Fotoexpedice západní Irsko 2023

Irsko

Irsko je drsné, pověstné svým deštivým počasím, ale v květnu je zároveň okouzlující, sytě zelené a přátelské. Na základě naší předchozí cesty jsme se rozhodli připravit speciální program v západní části ostrova, který se vyhýbá turisticky exponovaným místům a nabízí nádherné útesy, staré hrady a kláštery, jedno z mála pohoří a nádherná jezera.

Základní informace

Termín:  17. 5. – 24. 5. 2023  (8 dní/ 7 nocí)
Plná cena: 64 900 Kč
Počet účastníků: 6 fotografů + 2 lektoři (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 2x SUV
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, architektura, street photo, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná– čekají nás pravidelné pěší tůry cca do 6 km denně

Lektor:

Irma Březina

Irma Březina

Fotografka, cestovatelka a lektorka jógy na volné noze. I když její vášeň začala u cestovatelské fotografie, věnuje se dnes hlavně párové a portrétní fotografii. Miluje cestování, klidnou přírodu, hlavně hory, ale i rušná velkoměsta. Józe se věnuje od roku 2005 a má více než desetiletou praxi jako certifikovaná lektorka.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Našim cílem je oblast Mayo, tedy západní a severozápadní pobřeží Irska. Navštívíme městečka jako Westport, Balina a Castlebar. Čekají nás nádherné útesy Croaghaun, majáky, národní park Ballycroy, Achill Island, Croagh Patrick či Burrishoole Bridge. Budeme se hodně pohybovat po irském venkově, ve volné přírodě, na nádherných plážích a naší pozornosti neuniknou ani tamní jezera a hory.

Co je dobré vědět o lokalitě


Irsko je ostrovní země známá svým velmi proměnlivým a deštivým počasím. Květen je jedním z nejpříznivějších měsíců v roce, takže bychom se měli dočkat nejen drobného mrholení, ale i sluníčka. Teploty se typicky pohybují mezi 10 a 20°C.

Irsko je v Evropské unii, takže cestování do Irska je velice jednoduché, platba EUR nebo platební kartou není problém, mobily fungují stejně jako u nás. Pouze je potřeba počítat s nutností použití redukce na britský typ zásuvky (UK).

Irsko je velmi bezpečná země s velmi vřelými lidmi. Není požadováno žádné speciální očkování a zdravotní péče je na velmi slušné úrovni.

Irsko

Co obsahuje základní cena

Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy letenky z Prahy do Dublinu a zpět včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla, doprava na místě, ubytování včetně snídaní ve dvoulůžkových pokojích, vstupy a všechny poplatky, trajekty, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny a služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Irsko 2023

Podrobný program


Den 1 (17. 5.) : Cesta do Irska

Letecky se přepravíme z Prahy do Dublinu, vyzvedneme auta na letišti a vyrazíme na západ, abychom urazili alespoň část cesty přes Irsko

 

Den 2 (18. 5. ) : Westport

Dojedeme na západní pobřeží Irska do krásného stylového městečka Westport. Čeká nás známý Westport House, ruiny Killadangan, krásné písečná pláž Bertra Beach a výhledy na majestátný Croagh Patrick.

 

Den 3 (19. 5.) : Doolough Valley, opatství Kylemore a Killary Fjord

Na jih od Westportu je nádherná hornatá krajina, táhlá údolí a Killary Fjord. Čeká nás poctivý Irský venkov a nádherná příroda. Nenecháme si ujít ani krásně zachované opatství Kylemore s nádhernými zahradami.

 

Den 4 (20. 5.) : Ostrov Achill

Ostrov Achill je pověstný svými plážemi, útesy a panoramaty. Je zde nádherný komplex jeskyní, ale i palírna a skvělá pekárna. Nenecháme si ujít nádherné bílé útesy Ashleam ani Cathedral Rocks.

 

Den 5 (21. 5. ) : Národní parky Ballycroy a Wild Nephin

V této oblasti najdeme vše, od klasických mokřad, přes úžasné výhledy na místní dominantu, horu Nephin, krásná jezera a divoké řeky. Z historických památek se můžeme těšit na ruiny opatství Burrishoole nebo nádherně zachovalý historický most na Great Western greenway.

 

Den 6 (22. 5.) : Glesh Island

Ostrov Glesh nabízí nádherné písečné pláže s ruinami starého kláštera, krásný majík, keltské ruiny a nádherné útesy Eriies. Zároveň si zde můžeme dát jedno z nejlepších Fish & Chips v Belmulletu a skvělé donnuty.

 

Den 7 (23. 5.) : Downpatrick head a Ballina

Ballina je krásným historickým městem s nádherným kostelem i zámečkem a skvělým jídlem. Její okolí nabízí řadu krásných venkovských scenérií a jezer. Západ slunce si užijeme na proslulém útesu Downpatrick head.

 

Den 8 (24. 5.) Návrat domů

Velmi brzy ráno se přesuneme zpět do Dublinu a odletíme do ČR.

Irsko 2023

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, počasí a zejména hledání ideálních světelných podmínek.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.