Fotoexpedice kvetoucí Azory 2023

Fotoexpedice Azory 2020

Azorské ostrovy jsou úžasný, dostupným a věčně zeleným rájem. Nabízí pestrý mix sopek, vodopádů, útesů, čajových plantáží a v srpnu všudypřítomných kvetoucích Hortenzií. Proto jsme pro rok 2023 vybrali ideální fotografický termín v druhé polovině srpna.

Základní informace


Termín : 17. až 24. srpna 2023  (8 dní / 7 nocí)
Základní cena: 49 900 Kč
Počet účastníků: 7 účastníků + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje ve stylovém hotýlku ****
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce


Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato Azorské Ostrovy teď?


Azorské ostrovy mají velice mírné proti CoVID opatření. Cestovat je možné buď s platným očkováním nebo s testem. Obě varianty jsou možné a na místě nejsou prakticky žádná omezení.

V srpnu nabízí Azory příjemné, mírné klima a hlavě kvetoucí krajinu. Sytě zelené pláně doplňují cesty lemované Hortenziemi, které vytváří neopakovatelnou atmosféru. Přestože je srpen hlavní sezónou, turistů je oproti známým turistickým destinacím o poznání méně.

CoVID rizika a opatření v praxi


Pro vstup na Azory je možné využít dvě možnosti. Tou první je platné dokončené očkování proti CoVID s poslední dávkou ne starší 270 dní. Nebo je možné abslovovat PCR CoVID test, který si uděláte před cestou v ČR. Nesmí být starší než  72 hodin. My za vás vyplníme všechny nutné formuláře a na letišti již nebudeme nijak dál kontrolováni.

Před návratem do ČR absolvujeme musí absolvovat CoVID test pouze neoškovaní turisté.

Co obsahuje základní cena

V základní ceně budou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny nebo speciální CoVID připojištění. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (17.8.) Cesta z Prahy do Portugalska

Čeká nás cesta z Prahy do Ponta Delgády.

 

Den 2 (18. 8.) Seznámení se středem ostrova 

Brzy ráno budeme pokračovat na Azorské ostrovy. Odpoledne věnujeme nádherným jezerům Lago do Fogo s úchvatnými vyhlídkami z kaldery a Lagoa do Congro, které je nejtišším místem na ostrově. Nenecháme si ujít ani krásný vodopád Salto do Cabrito.

 

Den 3 (19. 8.) Modré a zelené jezero

V západní části ostrova se nachází dvojice jezer uprostřed kráteru sopky. Modré a zelené jezero obklopené nádhernou a bujnou zelení nabízí možnost hledání stovek poutavých záběrů. Těšit se můžete na známou vyhlídku Grota do Inferno i nádherný kostel Sete Cidades. Odpoledne si užijeme koupání v termálních lázních Ponta da Ferraria. Západ slunce máme naplánován u útesů na západě ostrova.

Azores 2015

Den 4 (20. 8.) Severní pobřeží

Severní pobřeží ostrova je typické sytě černými útesy, o které se tříští bílé vlny. Čeká nás tak práce s dlouhou expozicí, naučíme se vypořádat s vysokým kontrastem a samozřejmě budeme cvičit i kompozici. Navštívíme i přímořské vesničky St Vincente Ferreira, Santo Antonio a Ribera Grande s bílo šedými, pro ostrov tak typickými, domy a kostely. Odpoledne si užijeme koupání v termálních bazéncích a fotografování vodopádu v Caldeira Velha.

Den 5 (21. 8.) Východ ostrova

Navštívíme městečko Nordeste s krásnou katedrálou a historickým mostem. Další zastávkou bude nádherný maják na východním cípu ostrova. Dále budeme fotografovat asi nejkrásnější maják na ostrově Salto do Preggo.

Den 6 (22. 8.) Oblast Furnas

Geologicky nejaktivnější oblast ostrova kolem městečka Furnas nabízí nejen nádherné jezero s polorozpadným kostelem na břehu, ale i oblast s gejzíry, nádherné platanové aleje a vyhlídky na kalderu. K večeru se zastavíme na čajových plantážích na severovýchodě ostrova.

Den 7 (23. 8.) Ponta Delgada

Poslední den na Azorech věnujeme Ponta Delgádě, místnímu přístavu, památkám a troše nakupování. Večer odletíme do Lisabonu, kde přespíme u letiště.

 

Den 8 (24. 8.) Návrat domu

Dopoledne přeletíme z Lisabonu zpět do Prahy.

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

 

 

Jaká byla poslední naše výprava na Azory?