Kalifornie nejen pro technologické fandy 2019

Máte rádi cestování, focení, Apple a letectví? Pokud ano, tak pro vás máme doslova bonbonek. Vyrazíme do Kalifornie, ze které uvidíme nádherné národní parky, k tomu přidáme kultovní Apple místa jako je Cupertino, pláž Maverick, poušť Mojave nebo pohoří Sierra a navíc navštívíme úžasné letecké muzeum, letadlovou loď, testovací letiště a jednu z top leteckých přehlídek – Miramar Airshow.

Základní informace Kalifornie pro tech. fandy

Termín : 17. září – 29. září 2019  (13 dní)
Původní cena: 74 900 Kč
Počet účastníků: 7 účastníků + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Apple, technologie, kosmonautika
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Kalifornie v babím létě je slunná s příjemně teplým počasím. Lidé na západním pobřeží jsou vstřícní a velmi komunikativní. Těšit se můžeme jak na velká města – San Francisko a Los Angeles, tak na nefalšovaný americký venkov. Samozřejmě se vydáme i na pacifické pobřeží, kde se počasí může velmi rychle měnit.

Tato speciální cesta je zaměřena na místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti, takže budeme muset dodržovat bezpečnostní pravidla a omezení jednotlivých lokací. Fotografování startu kosmické rakety je vždy výzvou a v případě odložení startu budeme program alternovat.

Kalifornie je bezpečnou a pro turisty přívětivou destinací. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je -9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

Proč právě tato cesta?

Pro Honzu Březinu je Kalifornie druhým domovem. Tráví zde pravidelně několik měsíců v roce již 15 let a zná doslova každý kámen. Díky tomu jsme v roce 2018 připravili první cestu zaměřenou nejen na národní parky, ale i na technologické zajímavosti. Cesta měla obrovský úspěch, a proto jsme program ještě trochu vylepšili a do Kalifornie se vracíme. S nikým jiným nedostanete tolik unikátních informací a tak vyladěný program!

 

Proč koho je cesta určena?

Pro všechny fandy cestování, focení a technologií! Je jedno jestli chcete fotit iPhonem nebo špičkovou zrcadlovkou. Je jedno jestli jste začátečníci nebo už máte něco odfoceno. Nemusíte umět anglicky, nemusíte mít zkušenosti s cestováním, o vše se postará Honza Březina. Jediné, co potřebujete je vášeň pro cestování, focení, technologie a případně Apple ?

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 74 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – San Fransisko a Los Angeles – Praha,  doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

 

Podrobný program

Den 1 (17. 9. 2019) : Cesta do San Franciska

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do San Franciska, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Rychle se ubytujeme v blízkém hotelu a podle sil vyrazíme na kratší fotografování Golden Gate Bridge.

Den 2 (18. 9. 2019) : San Francisko

San Francisko samotné je jednou z perel Spojených států. Uvidíme všechny jeho dominanty a přidáme několik technologických specialit. Vydáme se na například do strojovny Cable, projdeme si centrum, malou Itálii nebo třeba čínskou čtvrť.

Den 3 (19. 9. 2019) : Cupertino a pláž Maverick

Celý jeden den jsme si vyhradili na kolébku Applu. Navštívíme komplex na 1 Infinity Loop i Apple park. Zajedeme ke garáži, ve které vznikl Apple a zajedeme na pláž Maverick, podle které byla pojmenována jedna verze macOS.

Den 4  (20. 9. 2019) : Letecké muzeum Merced

Vyrazíme od moře do hor. Kromě kalifornského venkova a krásně se vlnící krajiny nás čeká skvělé letecké muzeum poblíž Mercedu.

Den 5  (21. 9. 2019) : Národní park Yosemite

Čeká nás celý den focení a putování centrálním údolím jednoho z nejoblíbenějších národních parků v USA. Vodopády, nádherné vyhlídky, mohutné skalní masivy a s trochou štěstí i medvědi.

Den 6  (22. 9. 2019) : Sierra Nevada

Čeká nás přejezd Sierry Nevady, pohoří, které dalo jméno dalším dvěma verzím macOS. Vyšplháme se postupně až do 3 km a čeká nás celý den nádherného putování a focení.

Den 7 (23. 9. 2019) : Mono lake a Bodie Ghost town

Jezero Mono je známé díky svým netradičním útvarům, které budeme fotit při východu slunce. Následně navštívíme zlatokopecké městečko Bodie.

Den 8 (24. 9. 2019) : Národní park Death Valley

Mrtvé údolí nabízí nejen nádherné písečné duny, ale s trochou štěstí i možnost fotografovat stíhačky v nízkém průletu údolí. Proto polovinu času věnujeme právě této unikátní možnosti a druhou polovinu přírodě samotné.

Den 9 (25. 9. 2019) : Poušť Mojave

Mohavská poušť dala jméno aktuální verzi macOS a zároveň nabízí unikátní fotografické příležitosti a navrch testovací letiště. Co víc si přát.

Den 10 (26. 9. 2019) : San Diego a letadlová loď Midway

Přejedeme do San Diega, kde nás kromě krátké prohlídky města čeká hlavně úžasná letadlová loď Midway a její muzeum.

Den 11 (27. 9. 2019) : Miramar Air Show

Celý den věnujeme Miramar Air Show amerického námořnictva. Jde o jednu z nejlepších přehlídek letecké a vojenské techniky v USA.

Den 12 (28. 9. 2019) : Santa Monica a Venice Beach

Vanice Beach a Santa Monika patří k tomu nejlepšímu z Los Angeles. Naposledy si užijeme moře a k večeru se vydáme na cestu do Evropy.

Den 13 (29. 9. 2019) : Návrat do Evropy

 

Celý program je postavený tak, abychom se dostali do míst, kam se běžně nedostanete. Využijeme naše kontakty a zkušenosti abychom si užili maximum. V případě bezpečnostních omezení, nevhodného počasí či zrušení startu program upravíme dle potřeby.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.