Technologická Kalifornie + CES 2022

CES 2020

Po dvou letech se opět vrací veletrh CES v Las Vegas a my budeme rozhodně u toho. A když už se vydáme do USA, navštívíme centrálu Applu, San Francisco, Cupertino, Los Angeles, Las Vegas a nenecháme si ujít ani národní parky a další zajímavosti. Začněte rok 2022 parádní cestou do Kalifornie pod vedením Honzy Březiny.

Základní informace

Termín : 28. prosince 2021 až 12. ledna 2022  (14 dní / 13 nocí)
Základní cena: 98 900 Kč
Počet účastníků: 4 účastníci + lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: město a technologie
Fyzická náročnost: střední, čeká nás 5 – 15km pěší chůze po městě se zastávkami denně

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Navštívíme Kalifornii, Arizonu a Nevadu. Všechny tři státy mají velmi mírné zimy, takže jde očekávat teploty kolem 10 – 15°C a převáže slunečné počasí. Nicméně už několikrát na CESu napadl i lehký poprašek sněhu a teploty se dostali až k 5°C.

Bezpečnost je v této oblasti obecně velmi dobré, jen ve velkoměstech je potřeba tradiční obezřetnost před drobnou kriminalitou.

USA pro vstup na své území požadují potvrzení o ukončené vakcinaci proti CoVID-19 a negativní test před odletem. Přímo na místě jsou typicky požadovány roušky v interiérech.

Všude fungují bez problémů evropské mobilní telefony, v hotelích a kavárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 110V a vyžaduje americkou redukci. Pro zájemce můžeme zajistit lokální mobilní data.

Pro pobyt není potřeba žádné speciální očkování. Při dodržování běžných hygienických zásad nehrozí žádná zdravotní rizika.

Proč právě tato expedice?

CES je nejvýznamnějším veletrhem spotřební elektroniky na světě. Probíhá v Las Vegas souběžně na několika lokalitách v celém městě a nabízí nepřeberné množství možností. Pokud se veletrh rozhodnete absolvovat s námi, získáte zázemí bohatých zkušeností s akcí a díky tomu si ji budete moci vychutnat naplno a vyvarujete se začátečnických chyb.

Cestovat budeme v malé skupině 5 lidí, abychom mohli zajistit exkluzivní přístup na veletrh CES 2022 a na řadu dalších míst.

Kromě veletrhu CES se podíváme do San Franciska, Silicon Valley, Applu, Los Angeles, San Diega, na Route 66 nebo třeba do Grand Canyonu a řadu dalších zajímavých míst. Honza Březina navštěvuje západní pobřeží pravidelně již 15 let, takže se můžete těšit na obrovské množství informací, zkušeností a unikátních míst.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 98 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky vč. veletrhu CES 2020, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (28. 12. 2020) : Cesta do Los Angeles
Vydáme se letecky z Prahy do Los Angeles. Po příletu se ubytujeme poblíž letiště a pokud zbydou síly, vyrazíme na pláž v Santa Monice na večerní focení a nějaké ty krevety.

Den 2 (29. 12. 2021) : Los Angeles
Celý den věnujeme Los Angeles. Navštívíme Holywood a Beverly Hills, podíváme se k továrně Space X na Falcon 9 a ukážeme si další zajímavosti ve městě.

Den 3 (30. 12. 2021) : Letadlová loď Midway
Dopoledne se přesuneme do San Diega a odpoledne věnujeme návštěvě letadlové lodi Midway a vojenské základny ve městě.

Den 4 (31. 12. 2021) : Silvesrt v San Diegu
Chcete zažít nefalšovaný česko-americký Silvestr v San Diegu? Budete mít příležitost. Začneme na plážích Pacifiku, užijeme si pořádný steak a potkáme se s krajánky.

Den 5 (1. 1. 2022) : Yoshua Tree NP
Na den si odpočineme od technologií a ruchu velkoměsta. Navštívíme národní park Yoshua Tree a budeme pozorovat provoz na letecké základně 29 Palms

Den 6 (2. 1. 2022) : Grand Canyon
Vydáme se do Arizony abychom si prohlédli Grand Canyon a zažili atmosféru poctivého Divokého západu.

Den 7 (3. 1. 2022) : Route 66
Route 66 je matkou všech silnic a symbolem Ameriky. Projedeme si její část, navštívíme unikátní městečka, museum a večer dojedeme do Las Vegas.

Den 8 (4. 1. 2022) : Las Vegas
Celý den věnujeme Las Vegas a životu v něm. Můžete se těšit na lokálního průvodce a spoustu zábavy před tím, než začne samotný veletrh.

Den 9 – 10 (5. – 6. 1. 2022) : CES 2022
Las Vegas nabízí nepřeberně možností pro objevování. Zároveň zde bude probíhat nejvýznamnější veletrh spotřební elektroniky na světě CES 2022. Proto tyto dva dny rozdělíme mezi město a veletrh.

Den 11 (7. 1. 2022) : Cesta do Kalifornie
Vydáme se na celodenní roadtrip z Nevady do Kalifornie. Navštívíme zlatokopecké městečko, letecké muzeum i outlet.

Den 12 (8. 1. 2022) : Silicon Valley
Vydáme se do samotného srdce Silicon Valley. Navštívíme centrálu Applu v Cupertinu, garáž ve které začal Apple a další místa spojená s technologiemi.

Den 13 (9. 1. 2022) : San Francisko

Celý den věnujeme jednomu z nejkrásnějších měst USA. Kromě běžných turistických míst se můžeme podívat třeba do Pixaru.

Den 14 (10. 1. 2022) : Návrat do Evropy

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.