Technologická cesta snů 2022

Máte rádi cestování, letectví, focení a technologické hračky? Pokud ano, tak pro vás máme doslova bonbónek. Opět se v roce 2022 vydáme na technologickou cestu snů do Kalifornie. Zlatým hřebem bude přehlídka letecké a námořní techniky Fleet Week v San Francisku, ale navštívíme i technologické společnosti, letecká muzea, letiště nebo třeba Star Wars Land.

Základní informace Kalifornie pro tech. fandy

Termín : 4. října – 16. října 2022  (13 dní)
Původní cena: 92 900 Kč
Počet účastníků: 8 účastníků + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Apple, technologie, kosmonautika
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 7 km

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Kam se podíváme

Hlavním cílem cesty jsou místa a akce spojené s technologiemi. V San Francisku nás čeká jedna z největších přehlídek námořní a letecké techniky Fleet Week, navštívíme mohavské letiště, letecká musea, Star Wars Land, závodní dráhu a řadu dalších unikátních míst. Zároveň se snažíme zajistit přístup do míst s omezeným vstupem jako jsou vojenské základy nebo třeba vývojová střediska. U těch záleží na aktuální situaci a řadě dalších faktorů, takže nelze garantovat jejich návštěva, ale využijeme všech našich kontaktů a zkušeností, abychom se na některá z nich dostali.

Zároveň budeme putovat Kalifornií, takže nás čekají nádherná města a příroda. Těšit se můžete jak na pacifické pobřeží, tak i na hory a pouště.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Kalifornie v babím létě je slunná s příjemně teplým počasím. Lidé na západním pobřeží jsou vstřícní a velmi komunikativní. Těšit se můžeme jak na velká města – San Francisko a Los Angeles, tak na nefalšovaný americký venkov. Samozřejmě se vydáme i na pacifické pobřeží, po slavné Highway 1.

Tato speciální cesta je zaměřena na místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti nebo mají speciální režim, takže budeme muset dodržovat bezpečnostní pravidla a omezení jednotlivých lokací. Pokud by byla příležitost fotografovat start kosmické rakety z Vandenbergovy letecké základy, pokusíme se uzpůsobit program cesty.

Kalifornie je bezpečnou a pro turisty přívětivou destinací. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je -9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

 

Podmínky cestování do USA

Pro vstup do USA je aktuálně požadováno ukončené očkování proti CoVID 19 ( bez nutnosti boosteru ) a antigenní test provedený 24 hodin před odletem. Pro návrat z USA aktuálně není požadován ani test. Cestovat je možné na ESTA či VISUM.

Proč právě tato cesta?

Pro Honzu Březinu je Kalifornie druhým domovem. Tráví zde pravidelně několik měsíců v roce již 15 let a zná doslova každý kámen. Technologickou cestu do Kalifornie pořádáme již počtvrté a připravili jsme si pro vás opravdu unikátní destinace a akce. S nikým jiným nedostanete tolik unikátních informací a tak vyladěný program!

Proč koho je cesta určena?

Pro všechny fandy cestování, focení a technologií! Je jedno jestli chcete fotit iPhonem nebo špičkovou zrcadlovkou. Je jedno jestli jste začátečníci nebo už máte něco odfoceno. Nemusíte umět anglicky, nemusíte mít zkušenosti s cestováním, o vše se postará Honza Březina. Jediné, co potřebujete je vášeň pro cestování, focení, technologie a případně Apple ?

Technologická cesta snů 2020

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 89 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles – Praha,  doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

 

Podrobný program

Den 1 (4. 10.) : Cesta do Los Angeles

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Los Angeles, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Rychle se ubytujeme v blízkém hotelu a podle sil vyrazíme na kratší fotografování na pobřeží Pacifiku.

Den 2 (5. 10.) : Star Wars Land

Jste fandy Star Wars? V tom případě si určitě nenecháte ujít nově dokončený Star Wars Land, místo zaslíbené, kde vás síla bude provázet. Kromě hvězdných válek se samozřejmě můžete těšit i na Hollywood.

Den 3 (6. 10.) : Kalifornské pláže

Přes Beverly Hills vyrazíme na pacifické pobřeží a užijeme si nefalšovanou atmosféru serfařského bezstarostného ráje. Podíváme se na místa, kde se točil slavný seriál Bay Watch, projedeme Malibu Beach nebo třeba Santa Moniku.

Den 4  (7. 10.) : Legendární Highway 1

Pobřežní dálnice číslo 1 je nejen slavnou díky Bítníkům, ale hlavně je jedním z nejmalebnějších koutů Kalifornie. Těšit se můžeme na místa jako je Carmel, kde bydlí řada holywoodských hvězd nebo nejstarší dřevěnou horskou dráhu v USA, která je stále ještě v provozu.

Den 5  (8. 10.) : Silicon Valley

Celý den věnujeme kolébce technologických gigantů. Navštívíme Apple park, místa spojená s historií největších technologických firem na světě a osobností IT průmyslu.

Den 6 – 8  (9. – 11.10.) : San Francisko a Fleet Week

San Francisko je jedno z nejkrásnějších měst v USA a samo o sobě nabízí řadu technologických unikátů – Golden Gate Bridge, Cable Car, downtown s mrakodrapy atd. V době Fleet Weeku je navíc doslova napěchováno technikou amerického letectva a námořnictva. Těšit se můžeme na leteckou přehlídku s Golden Gate Bridge v pozadí, na řadu plavidel, ukázky bojové techniky a další vychytávky. Celé tři dny budeme podle aktuálního počasí kombinovat prohlídku města s jednotlivými body programu Fleet Weeku.

Den 9 (12. 10.) : Kalifornský venkov

Vydáme se do kalifornského vnitrozemí. Navštívíme jednu z mohutných přehrad, úžasné letecké muzeum a užijeme si atmosféru nefalšované americké roadtrip.

Den 10 (13. 10.) : Sierra Nevada a Mohavská poušť

Přejedeme pohoří Sierra Nevada a vydáme se do Mohavské pouště. Těšit se můžete na jedno z největších polí větrných elektráren v USA a samozřejmě na samotné mohavské letiště, které slouží jako odkladiště letadel a zároveň se zde testují nejmodernější letecká i vesmírná technika. Program přizpůsobíme aktuálnímu provozu na letišti a možnostem návštěvy komplexů jako je The SpaceShipCompany, The Stratolauncher atd. Vzhledem k bezpečnostním a provozním omezením budeme improvizovat, ale vždy jsme při návštěvě Mohave zažili unikátní technické zážitky.

Den 11 (14. 10.) : Poušť Mojave

Vydáme se na jih a navštívíme Willow Springs International Raceway, kde Carroll Shelby testoval své slavné závodní vozy Ford a dodnes se zde pořádají automobilové závody. Zároveň se pokusíme získat povolení pro vstup na Edwardsovu leteckou základnu, který je ale podmíněn řadou faktorů, které neumíme ovlivnit. Pokud by nevyšel vstup na základnu, navštívíme místa, kde se natáčeli některé scény Star Wars nebo třeba The Big Bang Theory .

Den 12 (15. 10.) : Los Angeles

Dopoledne se stavíme u komplexu Elona Muska (Tesla/SpaceX) a odpoledne se vydáme na cestu zpět do Evropy.

Den 13 (16. 10.) : Návrat do Evropy

 

Celý program je postavený tak, abychom se dostali do míst, kam se běžně nedostanete. Využijeme naše kontakty a zkušenosti abychom si užili maximum. V případě bezpečnostních omezení, nevhodného počasí či zrušení startu program upravíme dle potřeby.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.