Mac: 100% pracovní nástroj

macOS Mojave

Líbí se vám počítače od Applu, ale nejste si jistí, jestli jsou vhodné pro vaši práci? Nebo pracujete s Macem, ale cítíte, že vám chybí efektivita a nevyužíváte jeho možnosti naplno? Připravili jsme pro vás workshop plný tipů, triků, postupů a praktických rad, které zvýší vaší každodenní produktivitu, ať už jste kreativci, živnostníci, pracujete v malé či střední firmě nebo třeba studenti.

 

Co Vás čeká?

Naučíme Vás používat Mac mnohem efektivněji než dosud. Ukážeme si jak zrychlit, zefektivnit a zpříjemnit každodenní používání počítače. Kromě jiného se můžete těšit na novinky nového systému Mojave a hlavně praktické postupy, nástroje, aplikace z každodenní profesionální praxe.

Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • Nastavení, strategie ukládání dat a zálohování Macu pro maximální efektivitu práce a bezpečnost dat
 • Nové funkce macOS Mojave
 • Správné nastavení iCloudu a propojení s dalšími zařízeními
 • Aplikace pro osobní agendu, práci s dokumenty a komunikaci
 • Jak maximálně zefektivnit práci se soubory
 • Propojení macOS a Windows na jednom počítači
 • Vychytané příslušenství pro Mac
 • Tipy na rychlejší, komfortnější a efektivnější práci

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých počítačích.

macOS Mojave

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

macOS Mojave

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem uživatelům počítačů společnosti Apple (stávajícím i potenciálním), kteří to myslí s prací na Macu vážně. Je jedno v jakém oboru jste profesionály, důležité je, že chcete pracovat efektivně, produktivně a bezpečně. Cítíte, že nevyužíváte Mac naplno? Chcete se seznámit s novinkami macOS Mojave? Zajímají vás postupy, tipy a triky zkušeného power uživatele Honzy Březiny? Pak je tento kurz právě pro vás!

 

Kdo je lektorem (PRAHA)?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, manažer, cestovatel, digitální nomád, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza je vášnivým uživatelem Maců víc jak 10 let, je autorem stovek článků a videí s Apple problematikou. Zakladatelem řady projektů pro Apple komunitu a zároveň manažerem v pětici firem. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Kdo je lektorem (BRNO)?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat Mac.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující Apple ID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

macOS Mojave

Kde, kdy a za kolik?

 • 5. prosince 2018 od 13:00 do 16:00 v našich prostorách Zborovská 66, Praha 5 Smíchov. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
 • 29. ledna 2019 od 9:00 do 12:00 v Impact HUB BRNO, Cyrilská 7, 602 00 Brno. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro pokročilé uživatele a pokud s Macem teprve začínáte, doporučujeme absolvování úvodního kurzu macOS: Přecházíme na Maca.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. V případě, že dáváte přednost iPadu, vyzkoušejte iPad: 100% mobilní kancelář.

 

IMG_1001

 

 

Doporučené a navazující kurzy

 

 

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná