Fotoexpedice Paříž 2018

Fotoexpedice Paříž 2018

Paříž, přezdívaná město světel i město lásky, je místem, o kterém Frydéryk Chopin prohlásil: “ Paříž je všechno, co si přejete. Můžete se zde bavit, nudit, smát i plakat. Můžete dělat cokoliv, co vás udělá šťastnými”. A opravdu, Paříž se nám představí jako moderní město s pulzujícími bulváry nebo módní a gastronomická mekka světa, ale i jako kouzelné město plné historických památek a klidných zákoutí či parků. Paříž musíte nejen vidět, ale i ochutnat a přivonět a na vlastní kůži zažít její genius loci. Na své si přijdou jak fotografové architektury, tak milovníci street fotografie.

Základní informace


Termín : 4. září až 10. září 2018  (7 dní)
Běžná cena: 59 000 Kč
Počet účastníků: 6 fotografů + 1 lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě MHD
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně
Zaměření: architektura, streetphoto
Fyzická náročnost: střední – budeme se celý den klidným tempem procházet městem

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Kam se vydáme


Navštívíme jedno z nejromantičtějších měst Evropy i celého světa. Projdeme se úchvatným historickým centrem po širokých bulvárech i malebnými úzkými uličkami a také pasážemi ukrytými přes zraky kolemjdoucích. Podíváme se na Paříž z výšky Eiffelovy věže, Vítězného oblouku i z kopečku Montmartre od proslulé baziliky Sacré Coeur. V typicky francouzských kavárnách, bistrech a nádherných zelených parcích budeme poznávat francouzské “savoir vivre”, umění žít, bavit se a odpočívat.

 

Co je dobré vědět Paříži?

Čeká nás přelom léta a podzimu. Paříž bývá touto dobou příjemná, s teplým a převážně suchým počasím. Teploty se budou pohybovat kolem 25°C.

Bezpečnost v Paříži hodně záleží na lokalitě, ve které se pohybujete. Program je postaven tak, abychom se vyhnuli problematickým lokalitám. Díky tomu jsou bezpečnostní rizika poměrně malá a jsou zcela srovnatelná s jakoukoli jinou světovou metropolí.

Těšit se můžete na živé, různorodé město. Nepotřebujete žádné speciální redukce, bude vám bez problémů fungovat mobil, budete mít k dispozici připojení k internetu na hotelu.

 

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 59 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfer z letiště a na letiště v Paříži, doprava na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce a lektora po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje: stravování mimo program, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

PŘÍPLATKOVÉ SLUŽBY

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

Podrobný program

DEN 1  (4. 9. 2018)

V ranních hodinách přiletíme do Paříže, přesun z letiště do centra, kde se ubytujeme. Po obědě se vydáme na náměstí Place de la Concorde s obeliskem z egyptského Luxoru, projdeme se moderním a širokým bulvárem Champs Elysées až k Vítěznému oblouku. Z vyhlídky na oblouku se poprvé podíváme na Paříž z nadhledu.

 

DEN 2 (5. 9. 2018)

Po snídani budeme obdivovat i fotit impresionistické srdce Paříže, muzeum Musée d’Orsay, které je umístěné v nádherné historické budově starého nádraží. Pak se projdeme ulicemi čtvrtě Saint-Germain des Prés, kde se setkávali pařížští intelektuálové, surrealističtí umělci a spisovatelé v kavárnách jako je Café de Flore, Les Deux Magots nebo Le Procope, podíváme se do skryté pasáže Cour de Commerce nebo dvora Cour de Rohan a po mostě Pont des Arts přejdeme na pravý břeh řeky Seiny k Louvru, sídlu francouzských králů, které je dnes velkolepým muzeem. Zavítáme také do nedaleké krásné pasáže Véro-Dodat a procházkou zahradami Jardins de Tuileries se dostaneme až k Eiffelovce, odkud budeme fotit západ slunce.

 

DEN 3 (6. 9. 2018) 

Ráno se vypravíme do klidných a tichých zahrad Jardins de Luxembourg, kde Pařížané rádi odpočívají, a projdeme se uměleckou čtvrtí Quartier Latin. Navážeme prohlídkou proslulé katedrály Notre Dame, kterou budeme obdivovat nejen zvenku nebo zevnitř, ale také z výšky ochozu její věže. Odpoledne se projdeme úzkými uličkami Montmartru, a počkáme si na západ slunce u baziliky Sacré Coeur. Den zakončíme focením nočního Moulin Rouge.

 

DEN 4 (7. 9. 2018) 

Den osobního volna, který můžete využít k návštěvě muzeí, nákupům i k odpočinku. Po večeři si zajdeme prohlédnout obchodní dům Lafayette proslulý svými výlohami a okolí budovy Opery. Na závěr dne si vyfotíme Paříž opět z nadhledu, ale tentokrát z trochu netypického místa.

 

DEN 5 (8. 9. 2018) 

Pátý den nám Paříž nastaví svoji moderní tvář a my se vydáme do čtvri La Défense, kde budeme fotografovat moderní architekturu. Po návratu do centra Paříže se zastavíme u Centre George Pompidou, které je známé tím, že veškeré potrubí, eskalátory a výtahy jsou umístěné zvenčí. Z její kavárny nahoře se nám opět naskytne výhled na Pařít. V okolí centra navštívíme také fontánu Stravinsky.

 

DEN 6 (9. 9. 2018) 

Dopoledne se vydáme opět k Eiffelovce, tentokrát ji budeme fotit ve dne a bude čas i na výstup nahoru. Prohlédneme si také okolí Eiffelovky, nábřeží Seiny, a pak přejdeme směrem k budově Invalidovny, kde je umístěn hrob Napoleona. Zajdeme také k muzeu známého francouzského sochaře Musée Rodin a přes most Pont d’Alexandre přejdeme zpět k Louvru, kde budeme fotit nasvícený Louvre a pyramidu za setmění.

 

DEN 7  (10. 9. 2018) 

Odlet zpět do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz