macOS: Jak využívat Mac naplno

Operační systém macOS  je jedním z důvodů, proč je práce s Macem tak snadná. Základní funkce zvládne snad každý samouk během pár večerů. Nicméně Mac nabízí celou řadu praktických funkcí, které Vaší pozornosti mohly uniknout. Využijte příležitost a přijďte se naučit řadu praktických triků.

 

Tento kurz je postaven pro verzi systému  macOS Ventura.

 

 

Co Vás čeká na kurzu MacOS?

Celý workshop je postaven na praktických tipech a postupech z praxe. Nebudeme si vyprávět o tom, jak klikat myší a co je to soubor. To jste jistě zvládli sami. Zaměříme se na to, jak používat Maca bezpečně, rychle a pohodlně.

Konkrétně si ukážeme:

 • Jak zabezpečit počítač před zneužitím a krádeží
 • Jak používat iCloud a propojit Mac s iPhonem a iPadem
 • Srovnání iCloudu a ostatních cloudových služeb
 • Jak si udělat pořádek v souborech a rychle vyhledávat
 • Jak vyčistit plného Maca
 • Jak efektivně propojit různé Apple aplikace mezi sebou
 • Jak ovládat Maca rychleji pomocí gest a dalších funkcí
 • Jak zrychlit Maca

Kromě toho se můžete těšit na nejrůznější drobné tipy, ukázky aplikací, které se Vám mohou hodit a samozřejmě na nastavení, která zvýší Váš komfort a efektivitu.

 

macOS Catalina

Jak bude workshop probíhat?

Lektor bude předvádět jednotlivé postupy formou interaktivního workshopu. Vše si budete moci zkoušet na svém počítači, diskutovat s lektorem, ptát se a v čase určeném pro diskuzi lektor velice rád zodpoví i Vaše individuální dotazy či na místě pomůže s nastavením, pokud to bude možné. Čekají Vás tři hodiny nabité praxí.

Uprostřed uděláme krátkou 10-ti minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30-ti minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Jan BřezinaLektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple Certified Trainer (ACT), zkušený lektor s více než desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza stál za vznikem prvního českého internetového Apple magazínu a dnes je provozovatelem komunitního diskuzního serveru Macforum.cz. Dále dlouhá léta společně s Petrem Márou komentuje dění kolem Applu ve videocastu Digit.cz a publikuje aktivně ve většině českých Apple magazínů. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Maců s dlouholetou praxí. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Workshop je určen všem uživatelům Maců, kteří udělali již své první krůčky a chtějí se dále rozvíjet. Nemusíte být počítačovými experty. Stačí chuť se dozvědět nové věci a láska k Applu. Rozhodně si nezapomeňte vzít svého Maca, abyste mohli vše okamžitě zkoušet v praxi. Lektor bude pracovat se systémem verze 10.15, takže pokud máte starší, zvažte upgrade.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 26. května 2023 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro pokročilé uživatele a pokud s Macem teprve začínáte, doporučujeme absolvování úvodního kurzu macOS: Přecházíme na Maca. Pokud naopak hledáte navazující kurz, vyzkoušejte kurz Mac: 100% pracovní nástroj.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. V případě, že dáváte přednost iPadu, vyzkoušejte iPad: 100% mobilní kancelář.