macOS: Jak využívat Mac naplno

macOS Sonoma

Operační systém macOS  je jedním z důvodů, proč je práce s Macem tak snadná. Základní funkce zvládne snad každý samouk během pár večerů. Nicméně Mac nabízí celou řadu praktických funkcí, které Vaší pozornosti mohly uniknout. Využijte příležitost a přijďte se naučit řadu praktických triků.

 

Tento kurz je postaven pro verzi systému  macOS Sonoma.

 

 

Co Vás čeká na kurzu MacOS?

Celý workshop je postaven na praktických tipech a postupech z praxe. Nebudeme si vyprávět o tom, jak klikat myší a co je to soubor. To jste jistě zvládli sami. Zaměříme se na to, jak používat Maca bezpečně, rychle a pohodlně.

Konkrétně si ukážeme:

 • Jak zabezpečit počítač před zneužitím a krádeží
 • Jak používat iCloud a propojit Mac s iPhonem a iPadem
 • Srovnání iCloudu a ostatních cloudových služeb
 • Jak si udělat pořádek v souborech a rychle vyhledávat
 • Jak vyčistit plného Maca
 • Jak efektivně propojit různé Apple aplikace mezi sebou
 • Jak ovládat Maca rychleji pomocí gest a dalších funkcí
 • Jak zrychlit Maca

Kromě toho se můžete těšit na nejrůznější drobné tipy, ukázky aplikací, které se Vám mohou hodit a samozřejmě na nastavení, která zvýší Váš komfort a efektivitu.

 

macOS Catalina

Jak bude workshop probíhat?

Lektor bude předvádět jednotlivé postupy formou interaktivního workshopu. Vše si budete moci zkoušet na svém počítači, diskutovat s lektorem, ptát se a v čase určeném pro diskuzi lektor velice rád zodpoví i Vaše individuální dotazy či na místě pomůže s nastavením, pokud to bude možné. Čekají Vás tři hodiny nabité praxí.

Uprostřed uděláme krátkou 10-ti minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30-ti minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Jan BřezinaLektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple Certified Trainer (ACT), zkušený lektor s více než desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza stál za vznikem prvního českého internetového Apple magazínu a dnes je provozovatelem komunitního diskuzního serveru Macforum.cz. Dále dlouhá léta společně s Petrem Márou komentuje dění kolem Applu ve videocastu Digit.cz a publikuje aktivně ve většině českých Apple magazínů. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Maců s dlouholetou praxí. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Workshop je určen všem uživatelům Maců, kteří udělali již své první krůčky a chtějí se dále rozvíjet. Nemusíte být počítačovými experty. Stačí chuť se dozvědět nové věci a láska k Applu. Rozhodně si nezapomeňte vzít svého Maca, abyste mohli vše okamžitě zkoušet v praxi. Lektor bude pracovat se systémem verze 10.15, takže pokud máte starší, zvažte upgrade.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 31. května 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro pokročilé uživatele a pokud s Macem teprve začínáte, doporučujeme absolvování úvodního kurzu macOS: Přecházíme na Maca. Pokud naopak hledáte navazující kurz, vyzkoušejte kurz Mac: 100% pracovní nástroj.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. V případě, že dáváte přednost iPadu, vyzkoušejte iPad: 100% mobilní kancelář.

 

Reakce účastníků

„Na kurzu oceňuji Vaší profesionalitu a znalosti. Dozvěděla jsem se mnohem více, než jsem si myslela, že budu potřebovat 😊. Umíte přenést vlastní nadšení pro Apple věci,…takže mě to postupně bude stát další peníze za iPhone, ale po kurzu FinalCut, který byl také vynikající, už to bude jen jemné doladění. Apple je prostě přesně pro mě. Nechci nic řešit, nechci zavírat aplikace, atd, atd….. (Jen bych tedy potřebovala občas, aby mi někdo tajně mrknul do počítače, zda už se neblíží smrtelné hranici). Ráda se účastním osobně a u obou kurzů (FinalCut i MAC OS) se to ukázalo jako dobré rozhodnutí. Pokud kurz vede nadšenec a profík, člověk čerpá více než jen informace. Děkuji Vám.“ Lucka Č 19.2.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?