Fotoexpedice Lofoty – polární záře 2021

Polární záře

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy malebné vesničky a severský styl života. Vracíme se na Lofoty v zimě, abychom mohli fotografovat zasněženou krajinu a hlavně dech beroucí polární záři. Lofoty jsou díky mírné zimě a poloze za polárním kruhem ideálním místem pro její pozorování a fotografování.

 

Základní informace

Termín: 9. 3. – 16. 3. 2021  (8 dní/ 7 nocí)
Základní cena: 49 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (Přijímáme přihlášky)

Doprava: letecká, na místě dva osobní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: v ceně je obsažena snídaně, další jídlo budeme řešit individuálně dle programu

Fyzická náročnost: střední

 

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Našim cílem jsou norské Lofoty. Soustava ostrovů a poloostrovů nabízí úchvatná panoramata, členité fjordy, nádhernou nedotčenou severskou krajinu a vynikající podmínky pro fotografování polární záře. Navštívíme postupně jižní a střední část souostroví od nejjižnějšího městečka Å až po Svolvær. Čeká nás úžasné fotografování, při kterém se celou dobu budeme pohybovat za polárním kruhem. 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na Lofotech je v zimě nevyzpytatelné, ale díky teplým proudům většinou příznivé. Teplota se v březnu typicky  pohybují kolem nuly, v noci mrzne. Do Norska není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. Lékařská péče v Norsku je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika na Lofotech jsou zcela minimální. Budeme se pohybovat po venkově, kde je kriminalita zcela minimální. Při setkání s divokými zvířaty je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora.

Elektrické napětí je 220 V s klasickou evropskou zásuvkou. V hotelů je hostům k dispozici internet.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v odlehlejších oblastech nemusíte mít signál.

Stravování v Norsku je vynikající a bohužel velmi drahé. Po většinu pobytu budeme jíst 2x denně s ohledem na světelné podmínky. Navštívíme i obchod s možností nákupu potravin.

Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

 

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Lofoty – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, ubytování v krásném stylovém hotelu se snídaní, vstupy, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce a fotografický workshop.

 

Cena neobsahuje stravování mimo snídaní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (9. 3. 2021) Cesta na Lofoty
Z Prahy vyrazíme přes Oslo letecky až na Lofoty. Na místo dorazíme ve večerních hodinách, vyzvedneme auta v autopůjčovně a přesuneme se do blízkého hotelu. Ubytujeme se a pokud to počasí dovolí, vydáme se již na první fotografování polární záře.

Den 2 (10.3.2021) Cesta na jih

Čeká nás putování na jih skrz 2/3 Lofot do oblasti Lakenes. Celý den budeme dělat zastávky a fotografovat zasněženou severskou krajinu, její zrcadlení ve fjordech a jezerech.

Den 3 (11. 3. 2021) Pláže Uttakleiv

Vydáme se na západ do oblasti písečných pláží s bílým pískem a kamenitých pláží navzájem propojených  cestami po pobřeží a tunely.

Den 4 (12. 3. 2021) Rybářské městečko Henningsvær a jeho okolí
Nádherné rybářské městečko, ve kterém budeme fotografovat tradiční sušení ryb, přístav, blízkou písečnou pláž a fjordy v okolí.

Den 5 (13. 3. 2021) Vesnička Nusfjord a pláž Kvalvika
Den začneme ve vesničce Nusfjord, která je zapsána na seznamu UNESCO. Odpoledne se vydáme přes hřeben na známou pláž Kvalvika a čeká nás nádherné krajinářské fotografování až do pozdního večera.

Den 6 (14. 3. 2021) Hamnøya, Reine a Å
Vydáme se na nejjižnější cíp Lofot a budeme objevovat krásná místa jako Hamnøya, Reine a známé městečko Å.

Den 7 (15. 3. 2021) Cesta na sever
Poslední den na Lofotech máme jako rezervu pro místa, která jsme neměli možnost fotografovat v předchozích dnech. Zároveň se k večeru přesuneme zpět k letišti EVE.

Den 8 (16. 3. 2021) Návrat do ČR

 

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz