Fotoexpedice Kalifornie Speciál 2023

Fotoexpedice Kalifornie

Kalifornie nabízí jedny z nejkrásnějších národních parků v celých Spojených státech. Navštívíme jarní Yosemite, Sequoia a Death Valley, užijeme si nádherné San Francisko, Las Vegas a Los Angeles, navštívíme Silicon Valley, zlatokopecké městečko a nádherné pobřeží Pacifiku. To vše pod vedením Honzy Březiny, pro kterého je Kalifornie druhým domovem.

 

Základní informace

Termín:  2. 5. – 14. 5. 2023  (13 dní / 11 nocí) OBSAZENO, přijímáme náhradníky
Běžná cena: 89 900 Kč
Počet účastníků: 5 fotografů + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě VAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, zvířata, street, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Vybrali jsme pro vás to nejlepší a nejfotogeničtější, co se dá za dva týdny v Kalifornii stihnout. Začneme v San Francisku, které je podle nás nejkrásnějším městem Ameriky. Pokračovat budeme do národních parků Yosemite a Sequoia, která nabízejí úchvatné hory Sierry Nevady, mohutné vodopády a velké množství divoké zvěře. Následovat bude národní park Death Valley s písečnými dunami a unikátní pouštní faunou a flórou. Odskočíme si na jeden den do Nevady a navštívíme Las Vegas, město hříchu. Atmosféru divokého západu zažijeme v nefalšovaném zlatokopeckém městečku. A na závěr jsme si nechali město andělů – Los Angeles!

Po cestě nás čeká nádherné pobřeží Pacifiku, vysoké hory, pouště, vodopády, největší stromy světa, kalifornská velkoměsta i nefalšovaný venkov. Díky 20 leté zkušenosti průvodce, Honzy Březiny, vás zavedeme na ta nejfotogeničtější místa a těšit se můžete i na gurmánské zážitky a skvělý americký roadtrip.

Co je dobré vědět o Kalifornii?

Při naší cestě navštívíme nejrůznější ekosystémy od pouští až po vysoké hory. Běžné jarní teploty se v Kalifornii pohybují kolem 20°C, ale při východu slunce v horách se může teplota propadnout k nule a v pouštích vystoupat lehce přes 30°C. Budeme se pohybovat převážně v přírodě a ve městech se vyhneme oblastem, které trpí problémy s drobnou kriminalitou. Takže se můžete těšit na bezpečnou a pohodovou cestu.

Lékařská péče je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění. Pro vstup do USA je stále vyžadováno očkování proti CoVID. Není ale rozhodující, jak staré očkování je, ani zda jste dostali posilovací dávku.

Elektrické napětí v USA je 110 V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US/Kanada zásuvky je u nás běžně dostupný.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být k dispozici ani internet ani mobilní signál.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál. V Kanadě se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro použití v Severní Americe.

Časový posun je zde -9 či -8 hodin dle lokality

 

Proč právě tato expedice?

V Kalifornii jsme byli letos v lednu i v únoru a zatím je skoro bez turistů. Díky tomu se nám naskýtá jedinečná možnost navštívit Kalifornii v nejlepší část roku s nezvykle malým množstvím turistů. Jaro je ideální nejen protože vše kvete a ještě je zelené, ale znamená i minimum lesních požárů a nejpříjemnější teploty!

Pokud uvažujete o cestě do USA, tak Kalifornie je jednou z nejkrásnější částí země. Národní parky, pestrá města a skvělé klima. Honza Březina jezdí na západní pobřeží několikrát ročně již 20 let a je jedním z nejzkušenějších českých průvodců a fotografů pro tuto oblast.

Je jedno jestli fotíte mobilem nebo profesionálním fotoaparátem. program je postaven tak, abychom v tom nejlepším světle byli na nejlepších místech. Jestli budete fotografovat ze stativu a s filtry, mobilem od boku nebo se jen kochat je na vás. Honza je zkušený lektor a oceňovaný fotograf, který nejen pomůže s každým fotografickým problémem, ale zároveň zná v Kalifornii doslova každý kámen, restauraci či kavárnu. Těšít se tak můžete na neopakovatelný poznávací zájezd, gurmánské zážitky a super atmosféru.

