Workshop portrétní fotografie

Baví vás fotografie a chcete fotografovat portréty? Potřebujete nasměrovat v práci se světlem, komunikaci s modelem a pózováním? Nabízíme vám workshop se zkušeným profesionálním fotografem Honzou Březinou zaměřený na základy profesionální portrétní fotografii. 3 hodiny v ateliéru plné praktických tipů, triků a focení.

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu je seznámit se se specifiky fotografování portrétů. Vysvětlíme si rozdíl mezi různými typy světla a v praxi si vyzkoušíte fotografování se stabilními LED světly a se studiovými záblesky. V praxi si předvedeme a vysvětlíme základní strategie svícení spolu s pózováním. Budeme pracovat se světlem, s lidským tělem, s výrazem, atmosférou a cílem je i zdokonalit se v komunikaci.

 

 

Program workshopu

Druhy světla

  • Rozdíly mezi stabilním světlem, systémovými blesky a studiovými blesky
  • Jaké příslušenství se hodí pro portrét
  • Expoziční strategie

 

Strategie svícení

  • Základy svícení portrétu
  • Kvantita, kvalita, směr a teplota světla
  • Jak skrýt nedostatky a jak zvýraznit přednosti

 

Pózování a komunikace

  • Práce s figurou
  • Komunikace s modelem a vytváření atmosféry
  • Základní kompoziční pravidla pro portrét

Průběh workshopů

Workshop bude probíhat v našem ateliéru v Praze na Vinohradech. Pod vedením lektora se naučíte ovládat studiovou techniku a v praxi si vše vyzkoušíte s modelkou. Po celou dobu workshopu budeme prakticky pracovat. Nečekejte suchou teorii, ale skvělé fotografování nabité spoustou praktických rad, zkušeností a vychytávek.

Při praktickém workshopu budou účastníkům k dispozici modelka a lektor. Z fototechniky budete moci vyzkoušet systémové blesky, bateriové studiové blesky Fomei s výkonem 600W, LED stabilní panely Fomei s výkonem až 100W a bohaté studiové příslušenství.

 

 

Pro koho je foto workshop určen?

Workshop je určen fotografy, kteří umějí ovládat svůj fotoaparát, ale potřebují pomoc s komunikací s modelem, pózováním a prací v ateliéru. Získáte základy, na kterých budete moci stavět. Pokud patříte mezi samouky, tak si ucelíte své vědomosti a hlavně načerpáte praktické rady od zkušeného profesionála. Na workshopu se dozvíte desítky drobných praktických tipů a triků, které byste sami objevovali roky.

Pokud nemáte zkušenosti s prací v ateliéru, nezoufejte. Vše si vysvětlíme a prakticky ukážeme.

 

Kdo je lektorem?

 

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro workshop budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či bezzrcadlovku. Pro portrétní fotografii je ideální světelný objektiv někde mezi 50 a 100mm (v přepočtu na kinofilm), ale hodit se může širší i delší ohnisko.

 

Proč právě tento kurz?

Honza Březina je nejen zkušený fotograf, ale majá hlavně víc jak desetiletou praxi s vedením workshopů. Díky tomu dokáže předat své zkušenosti velice srozumitelnou formou a v příjemné přátelské atmosféře. Při samotném praktickém workshopu budou k dispozici 2 modelky, což znamená dostatek prostoru pro fotografování s tím, že modelky souhlasí s použitím vzniklých fotografií do vašeho portfolia či pro jiné nekomerční účely. Workshop je určen pouze pro 5 žáků, takže se můžete těšit na opravdu individuální přístup.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 26. listopadu 2021 od 13:00 do 16:00 hodin. V našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 5 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.

 

Ohlasy účastníků

„Moc díky za páteční workshop – byl zatím nejlepší na jakém jsem byl. Určitě půjdu na další!!!“ Jan J., kurz 8. 11. 2019

„Oba včerejší workshopy byly skvělé. Atmosféra výborná, modelky úžasné a ještě úžasnější, že to vydržely tak dlouho. A Vaše vysvětlování předčilo má očekávání. Tak nějak už jsem očekával, že to bude dobré, ale bylo to ještě lepší. Umíte to podat a vysvětlit naprosto skvěle, jednoduše a srozumitelně. Proto bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat za skvělé odpoledne. Doufám, že se ještě uvidíme na nějakém dalším workshopu nebo třeba fotoexpedici.“ Tomáš P, Kurz 1. 6. 2021

 

Kam dál

Na tento workshop navazuje večerní workshop aktové fotografie. Při objednávce obou workshopů dostanete automaticky 20% slevu na oba!