje workshop práce s Motion a Compressorem.

Reference účastníků

Co se týče kurzu tak ocenuji to, že Kamil je profik který přidal k dobru poznatky z praxe a za VELKÝ bonus považuji to že poskytl svůj email s nabídkou že mu můžu poslat ještě případný dotaz, toho si hodně vážím. “ Martin Vojáček

Včerejší kurz bych popsal tak, že jsem se naučil asi tak o 90% víc než jsem od toho čekal. Výuka byla suprově promyšlená, jak se jelo vždy téma po tématu a nemíchaly se do sebe a hlavně jsem si z toho hrozně moc odnesl.

Dokonce jsme stihli kouknout i na věc, která zajímala čistě jen mě a to audio vizuály. Tuto věc maximálně tak do měsíce chci začít využívat na tvorbu vizuálů pro moji hudbu. Takže za to jsem neskutečně vděčnej. “ Tomáš Klimeš

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?