Fotoexpedice Zimní Island 2016 II

Icefield

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Je velice pestrý, relativně blízko a je pro nás druhým domovem. V zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a s trochou štěstí i polární záře. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme týdenní fotografické dobrodružství, jaké jste ještě nezažili. Tentokrát vyrážíme na sever ostrova!

Základní informace

Termín : 26. listopadu – 3. prosince 2016  (8 dní)
Cena: 52 000 Kč
Počet účastníků: 11 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: krajina, moře, ledovce, polární záře
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 3 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v zimě jsou dny krátké a noci dlouhé. Na druhou stranu díky teplým mořským proudům není islandská zima o nic horší, než ta česká. V době expedice lze očekávat teploty lehce pod nulou a vítr. Odměnou nám ale budou zamrzlé vodopády, úžasné nízké světlo a slušná šance na fotografování polární záře.

V zimě je Island ještě pustější než v letních měsících. Řada obyvatel odjíždí v zimních měsících na jih a řada hotelů a obchodů je zavřená. My jsme připravili program tak, abychom přesto měli zajištěno kvalitní hotelové ubytování, stravování a vše, co budeme potřebovat.

V zimě je na Islandu řada silnic ve vnitrozemí nesjízdná a uzavřená. Proto jsme se rozhodli pro program na severu ostrova a špičková terenní auta.

Island je velice bezpečná země, nevyžaduje žádné speciální očkování a zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Elektrické napětí je 220V a zásuvky stejné jako v ČR. Na většině míst fungují mobilní telefony, jsou k dispozici mobilní data a na hotelích WiFi. Kuchyně na Islandu je špičková a nabízí mnoho ryb, jehněčí, hovězí i vegetariánská jídla.

Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Berlín – Reykjavík – Berlín, autobusová doprava Praha – Berlin – Praha, doprava na místě terénními automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje, vstup do Modré Laguny. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Fotografie byli pořízeny při fotoexpedicích Zimní Island 2015 a Zimní Island 2016 na jihu ostrova.

Podrobný program

Den 1 (26.11.2016) : Cesta na Island

Ráno vyrazíme minibusem z Prahy do Berlína, odkud před obědem přímým letem přeletíme do Reykjavíku. Na místě si vyzvedneme terénní automobily a přesuneme se do hotelu. Večer bude první příležitost fotit polární záři nad Reykjavíkem.

Den 2 (27.11.2016) : Jezero Thingvallavatn

Celý den budeme fotografovat v okolí jezera Thingvallavatn. Navštívíme Pingvellir, budeme fotografovat v pustinách severně od jezera, ledovec a vodopády.

Den 3 (28.11.2016) : Barnafoss

Vydáme se na sever k nádherné vodopádové stěně Barnafossu. Čeká nás fotografování fjordu a zároveň se vzdálíme civilizaci a zlepšíme tak podmínky pro pozorování polární záře.

Den 4 (29.11.2016) : Severní fjordy

Čeká nás cestování po známé silnici číslo 1 po severním okraji Islandu. Fotografovat budeme fjordy, navštívíme Akureyri, druhé největší město Islandu a dojedeme až k vodopádu Godafoss, který je nejkrásnějším na ostrově.

Den 5 (30.11.2016) : Godafoss a Mývatn

Celý den se budeme pohybovat v okolí jezera Mývatn. Využijeme nádherného zrcadlení zasněžené krajiny a nenecháme si ujít fotografování krásného, zaledněného Godafossu.

Den 6 (1.12.2016) : Vulkán Krafla

Krafla je stále aktivní vulkán nabízejí nádherný kontrast černých lávových polí se zasněženými pláněmi, horké prameny, bahenní vřídla a další úchvatné motivy.

Den 7 (2.12.2016) : Modrá laguna

Dopoledne přejedeme zpět na poloostrov Keflavík a k večeru navštívíme Modrou lagunu – termální bazény s léčivým bahnem, kde nabereme sílu na cestu zpět.

Den 8 (3.12.2016) : Cesta domů

Brzy ráno odletíme přímým letem do Berlína, odkud budeme pokračovat minibusem do Prahy.

Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.