Fotoexpedice Yukon/Aljaška 2023

Yukon

Po mnoha cestách na Aljašku jsme se rozhodli přidat do naší nabídky další skvost, Yukon. Při naší cestě zkombinujeme tuto nejzápadnější část Kanady s východní částí Aljašky do jedné unikátní cesty, při které se můžete těšit na úchvatnou panenskou přírodu, focení divoké zvěře, poctivou zlatokopeckou atmosféru a skvělé dobrodružství. Užijte si s námi 2 týdny skvělého putování a fotografování!

Základní informace


Termín : 27. 6. až 12. 7. 2023  (16 dní / 14 nocí)
Běžná cena:  149 900 Kč
Počet účastníků: 7 + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 2 terénní auta
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: stravování není zahrnuto v ceně. S ohledem na limitovanou infrastrukturu na Yukonu a Aljašce budeme řešit individuálně dle programu.
Fyzická náročnost: střední – pěší tůry do 10 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

Lektor

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka. Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii.

Co je dobré vědět o lokalitě


Yukon i Aljaška jsou divoké, někdy drsné, ale hlavně okouzlující oblasti. Máte rádi přírodu, volnost a klid? Přesně to na severu můžete čekat. Civilizace je pouze v několika městech a vesnicích. Po zbytek cesty to bude jen příroda a my. Čeká nás cestování po prašných cestách, někdy jednodušší, a o to autentičtější ubytování, a vždy příjemní a vstřícní místní obyvatelé.

Připravte se na to, že mobilní signál a internet nejsou samozřejmostí. Civilizaci si budeme užívat ve městech a vesničkách, ale při putování krajinou si užijete svobodu od starotí, práce a povinností. Na cestu si nezapomeňte vzít redukci pro americké zásuvky a počítejte s elektrickou sítí 110 V.

Co obsahuje základní cena


Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy letenky z Prahy do Whitehourse a zpět včetně všech poplatků, vstupní povolení do Kanady a USA, doprava na místě, ubytování bez stravování ve dvoulůžkových pokojích, vstupy a všechny poplatky, trajekty, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny a služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Kam se podíváme?


Čekají nás dva týdny v divoké přírodě Yukonu a Aljašky. Navštívíme národní parky Kluane NP, Wrangell-St. Elias NP, provinční parky Tatshenshini-Alsek a Thombstone. Navštívíme zlatokopecká městečka a historické doly. Těšit se můžete na orly, medvědy a další divoká zvířata. Navštívíme historická městečka Whitehourse, Dawson City a Tok.

 

CoVID situace a omezení

Spojené státy a Kanada umožňují vstup pouze turistům očkovaným proti CoVID-19. Není důležité, kdy jste očkování prodělali, ale potvrzení o očkování je zatím stále vyžadováno pro vstup do země.

 

 

Podrobný program


Den 1 (27. 6.) : Cesta na Yukon

Čeká nás cesta z Prahy na Yukon, která zabere zhruba 19 hodin. Po příletu do Whitehorse se ubytujeme a odpočineme si.

 

Den 2 (28. 6. ) : Whitehorse

Whitehorse je srdcem Yukonu. Prohlédneme si městečko a užijeme si několikahodinový výšlap do kopců. Čeká nás nefalšovaná severská atmosféra a nádherná příroda.

 

Den 3 (29. 6.) : Jezera v oblasti národa Carcross/Tagish First Nation

Vydáme se na východ od Whitehorse do oblasti jezer a národa Carcross/Tagish First Nation. Čelkají nás úchvatná zrcadlení, krásné údolí a kratší výšlap v Surprise Mountain.

 

Den 4 (30. 6.) : Steward river

Putování údolím řeky Steward do městečka Mayo nabízí nekonečné meandry, nádherné výhledy a možnost pozorovat divoká zvířata. Ne náhodou se cesta do Mayo nazývá Silver Trail.

 

Den 5 (1. 7. ) : Highway 2

Po Highway 2 se vydáme do zlatokopecké oblasti u Dawson City. Čekají nás nádherná údolí, oblast národa Tr’ondëk Hwëch’in

 

Den 6 (2. 7.) : Dawson City a zlatá horečka

Celý den věnujeme historickému městečku Dawson City a místním historickým nalezištím zlata. Čeká nás nefalšovaná atmosféra zlaté horečky, zlaté doly, rýžování zlata v řece a trocha té historie.

 

Den 7+8 (3. + 4. 7.) : Tombstone a medvědi

Teritoriální park Tombstone nabízí nejen nádherné výhledy, ale je i oblastí s četným výskytem medvědů Grizly. Dva dny se budeme toulat oblastí jezer a hor a hledat medvědy.

 

Den 9 (5. 7. 2022) : Top of the world highway

Vydáme se na nefalšovanou Roadtrip. Čeká nás celodenní putování po Top of the world highway, která spojuje Yukon s Aljaškou. Na jejím konci nás čeká Aljašské městečko Tok a po cestě neuvěřitelná panoramata.

 

Den 10 (6. 7. 2022) : Wrangell-St. Elias

Užijeme si kousek slavné HW1 a výhledy na majestátní horský masiv Wrangell-St. Elias. Pro zájemce bude k dispozici za dobrého počasí i možnost fotografování z letadla či vrtulníku.

 

Den 11 (7. 7. ) : HW 1 zpět na Yukon

Vydáme se po slavní Highway 1 zpět na východ na Yukon, tedy do Kanady. Čekají nás výhledy na majestátný Mt. Logan.

 

Den 12 + 13 (8. a 9. 7.) : Národní park Kluane

Dva dny věnujeme národnímu parku Kluane s mohutnými ledovci, nádhernými horskými štíty a možností fotografovat orly a medvědy! Jedná se o jednu z nejkrásnějších přírodních rezervací na Yukonu. Pro zájemce bude za dobrého počasí opět možnost fotografovat z letadla či vrtulníku.

 

Den 14 (10. 7.) Návrat do Whitehorse

Rozloučíme se s národním parkem Kluane a vydáme se podél Takhini River zpět do Whitehorse.

 

Den 15 + 16 (11.  a 12. 7.) Cesta zpět domu

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.