Fotoexpedice Indie 2020

Fotoexpedice Indie 2020

Indie je barevná, pestrá a okouzlující země, která řadě Evropanů nahání hrůzu. Vydejte se s námi objevovat krásy Indie s plným luxusem a bezpečím, na které jsme zvyklí, a vychutnejte si její unikátní atmosféru. Navštívíme kouzelné Staré Dillí, magický Tádž Mahal, budeme fotografovat tygry v národním parku, vychutnáme si sytě zelené čajové plantáže a život na řece na jihu Indie v Kérale. Nenechte si ujít možnost putovat s námi po Indii.

Základní informace


Termín : 13. února až 26. únor 2020  (14 dní/11 nocí v Indii)
Běžná cena: 119 900 Kč (OBSAZENO)
Počet účastníků: 5 fotografů + 1 lektor
Doprava: letecká
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší kategorie (****)
Stravování: snídaně
Zaměření: zvířata, krajina, streetphoto
Fyzická náročnost: vyšší – je třeba počítat s horkým indickým počasím

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme


Naše putování začne v metropoli Indie v Dílí, kde navštívíme staré i nové město. Pokračovat budeme do starobylé Agry, kde nás čeká fotografování v chrámu Tádž Mahal. Následuje jeden ze zlatých hřebů programu, fotografování tygrů v národním parku Ranthambhore. Následně se letecky přesuneme na jihozápad od západního Ghátu, kde se naší centrálou stane Munnar. Čekají nás výlety do hor na čajové plantáže, fotografování ptáků v deltě řeky a samozřejmě dokumentování pestrého indického pouličního života.

Fotoexpedice Indie 2020

Co je dobré vědět o Indii v tomto období?

Čeká nás horké, ale stále ještě přijatelné počasí na severu země. Do Indie se vydáváme na samém začátku sezóny, přesto je ale potřeba počítat s teplotami kolem 30° C na severu země. Na jihu v horách už bude o poznání příjemněji.

Do Indie není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuje se zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a případně si zajistit očkování proti žloutence. Každý účastník má  v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Indická kultura a životní styl jsou radikálně odlišné od evropských zvyklostí. Kulturní šok může být pro návštěvníky poměrně výrazný, proto jsme pro naši cestu zajistili maximální komfort ve spolupráci s lokálními partnery. Budeme bydlet ve špičkových hotelích, jíst v kvalitních restauracích a vyhýbat se místům představujícím bezpečnostní riziko.

Fotoexpedice Indie 2020

Proč právě tato fotoexpedice

Indie je jedna z nejpestřejších zemí na světě a stejně tak tato fotoexpedice nabízí jeden z nejpestřejších mixů fotografických žánrů. Budeme fotografovat krajinu v nádherných horách, architekturu starobylých chrámů, street foto, zvířata i makro. Pokud chcete poznat barevnou, pestrou a okouzlující Indii a zároveň se všestranně zlepšit ve fotografii, je tato cesta právě pro vás.

Proč do Indie právě s námi

Je řada cestovních kanceláří nabízejících zájezdy do Indie s různým zaměřením. My jsme společně s lokálními partnery připravili cestu, která je v první řadě bezpečná a komfortní tak, abyste si vychutnali Indii a nemuseli řešit nepříjemné situace plynoucí z bezpečnostních, kulturních, hygienických a dalších odlišností Indie. Již při  cestě v roce 2018 jsme si ověřili, že jsme schopni zajistit ubytování, stravování, dopravu, bezpečnost a komfort tak, aby i vaše úplně první návštěva Indie byla neopakovatelným pozitivním zážitkem a měli jste chuť se do Indie vrátit.

Program je postaven tak, abychom si mohli plnými doušky vychutnat to, co je v Indii krásné a okouzlující. S námi se můžete do Indie těšit a nemusíte se obávat ani o své zdraví, ani o svou bezpečnost.

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 119 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, lokální přelety v Indii včetně všech tax a poplatků, vyřízení vstupních povolení, transfery, doprava na místě, ubytování se snídaní, další strava dle programu níže,  komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, poplatky za Safari, vstupy, služby českého průvodce a lektora po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje: stravování mimo program, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

PŘÍPLATKOVÉ SLUŽBY

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

DEN 1  (13. 2. 2020)

Odlet z Prahy.

 

DEN 2 (14. 2. 2020)

Po příletu do Dílí se ubytujeme, odpočineme po náročné cestě a večer bude připravena pro zájemce první možnost fotografovat večerní město.

 

DEN 3 (15. 2. 2020) Staré a nové Dillí

Celý den budeme fotografovat ve starém i novém Dílí. Vychutnáme si atmosféru úzkých uliček a malých krámků ve starém městě, navštívíme místní trh, největší mešitu a budeme se věnovat street fotografii.

 

DEN 4 (16. 2. 2020) Agra

Přesuneme se do Agry a poprvé navštívíme Tádž Mahal ve večerním světle. Pohled na zapadající slunce za sněhově bílým komplexem je opravdu nezapomenutelný.

 

DEN 5 (17. 2. 2020) Tádž Mahál a Fatehpur Sikri

Den začneme fotografováním Tádž Mahálu při východu slunce. Následně se přesuneme do pouštního města Fatehpur Sikri a po jeho prohlídce budeme pokračovat do národního parku Ranthambhore.

 

DEN 6 – 7 (18. – 19. 2. 2020) Národní park Ranthambhore

Národní park Ranthambhore je asi nejlepším místem pro pozorování a fotografování tygra bengálského. Každý den nás čeká ranní a večerní fotografování. Kromě tygrů nás čeká fotografování desítek dalších divoce žijících druhů zvířat.

 

DEN 8  (20. 2. 2020) Přesun na jih

Nejprve dojedeme po zemi do Jaipuru a následně přeletíme na jiho-západ Indie do města Munnar. Zde nás čeká ubytování a odpočinek.

 

DEN 9 – 12 (21. – 24. 2. 2020) Západní Ghát / Kérala

Západní Ghát je díky horám mnohem zelenější a čeká nás zcela nové prostředí. Navštívíme čajové plantáže v horách, budeme fotografovat v deltě řeky a samozřejmě se zaměříme i na street fotografii. Postupně navštívíme Munnar, Thekaddy, Alleppey a Cochin.

 

DEN 13 (25. 2. 2020) Odlet zpět do Evropy

Čeká nás cestu domů.

.

DEN 14 (26. 2. 2020) Návrat do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz