Večerní škola ateliérové fotografie

Baví vás fotografie a uvažujete o fotografování v ateliéru? Portréty, glamour, akty – to vše se můžete naučit v rámci naší večerní školy s Romanem Pihanem a Honzou Březinou. Připravili jsme pro vás celkem 4 večerní kurzy, na kterých se postupně naučíte pracovat se světlem v ateliéru, nasvítit a nafotit portrét, napózovat glamour a zvládnout komunikaci s modelem při aktové footografii.

 

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu je seznámit se se specifiky fotografování v ateliéru. Vysvětlíme si rozdíl mezi prací se studiovými záblesky, systémovými blesky a stálým světlem. Následně se zaměříme na specifika portrétu, glamour fotografie a aktu. Budeme pracovat se světlem, s lidským tělem, s výrazem, atmosférou a cílem je i zdokonalit se v komunikaci. Večerní školu je ideální absolvovat jako celek, ale je možné se přihlásit i na jednotlivé lekce, pokud se chcete zdokonalit pouze v jedné oblasti.

 

 

Program jednotlivých večerů

1. večer: Práce se světlem

 • Rozdíly mezi stabilním světlem, systémovými blesky a studiovými blesky
 • Ovládání studiových blesků a příslušenství
 • Modelování světla – deštníky, softboxy, reflektory a další příslušenství
 • Expoziční strategie

 

2. večer: Portrét

 • Různé druhy svícení portrétu
 • Vytváření atmosféry ve scéně
 • Práce s postavou – pózování
 • Jak na přirozený portrét

 

3. večer: Glamour

 • Specifika svícení Glamour fotografie
 • Komunikace s modelem
 • Práce s postavou – pózování Glamour fotografie
 • Práce s doplňky a jejich svícení

 

4. večer: Akt

 • Specifika svícení aktové fotografie
 • Komunikace s modelem
 • Práce s postavou – pózování aktové fotografie
 • Umělecký akt

 

Průběh workshopů

Workshopy budou probíhat v našem plně vybaveném ateliéru v Praze na Smíchově. Pod vedením lektorů se naučíte ovládat studiovou techniku a v praxi si vše vyzkoušíte s modelkami. Po celou dobu workshopu budeme prakticky pracovat. Nečekejte suchou teorii, ale skvělé fotografování nabité spoustou praktických rad, zkušeností a vychytávek.

Při praktickém workshopu budou účastníkům k dispozici dvě modelky a dva lektoři. Z fototechniky budete moci vyzkoušet systémové blesky, bateriové studiové blesky Fomei s výkonem 3x 600W, LED stabilní panely Fomei a bohaté studiové příslušenství.

 

 

Pro koho je foto workshop určen?

Pokud patříte mezi začínající či mírně pokročilé fotografy, doporučujeme absolvovat všechny čtyři části workshopu, které na sebe volně navazují. Pokud nemáte zkušenosti s prací v ateliéru, je nezbytné absolvovat první část zaměřenou na ovládání techniky!

Pro pokročilé fotografy je zde možnost vynechat první večer a naplno si užít možnost fotografovat s modelkami v jednotlivých tématických večerech.

 

Kdo je lektorem?

Roman PihanPrvním lektorem kurzu bude zkušený fotograf, lektor a osobnost české fotografie Roman Pihan. Romana jistě znáte jako autora serveru Fotoroman.cz, knihy Mistrovství práce s DSLR či spoluautora fotografického videocastu 4Foto.cz. Roman se věnuje ve své fotografické praxi všem fotografickým žánrům.

 

 

Druhým lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro workshop budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či pokročilou bezzrcadlovku. Pro portrétní fotografii je ideální světelný objektiv někde mezi 50 a 100mm (v přepočtu na kinofilm), ale hodit se může širší i delší ohnisko. Pokud máte tu možnost, vezměte si objektivy pokrývající rozsah 18-200mm.

Pokud si nejste jistí výbavou, tak nezoufejte. Na prvím večeru vám lektoři poradí a případně při praktickém workshopu i zapůjčí po dohodě chybějící techniku.

 

Proč právě tento kurz?

Honza Březina a Roman Pihan jsou nejen zkušení fotografové, ale mají hlavně víc jak desetiletou praxi s vedením workshopů. Díky tomu dokáží předat své zkušenosti velice srozumitelnou formou a v příjemné přátelské atmosféře. Při samotném praktickém workshopu budou k dispozici 2 modelky, což znamená dostatek prostoru pro fotografování s tím, že všechny modelky souhlasí s použitím vzniklých fotografií do vašeho portfolia či pro jiné nekomerční účely. Workshop je určen pouze pro 6 žáků, takže se můžete těšit na opravdu individuální přístup.

 

Kde, kdy a za kolik?

16. 2. 2017 18:00 – 21:00 Práce se světlem (OBSAZENO)
21. 2. 2017 18:00 – 21:00 Portrét (OBSAZENO)
23.3.2017 18:00 – 21:00 Glamour 
(OBSAZENO)
30.3.2017 18:00 – 21:00 Akt 
(OBSAZENO)

 

19.4. 2017 18:00 – 21:00   Práce se světlem
26.4.2017 18:00 – 21:00   Portrét
3.5.2017 18:00 – 21:00      Glamour
10.5.2017 18:00 – 21:00    Akt

Workshopy proběhnou v ateliéru Ilumio, Zborovská 66, Praha 5 .

Kurzovné je 4 200 Kč za všechny 4 večery.