Expedice USA 2009

Pro koho je expedice určena

Nezáleží na tom jakou máte výbavu ani kolik máte fotografických zkušeností. Důležitá je chuť objevovat, učit se a láska k přírodě. Fotoexpedice do Kalifornie nabízí panenskou krajinu, nádherné hory, vodopády, možnost pěších tůr a jedno z nejmalebnějších měst USA – San Francisko. S ohledem na dlouhotrvající omezení cestování do USA je v zemi aktuálně minimum turistů, takže si můžeme přírodu o to víc užít!

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 89 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava VANem na místě, ubytování se snídaní, vstupy do NP, poplatek za udělení vstupního povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ. Dále je možné fakultativně zajistit focení z vrtulníku.

Podrobný program

DEN 1  (2. 5.) Cesta do USA

Odlet z Prahy do San Francika. Transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Pro zájemce bude možnost fotografovat večerní Golden Gate Bridge.

DEN 2 (3. 5.) San Francisko

Celý den se budeme toulat San Franciskem a užívat si jeho jedinečnou architekturu a atmosféru. Projedeme se Cable Car, budeme fotografovat Lombard Street, Union Square, Bay Bridge. Užijeme si výhled na město z Twin Peaks a nenecháme uniknout ani známé Old Ladies.

DEN 3 (4. 5.) Silicon Valley a centrální Kalifornie

Vyrazíme na jih. První zastávkou bude Silicon Valley, ve kterém sídlí přední technologické firmy světa. Těšit se můžete třeba na centrálu Applu či Googlu. Odpoledne se vydáme do centrální Kalifornie a podhůří Siery Nevady. Čeká nás přehrada San Luis Obisto a nádherné linie táhlých kopců.

DEN 4 a 5 (5. 5. a 6.5. ) Národní park Yosemite

Národní park Yosemite patří k nejkrásnějším v USA. Vysoké štíty hor, nádherná údolí s klikatící se řekou, vodopády a divoká zvířata. Podle aktuálních klimatických podmínek zvolíme ideální trasy pro pěší procházky parkem a vyhlídky nabízející nejlepší panoramata.

California

DEN 6 (7. 5.) Národní parky Sequoia & Kings Canyon 

Národní parky Sequoia a Kigs Canyon nabízí nejen nádherná panoramata Sierry Nevady a největší stromy světa, ale i velkou šanci v tuto roční dobu fotit medvědy.

California

DEN 7 (8. 5.) Seirra Nevada a mohavská poušť

Celý den budeme cestovat podél Blue River po malebné HW 5 až do Kamloops. Našim cílem bude s trochou štěstí kromě fotografování krajiny i fotografování medvědů.

 

DEN 8 (9. 5.) Death Valley

Celý den budeme projíždět mrtvým údolím a užijeme si písečné duny, solná jezera a nejhlouběji položené místo v USA.

California

DEN 9 (10. 5.) Las Vegas

Přesuneme se na chvíli do Nevady a navštívíme Las Vegas, město miliónu světel, město, které nikdy nespí a město, které nabízí snad všechny druhy neřestí. Vegas je ideálním místem pro street fotografii a to zejména v noci.

DEN 10 (11. 5.) Divoký západ

Cestou z Las Vegas do Los Angeles navštívíme úžasný ghost town, bývalé zlatokopecké městečko a užijeme si atmosféru divokého západu.

DEN 11 (12. 5.) Los Angeles

Celý den věnujeme Los Angeles. Navštívíme Hollywood, Beverly Hills i pláže Santa Moniky. Užijeme si město andělů se vším luxusem a pozlátkem, které nabízí.

DEN 12 (13. 5.) Odlet do Evropy

Poslední den v USA věnujeme nákupu dárků a přípravě na cestu zpět do Evropy. V odpoledních hodinách odletíme zpět domů.

DEN 13 (14. 5.) Návrat  do ČR

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz