Mac: 100% pracovní nástroj

Líbí se vám počítače od Applu, ale nejste si jistí, jestli jsou vhodné pro vaši práci? Nebo pracujete s Macem, ale cítíte, že vám chybí efektivita a nevyužíváte jeho možnosti naplno? Připravili jsme pro vás workshop plný tipů, triků, postupů a praktických rad, které zvýší vaší každodenní produktivitu, ať už jste kreativci, živnostníci, pracujete v malé či střední firmě nebo třeba studenti.

 

V kurzu jsou již zahrnuty všechny novinky z macOS Sequoia!

Co Vás čeká?

Naučíme Vás používat Mac mnohem efektivněji než dosud. Ukážeme si jak zrychlit, zefektivnit a zpříjemnit každodenní používání počítače. Kromě jiného se můžete těšit na novinky nového systému Monterey a hlavně praktické postupy, nástroje, aplikace z každodenní profesionální praxe.

Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

macOS Monterey

 • Nastavení, strategie ukládání dat a zálohování Macu pro maximální efektivitu práce a bezpečnost dat
 • Nové funkce macOS Sequoia
 • Správné nastavení iCloudu a propojení s dalšími zařízeními
 • Aplikace pro osobní agendu, práci s dokumenty a komunikaci
 • Jak maximálně zefektivnit práci se soubory
 • Propojení macOS a Windows na jednom počítači
 • Vychytané příslušenství pro Mac
 • Tipy na rychlejší, komfortnější a efektivnější práci

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých počítačích.

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Kurz můžete absolvovat i online pomocí platformy Zoom z pohodlí domova.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

macOS Monterey

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem uživatelům počítačů společnosti Apple (stávajícím i potenciálním), kteří to myslí s prací na Macu vážně. Je jedno v jakém oboru jste profesionály, důležité je, že chcete pracovat efektivně, produktivně a bezpečně. Cítíte, že nevyužíváte Mac naplno? Chcete se seznámit s novinkami macOS Big Sur? Zajímají vás postupy, tipy a triky zkušeného power uživatele Honzy Březiny? Pak je tento kurz právě pro vás!

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, manažer, cestovatel, digitální nomád, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu. Honza je vášnivým uživatelem Maců víc jak 10 let, je autorem stovek článků a videí s Apple problematikou. Zakladatelem řady projektů pro Apple komunitu a zároveň manažerem v pětici firem. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat Mac.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující Apple ID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

macOS Monterey

Kde, kdy a za kolik?

 

 • 16. září 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3.
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro pokročilé uživatele a pokud s Macem teprve začínáte, doporučujeme absolvování úvodního kurzu macOS: Přecházíme na Maca.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. V případě, že dáváte přednost iPadu, vyzkoušejte iPad: 100% mobilní kancelář.

 

Doporučené a navazující kurzy

 

 

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?