Mistrovství natáčení videí iPhonem

iPhone foto

iPhone je skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí natáčet kreativní, zábavná a technicky skvělá videa. Nabízí nepřeberně nastavení, funkcí a aplikací, díky kterým můžete vytvářet opravdu jedinečný obsah. Nabízíme vám celodenní workshop, na kterém si vysvětlíme parametry, formáty, kodeky, jednotlivé funkce a hlavně v praktické části změníme váš pohled na to, jak natáčet videa iPhonem.

Co se na kurzu naučíte

Cílem kurzu je předat vám nezbytný technologický základ tak, abyste uměli iPhone správně nastavit pro různé scény, uměli pracovat s různými video formáty a funkcemi a hlavně natáčeli kreativněji. Kromě formátů, kodeků a funkcí se hlavně zaměříme na kompozici, práci se světlem, správné pohyby s kamerou a aplikace, které vám mohou usnadnit život kameramana. Ať už chcete natáčet svůj život, děti, firemní akce nebo třeba produktová videa, tento workshop vás rozhodně posune kupředu a změní váš pohled na natáčení videí.

 

Obsah kurzu

První část bude zaměřena na technologické základy. Vysvětlíme si:

 • K čemu jsou jednotlivé kodeky, formáty, barevné prostory a další parametry
 • Jak správně nastavit iPhone pro natáčení různých druhů scén
 • Kdy je lepší natáčet do HDR či Logu a kdy ne
 • Jaké příslušenství dává při natáčení iPhonem smysl

 

Druhá část bude zaměřena na ovládání video aplikací.

 • Které aplikace a kdy dávají nejlepší výsledky
 • Jak stabilizovat obraz
 • Jak na čistý zvuk
 • Jak pracovat s iPhonem při natáčení

 

Třetí část bude praktická. Vyrazíme do exteriéru a budeme společně natáčet. Zaměříme se zejména na:

 • Správné držení a pohyby s iPhonem
 • Kompozici a vnímání scény
 • Práci se světlem

 

Čtvrtá část bude zaměřena na základní zpracování videa. Těšit se můžete na:

 • Společné vyhodnocení natočeného materiálu
 • Jak vyvolat natočený materál a doladit barvy, ostrost a expozici
 • Přehled aplikací pro střih videa
 • Základní pravidla pro organizaci video projektů

 

Kurz Mistrovství focení mobilem

Foto Jaroslav Škrabálek, kurz 12.3.

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. V první části si společně vysvětlíme a nastavíme všechny potřebné technické parametry. Druhá a třetí část budou rize praktické. Společně budeme natáčet, předvádět si jednotlivé postupy a drobné triky. Vyzkoušíme si různé příslušenství, naučíte se ovládat potřebné aplikace a natáčet budeme jak v interiéru, tak v exteriéru. Celkem strávíme natáčením víc jak tři hodiny.

V závěrečné části se budeme věnovat zpracování natočeného materiálu. Ukážeme si organizaci, vyvolání i základní střih. Předvedeme si různé aplikace a postupy. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít natáčet jen a pouze na iPhone.

Uprostřed výuky uděláme hodinovou pauzu na oběd.

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností. Zároveň je velice aktivním profesionálním fotografem a YouTuberem. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Druhým lektorem kurzu je Kamil Chudačík, zkušený video editor a velký fanoušek Applu. Kamil natočil stovky svateb, akcí a produktových videí. Je hlavním kameramanem a střihačem YouTube kanálu Alisczech. Kamil tvoří video projekty prakticky každý den. Kromě střihu také často natáčí, zabývá se motion graphics a jeho velkou zálibou je color grading. Díky těmto zkušenostem vám Kamil poskytne komplexní a rozsáhlé informace o video postprodukci.

Musím něco umět?

Kurz nevyžaduje žádné konkrétní kameramanské znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iPhone. Pokud si tím nejste úplně jistí, doporučujeme nejprve navštívit kurz iOS pro začátečníky.

 

Co budu potřebovat?

Na workshop je nutné dorazit s vlastním iPhonem. Workshop můžete absolvovat i s chytrým telefonem jiné značky, ale některá nastavení či aplikace se mohou lišit. Na druhou stranu dobrý tvůrce zvládne udělat skvělé záběry jakoukoli technikou.

Před samotným kurzem obdržíte emailem seznam aplikací, které je vhodné si stáhnout a nainstalovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

Workshop proběhne v následujících termínech:

 • 10. června 2024 od 9 do 16 hodin. Tento kurz pořádáme pouze ve fyzické formě. Sraz účastníků bude v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 12 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektorů. Kurzovné je 2190 Kč.

 

 

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?