Zimní Island – polární záře 2022

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Je velice pestrý, relativně blízko a je pro nás druhým domovem. V zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a s trochou štěstí i polární záře. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme prodloužený 10 denní fotografické dobrodružství, jaké jste ještě nezažili.

Základní informace

Termín : 29. listopad – 9. prosince 2022  (11 dní/ 9 nocí)
Cena: 57 900 Kč / LAST MINUTE CENA 54 500 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: krajina, moře, ledovce, polární záře
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 3 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v zimě jsou dny krátké a noci dlouhé. Na druhou stranu díky teplým mořským proudům není islandská zima o nic horší, než ta česká. V době expedice lze očekávat teploty lehce pod nulou a vítr. Odměnou nám ale budou zamrzlé vodopády, úžasné nízké světlo po celý den a slušná šance na fotografování polární záře.

 

V zimě je Island ještě pustější než v letních měsících. Řada obyvatel odjíždí v zimních měsících na jih a řada hotelů a obchodů je zavřená. My jsme připravili program tak, abychom přesto měli zajištěno kvalitní hotelové ubytování, stravování a vše, co budeme potřebovat.

V zimě je na Islandu řada silnic ve vnitrozemí nesjízdná a uzavřená. Proto jsme se rozhodli pro program na jih ostrova a špičková terénní auta.

Island je velice bezpečná země, nevyžaduje žádné speciální očkování a zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Elektrické napětí je 220V a zásuvky stejné jako v ČR. Na většině míst fungují mobilní telefony, jsou k dispozici mobilní data a na hotelích WiFi. Kuchyně na Islandu je špičková a nabízí mnoho ryb, jehněčí, hovězí i vegetariánská jídla.

Tipy, jak se sbalit na cestu najdete na našem blogu.

Co obsahuje základní cena

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Reykjavík – Praha, doprava na místě terénními automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Fotografie byli pořízeny při fotoexpedicích Zimní Island 2015 a Zimní Island 2016, Zimní Island 2019 na jihu ostrova.

Podrobný program

Den 1 (29. 11.) : Cesta na Island

Letecky vyrazíme s jedním přestupem do Reykjavíku. Na místě si vyzvedneme terénní automobily a přesuneme se do hotelu. Večer bude první příležitost fotit polární záři nad oblastí Reykjavíku.

Den 2 (30. 11.) : Kouzelné vodopády

Vybrali jsme tři nejkrásnější vodopády na jihu Islandu. Dopoledne se vydáme k největšímu z místních vodopádů – Gullfossu. Odpoledne nás čeká ledem pokrytý vodopád Seljalandsfoss a nejvyšší z místních vodopádů Skógafoss.

Den 3 (1. 12.) : Záliv u Víku

Oblast kolem Víku nabízí jedno z nejzajímavějších pobřeží Islandu. Nádherné útesy Dyrhólaey, známá černá pláž a skalní útvary v moři. Přidejte si k tomu zasněžené pláně, jezero a islandská zimní krajina je kompletní.

Den 4 (2. 12.) : Ledovce

Budeme pokračovat na východ do národního parku Skaftafell k největšímu ledovci ostrova Vatnajökull. Čekají nás pohledy na ledovec a první ledovcové jezero. Při dobrém počasí se můžeme vydat k vodopádu Svartifoss.

Den 5 (3. 12.) : Ledovcové jezero Jôkullsárlón

Celý den věnujeme ledovcovému jezeru Jökullsárlón, přilehlé pláži a pohledům na okolní pustinu a ledovec.

Den 6 (4. 12.) : Laguna Stokksnes – Vestrahorn

Věnujeme celý den poloostrovu Stokksnes a pohoří Vestrahorn zrcadlícího se v laguně, černým dunám a pobřeží.

Den 7 (5. 12.) : Východ Islandu

Čeká nás celodenní putování východem Islandu. Nádherné pobřeží, jezera a zasněžené pláně. Večer dojedeme k jezeru Mývatn.

Den 8 (6. 12.) : Sever Islandu

Na severu Islandu navštívíme magický vodopád Gullfoss, druhé největší město Islandu Akureyri a severní hory.

Den 9 (7. 12.) : Ledopády Hraunfossar a Barnafoss

Poslední den věnujeme zamrzlé vodopádové stěně Hraunfossar, vodopádu Barnafoss a večernímu focení u keflavíckého majáku.

Den 10 (8. 12.) : Cesta domů

Den 11 (9.12.): Návrat do čr

Vyrazíme na cestu zpět domů.

Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.