Adobe Lightroom: Masky pod lupou

Adobe lightroom Mobile

Adobe Lightroom se dočkal zásadní novinky. Poměrně jednoduché lokální úpravy nahradila komplexní sada nástrojů pro práci s maskami. K dispozici jsou štětce, plošné výběry, výběry barev či rozsahu jasů a automatický výběr oblohy či objektů. Proto jsme pro vás připravili speciální večerní workshop, ve kterém se naučíme používat jedotlivé nástroje, kombinovat je, vzájemně odečíta a naplno využít potenciál masek.

 

Tento workshop je určen pro uživatele, kteří mají alespoň základní zkušenost s prací v Adobe Lightroom. Pokud jste ještě v Lightroomu nikdy nepracovali, doporučujeme absolvovat nejdřív základní kurz organizace a základní kurz úprav.

LR masky

Všechny postupy, které si budeme během workshopu ukazovat jsou použitelné v nejnovější verzi Adobe Lightroom a Adobe Lightroom Classic na MacOS, Windows a iPadu.

 

Co přinese kurz Masky pod lupou?

Problematika práce s maskami je poměrně komplexní. Proto si nejprve vysvětlíme, co to masky jsou, jak fungují, v čem se liší od dosavadních lokálních úprav a pro jaké typy fotografií jsou vhodné. Následně si vysvětíme ovládání jednotlivých nástrojů a hlavně si v praxi ukážeme na konkrétních fotografiích jejich použití. V závěrečné části si vysvětlíte mokninování různých masek a práci s nimi.

LR mask

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na co nejefektivnější využití masek v každodenní reálné praxi. Kromě jiného se naučíte:

 • Jak masky fungují a kdy je efektivní je použít
 • Jak fungují automatické výběry oblohy a objektů a jak je ovládat
 • Kdy je lepší použít štětec, lineární a kdy eliptický výběr
 • Jaký je rozdíl mezi výběrem rozsahu barev a jasů
 • Jak kombinovat různé masky, sčítat a odčítat
 • Jak kontrolovat a opravovat masky

 

Jak bude workshop probíhat?

Workshop proběhne prostřednictvím platformy ZOOM. Každý účastníku uvidí a uslyší lektora a pracovní plochu jeho iPadu a počítače. Účastníci budou moci klást otázky buď prostřednictvím mikrofonů nebo v chatu. Těšit se můžete na tři hodiny nabité praxí a na odpovědi na vaše otázky.

Po skončení workshopu bude účastníkům zpřístupněn záznam celého workshopu ke stažení.

LR Masky

Jan BřezinaKdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple trenér (ACT), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza dlouhodobě propaguje Apple technologie a stál u zrodu celé řady projektů pro českou Apple komunitu. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Apple technologií. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Pro koho je kurz určen

Tento kurz je zaměřen na pokročilé postupy práce s maskami v Adobe Lightroom. Proto je vhodný pro uživatele, kteří již základy práce s Adobe Lightroom mají zvládnuté nebo jsou zvyklí pracovat s maskami v jiných editorech a chtějí si osvojit práci v Lightroomu. Pokud ještě zkušenosti nemáte, doporučujeme nejprve absolvovat základní kurz organizace a úprav.

Co budete potřebovat?

Pro absolvování kurzu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Dokonce nemusíte mít ještě ani nainstalovaný Lightroom.

Kde, kdy a za kolik?

 • 19. září 2022 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.