Lightroom: Workshop pro krajináře (večerní)

Používáte Adobe Lightroom, fotografujete krajinářskou fotografii a chcete dostat ze svých snímků maximum? Nabízíme vám praktický workshop zaměřený výhradně na zpracování krajinářských snímků plný praktických tipů a triků, vyladěných postupů a kombinací nástrojů. Dostane se i na propojení s Photoshopem, panoramata či HDR.

 

Kurz je veden v aktuální verzi Lightroom, kterou můžete používat na macOS, Windows nebo iPadOS.

Krajinářský workshop

Co Vás čeká na kurzu Adobe Lightroom pro krajináře?

Celý workshop je postaven na zcela praktických ukázkách. Pro účastníky jsme připravili dvacet různých fotografií, na kterých si ukážeme celou řadu kombinací jednotlivých nástrojů vedoucích k různým výsledkům. Nebudeme se tedy bavit jen o nástrojích, ale o celém workflow. Ukážeme si různé speciální postupy pro krajináře, podrobně si vysvětlíme různé kombinace nástrojů a porovnáme možnosti Lightroomu a dalších nástrojů.

Pokud nejste zkušenými uživateli Adobe Lightroom, doporučujeme před tímto workshopem navštívit kurz Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií a Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Vše, co bude lektor prezentovat si s ním budete moci v praxi vyzkoušet na stejných fotografiích. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů.

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na co nejefektivnější zpracování krajinářských fotografií. Zaměříme se na konkrétní postupy, kombinace nástrojů a drobné vychytávky. Kromě jiného se naučíte:

  • Jak se vyrovnat s jasem a kontrastem s použitím filtrů a štětců
  • Rozdíly mezi nástroji pro práci s expozicí, křivkami a HSL v případě krajinek
  • Práci s barvami a lokální úpravy vyvážení barev
  • Jak na HDR a panorama
  • Jak na černobílou krajinářskou fotografii
  • Jak propojit Lightroom a Photoshop

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý z účastníků dostane k dispozici fotografie, na kterých bude společně pracovat. Lektor vysvětlí, jaké nástroje používat, jak a proč. Spolu s žáky celý postup prakticky předvede a procvičí s tím, že si ukážeme i jeho alternativy. Čekají Vás tedy tři hodiny nabité praxí, otevřenou diskuzí a procvičováním.

Vždy po 50 minutách uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Jan BřezinaKdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej v roce 2013 vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop potřebujete vlastní počítač či iPad s nainstalovaným Adobe Photoshop Lightroom. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Verze pro tablet má jen drobné odchylky, které si vysvětlíme. Kurz předpokládá základní orientaci v prostředí Adobe Lightroom.

Kde, kdy a za kolik?

  • 3. září 2021 od 18 do 21 hodin v on-line podobě prostřednictvím aplikace ZOOM. Žáci budou moci plně interaktivně komunikovat s lektorem pomocí mikrofonu nebo chatu. Uvidí lektora i jeho pracovní plochu. Z workshopu dostanete i záznam ke stažení!  Kurzovné je 990 Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro středně zkušené uživatele Adobe Lightroom. Pokud si nejste jisti svými znalostmi, doporučujeme před workshopem absolvovat kurzy Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií a Adobe Lightroom: Workshop kreativních úprav.

 

Reference účastníků

„Přestože jsem čekal, že se na kurzu Adobe Lightroom něco nového naučím, Honza Březina překonal má očekávání. Dnes, několik týdnů po absolvování kurzu, můžu říci, že dopolední část mi ušetřila tři čtvrtiny času, které jsem dříve trávil importem a tříděním fotografií do různých složek. Odpoledne jsem se naučil jednoduše dělat úpravy, které jsem předtím dělal složitě v několika krocích nebo se do nich raději vůbec nepouštěl nebo nevěděl, že v Lightroomu vůbec jsou (používám jej již 4 roky). Velmi příjemné bylo i to, že Honza je mimo školitele produktu i fotografem, takže jeho příklady jsou opravdu reálně použitelné.

Děkuji a těším se zase na viděnou! Jirka“

 

„Vo jsem velmi ocenil, byl celkový přístup ke kurzu tzn. ochota sdílet své zkušenosti, a dále smysl pro humor, takže jsem čekal školení a nakonec to byl velmi příjemně strávený večer. U jednotlivých úprav, které jste ukazoval, jsem nejvíc ocenil informace, proč chcete provést tu kterou úpravu a co jí chcete dosáhnout – např. úvodní vysvětlení, proč začínáte barvou a ne expozicí, nebo kde se podobné úpravy chovají rozdílně, např. vibrance vs saturation… Vlastně když na začátku fotky popisujete, co a proč na ní budete chtít změnit, protože ji vnímáte jinak, nebo při focení vypadala scéna úplně jinak, nebo protože jste od začátku viděl ve scéně, co zobrazíte až po zásadních lokálních úpravách, kdy scénu třeba úplně barevně či tonálně otočíte.“ Matěj P.