MS Excel pro Mac

Excel

Možná to nevíte, ale MS Excel byl údajně objednaný pro Mac. Jen souhrou nešťastných náhod poprvé vyšel jako nástroj pro Windows. Nebudeme si nic nalhávat, na Windows je sice lepší, ale na Macu není vůbec špatný a svého Win brášku dohání mílovými kroky. Ať se vám to líbí, nebo ne, MS Excel je průmyslový etalonem v oblasti tabulkových kalkulátorů a proto je i pro mnoho jablíčkářů nezbytné tento skvělý produkt ovládat. Kdo se ho bojí, může bez obav přijít na naše kurzy, kde se s Excelem na Macu vypořádáme jednou pro vždy.

Co vás na kurzu čeká?

Připravili jsme pro Vás praktický workshop, vám pomůžeme porozumět MS Excelu a naučit se naplno využít jeho verzi pro Macu. Pokud přecházíte z Windows na Mac nebo potřebujete používat obě platformy, Excel může být skvělým spojovacím nástrojem.

Postupně se naučíme pracovat s různými typy dat a správně je formátovat. Vysvětlíme si rozdíly mezi jednotlivými typy buněk a naučíme se používat vzorce. Osvojíme si práci s podmínkami, filtrování, řazení a vyhledávání. Dojde i na kontingenční tabulky a grafy. U všech témat se zaměříme i na rozdíly mezi Windows a Mac verzí Excelu.

Celý workshop je 100% interaktivní. Vše si budeme ukazovat prakticky na vašich iPadech, iPhonech nebo Macboocích. Jsme připraveni se s vámi podělit a několik let zkušeností používání produktů Microsoftu a Apple na jediném zařízení pohledem dlouholetého uživatele obou platforem a certifikovaného trenéra Microsoft. 

 

Excel

Vysvětlíme si zejména

 • Jak správně formátovat buňky a celé tabulky
 • Datové typy a práce s nimi
 • Vzorce a funkce v každodenní praxi
 • Podmíněné výpočty a kontingenční tabulky
 • Řazení a fitrování
 • Grafy
 • Rozdíly mezi Windows a Mac verzí a co s nimi

 

Jak bude workshop probíhat?

Celý půldenní webinář probíhá v on-line podobě, při které účastníci mají plnou možnost komunikovat s lektorem, reagovat na probíraná témata, ptát se a společně s lektorem vše prakticky zkoušet. Po skončení kurzu dostanou účastníci možnost stáhnout si záznam celého kurzu.

Kdo je lektorem?

Jiří MatějkaLektorem workshopu je Jiří Matějka, zkušený Microsoft Certified Trainer (MCT) a Microsoft Office Expert (MOS) s téměř dvacetiletou praxí a dlouholetý milovník Apple zařízení. Pracuje s technologiemi Microsoft od roku 1991 a první jablíčko si koupil před více než 6 lety. Aktuálně využívá výhod multiplatformního života a s úsměvem na tváři se pere s drobnými nedostatky, které tento způsob práce přináší. Během své profesní praxe získal mnoho zkušeností a jeho školeními prošly tisíce uživatelů z malých i velkých firem po celé republice. 

 

Co budete potřebovat?

Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí chuť se něco naučit. K on-line kurzu se můžete připojit z jakéhokoli zařízení (telefon, tablet, počítač). Pokud chcete látku s lektorem trénovat, je dobré mít nainstalovaný MS Excel na Macu. 

 

Microsoft Office pro Mac

Tento kurz je součástí uceleného výukového balíku, který vás naučí efektivně používat všechny nástroje Microsoft Office v Apple prostředí. V rámci této série nabízíme on-line kurzy Outlooku, Wordu, Excelu a Powerpointu pro  iPhone, iPad a Mac.

 

KDE, KDY A ZA KOLIK?

 • 4. května 2021 od 9:00 do 15:00
  Online kurz můžete absolvovat za poplatek 3990 Kč. Pro nejbližší termín kurzů nabízíme speciální zvýhodnění! Objednejte si dva a více kurzů MS Office pro Mac najednou a získejte automaticky 33% slevu!
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 5990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.