MacOS: Jak využívat Mac naplno

Operační systém MacOS  je jedním z důvodů, proč je práce s Macem tak snadná. Základní funkce zvládne snad každý samouk během pár večerů. Nicméně Mac nabízí celou řadu praktických funkcí, které Vaší pozornosti mohly uniknout. Využijte příležitost a přijďte se naučit řadu praktických triků.

 

Tento kurz je postaven pro nejaktuálnější verzi systému  MacOS High Sierra!


 

Co Vás čeká na kurzu MacOS?

Celý workshop je postaven na praktických tipech a postupech z praxe. Nebudeme si vyprávět o tom, jak klikat myší a co je to soubor. To jste jistě zvládli sami. Zaměříme se na to, jak používat Maca bezpečně, rychle a pohodlně.

Konkrétně si ukážeme:

  • Jak zabezpečit počítač před zneužitím a krádeží
  • Jak používat iCloud a propojit Mac s iPhonem a iPadem
  • Jak si udělat pořádek v souborech a rychle vyhledávat
  • Jak instalovat aplikace a jak vyčistit plného Maca
  • Jak efektivně propojit různé Apple aplikace mezi sebou
  • Jak ovládat Maca rychleji pomocí gest a dalších funkcí
  • Jak zrychlit Maca

Kromě toho se můžete těšit na nejrůznější drobné tipy, ukázky aplikací, které se Vám mohou hodit a samozřejmě na nastavení, která zvýší Váš komfort a efektivitu.

 MacOS Sierra

Jak bude workshop probíhat?

Lektor bude předvádět jednotlivé postupy formou interaktivního workshopu. Vše si budete moci zkoušet na svém počítači, diskutovat s lektorem, ptát se a v čase určeném pro diskuzi lektor velice rád zodpoví i Vaše individuální dotazy či na místě pomůže s nastavením, pokud to bude možné. Čekají Vás tři hodiny nabité praxí.

Uprostřed uděláme krátkou 10-ti minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30-ti minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Jan BřezinaLektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple Certified Trainer (ACT), zkušený lektor s více než desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza stál za vznikem prvního českého internetového Apple magazínu a dnes je provozovatelem komunitního diskuzního serveru Macforum.cz. Dále dlouhá léta společně s Petrem Márou komentuje dění kolem Applu ve videocastu Digit.cz a publikuje aktivně ve většině českých Apple magazínů. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Maců s dlouholetou praxí. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Workshop je určen všem uživatelům Maců, kteří udělali již své první krůčky a chtějí se dále rozvíjet. Nemusíte být počítačovými experty. Stačí chuť se dozvědět nové věci a láska k Applu. Rozhodně si nezapomeňte vzít svého Maca, abyste mohli vše okamžitě zkoušet v praxi. Lektor bude pracovat se systémem verze 10.12, takže pokud máte starší, zvažte upgrade.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 29. března 2018 od 13 do 16 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

IMG_1001

 

 

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná