Fotoexpedice Island 2023

Island je pro nás druhým domovem a ranný podzim je jedním z nejlepších termínů, kdy se na tento magický ostrov vydat. Vyhneme se hlavní turistické sezóně, pořád budeme v období příjemného počasí a s trochou štěstí dojde i na polární záři. Čeká nás 9 dní nádherné, pestré a stále skoro panenské přírody. Vodopády, útesy, ledovce, hory, pustiny i divoká zvířata. To vše a k tomu skvělá kuchyně a vždy nápomocní Islanďané.

 

Základní informace

Termín : 15. září – 25. září 2023  (11 dní/ 10 nocí)
Cena: 68 300 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě VAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: krajina, moře, ledovce, polární záře
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 3 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je známý svou bezpečností, pohostinností, nádhernou přírodou a velmi proměnlivým počasím. Na Islandu se nemusíte bát ani kriminality, ani nebezpečných zvířecích druhů. Naopak na nás čeká pestrá panenská příroda a velmi nápomocní lidé. V září bývá počasí na místní poměry ještě velmi mírné, ale potkat nás může cokoli. Od slunných dní s teplotami kolem 25°C, až po lehké sněhové přeháňky. Na Islandu často fouká a počasí se mění z hodiny na hodinu.

Islandská kuchyně je vynikající a nabízí široký výběr. Od skvělých krémových polévek s čerstvým pečivem, přes ryby, mořské plody, jehněčí a hovězí až po vynikající saláty a deserty.

Na Islandu se prakticky všude dá platit platební kartou a hotovost vůbec nemusíte používat. Elektrická i mobilní síť fungují stejně jako v ČR a nejsou potřeba žádné speciální redukce. Na většině hotelů je k dispozici bezplatná WiFi.

 

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Reykjavík – Praha včetně odbaveného zavazadla, doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (15. 9.) : Cesta na Island

Letecky vyrazíme s jedním přestupem do Reykjavíku. Na místě si vyzvedneme auto a přesuneme se do hotelu poblíž Reykjavíku.

Den 2 (16. 9.) : Kouzelné vodopády

Vybrali jsme tři nejkrásnější vodopády na jihu Islandu. Dopoledne se vydáme k největšímu z místních vodopádů – Gullfossu. Odpoledne nás čeká vodopád Seljalandsfoss, který můžeme obejít dokola a nejvyšší z místních vodopádů Skógafoss. Island je zemí vodopádů!

Den 3 (17. 9.) : Záliv u Víku

Oblast kolem Víku nabízí jedno z nejzajímavějších pobřeží Islandu. Nádherné útesy Dyrhólaey, známá černá pláž a skalní útvary v moři. Pokud budeme mít štěstí, v této lokalitě hnízdí i Papuchalci.

Den 4 (18. 9.) : Ledovce

Budeme pokračovat na východ do národního parku Skaftafell k největšímu ledovci ostrova Vatnajökull. Čekají nás pohledy na ledovec a první ledovcové jezero. Při dobrém počasí se můžeme vydat k vodopádu Svartifoss.

Den 5 (19. 9.) : Ledovcové jezero Jôkullsárlón

Celý den věnujeme ledovcovému jezeru Jökullsárlón, přilehlé diamantové pláži a pohledům na okolní pohoří a ledovec. Pokud budou vhodné podmínky, navštívíme i ledovcovou jeskyni.

Den 6 (20. 9.) : Laguna Stokksnes – Vestrahorn

Věnujeme celý den poloostrovu Stokksnes a pohoří Vestrahorn zrcadlícího se v laguně, černým dunám a pobřeží. Nenecháme si ujít ani skvělé humrové pochoutky v Hofnu.

Den 7 (21. 9.) : Východ Islandu

Čeká nás celodenní putování východem Islandu. Nádherné pobřeží, jezera a vodopády. Večer dojedeme k jezeru Mývatn.

Den 8 (22. 9.) : Mývatn a Krafla

Na severu Islandu navštívíme magický vodopád Gullfoss, aktivní sopku Krafla a nenecháme si ujít úžasné termální lázně na Mývatnu.

Den 9 (23. 9.) : Sever Islandu

Vydáme se na roadtrip po severu ostrova. Čeká nás Akureyri, pláže s tuleni nebo třeba ikonická skála Hvitserkur.

Den 10 (24. 9.) : Hraunfossar a Barnafoss

Poslední den věnujeme vodopádové stěně Hraunfossar, vodopádu Barnafoss a večernímu focení u keflavíckého majáku.

Den 11 (25. 9.) : Cesta domů

Vyrazíme na cestu zpět domů.

 

Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.