Workshop portrétní fotografie

Baví vás fotografie a chcete fotografovat portréty? Nabízíme vám workshop se zkušeným profesionálním fotografem Honzou Březinou zaměřený na pózování a práci se světlem v portrétní fotografii. 3 hodiny praktických tipů, triků a focení.

 

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu je seznámit se se specifiky fotografování portrétů. Vysvětlíme si rozdíl mezi různými typy světla a jednotlivé strategie svícení spolu s pózováním. Budeme pracovat se světlem, s lidským tělem, s výrazem, atmosférou a cílem je i zdokonalit se v komunikaci.

 

 

Program workshopu

Druhy světla

 • Rozdíly mezi stabilním světlem, systémovými blesky a studiovými blesky
 • Ovládání studiových blesků a příslušenství
 • Modelování světla – deštníky, softboxy, reflektory a další příslušenství
 • Expoziční strategie

 

Strategie svícení

 • Různé druhy svícení portrétu
 • Vytváření atmosféry ve scéně
 • Práce s postavou – pózování
 • Jak na přirozený portrét

 

Pózování a komunikace

 • Práce s figurou
 • Komunikace s modelem a vytváření atmosféry
 • Základní kompoziční pravidla pro portrét

 

Průběh workshopů

Workshopy budou probíhat v našem plně vybaveném ateliéru v Praze na Smíchově. Pod vedením lektora se naučíte ovládat studiovou techniku a v praxi si vše vyzkoušíte s modelkami. Po celou dobu workshopu budeme prakticky pracovat. Nečekejte suchou teorii, ale skvělé fotografování nabité spoustou praktických rad, zkušeností a vychytávek.

Při praktickém workshopu budou účastníkům k dispozici modelky a lektor. Z fototechniky budete moci vyzkoušet systémové blesky, bateriové studiové blesky Fomei s výkonem 3x 600W, LED stabilní panely Fomei a bohaté studiové příslušenství.

 

 

Pro koho je foto workshop určen?

Pokud patříte mezi začínající či mírně pokročilé fotografy, doporučujeme absolvovat všechny čtyři části workshopu, které na sebe volně navazují. Pokud nemáte zkušenosti s prací v ateliéru, je nezbytné absolvovat první část zaměřenou na ovládání techniky!

Pro pokročilé fotografy je zde možnost vynechat první večer a naplno si užít možnost fotografovat s modelkami v jednotlivých tématických večerech.

 

Kdo je lektorem?

 

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro workshop budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či pokročilou bezzrcadlovku. Pro portrétní fotografii je ideální světelný objektiv někde mezi 50 a 100mm (v přepočtu na kinofilm), ale hodit se může širší i delší ohnisko.

Pokud si nejste jistí výbavou, tak nezoufejte. Na prvím večeru vám lektoři poradí a případně při praktickém workshopu i zapůjčí po dohodě chybějící techniku.

 

Proč právě tento kurz?

Honza Březina a Roman Pihan jsou nejen zkušení fotografové, ale mají hlavně víc jak desetiletou praxi s vedením workshopů. Díky tomu dokáží předat své zkušenosti velice srozumitelnou formou a v příjemné přátelské atmosféře. Při samotném praktickém workshopu budou k dispozici 2 modelky, což znamená dostatek prostoru pro fotografování s tím, že všechny modelky souhlasí s použitím vzniklých fotografií do vašeho portfolia či pro jiné nekomerční účely. Workshop je určen pouze pro 6 žáků, takže se můžete těšit na opravdu individuální přístup.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 25. července 2018 od 13:00 do 17:00 hodin. Sraz účastníků bude v našem ateliéru (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 6 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.