Workshop portrétní fotografie

Baví vás fotografie a chcete fotografovat portréty? Potřebujete nasměrovat v práci se světlem, komunikaci s modelem a pózováním? Nabízíme vám workshop se zkušeným profesionálním fotografem Honzou Březinou zaměřený na základy profesionální portrétní fotografii. 3 hodiny v ateliéru plné praktických tipů, triků a focení.

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu je seznámit se se specifiky fotografování portrétů. Vysvětlíme si rozdíl mezi různými typy světla a v praxi si vyzkoušíte fotografování se stabilními LED světly a se studiovými záblesky. v praxi si předvedeme a vysvětlíme jednotlivé strategie svícení spolu s pózováním. Budeme pracovat se světlem, s lidským tělem, s výrazem, atmosférou a cílem je i zdokonalit se v komunikaci.

 

 

Program workshopu

Druhy světla

 • Rozdíly mezi stabilním světlem, systémovými blesky a studiovými blesky
 • Ovládání studiových blesků a příslušenství
 • Modelování světla – deštníky, softboxy, reflektory a další příslušenství
 • Expoziční strategie

 

Strategie svícení

 • Základy svícení portrétu
 • Vytváření atmosféry ve scéně
 • Práce s postavou – pózování
 • Jak na přirozený portrét

 

Pózování a komunikace

 • Práce s figurou
 • Komunikace s modelem a vytváření atmosféry
 • Základní kompoziční pravidla pro portrét

 

Průběh workshopů

Workshop bude probíhat v našem ateliéru v Praze na Vinohradech. Pod vedením lektora se naučíte ovládat studiovou techniku a v praxi si vše vyzkoušíte s modelkou. Po celou dobu workshopu budeme prakticky pracovat. Nečekejte suchou teorii, ale skvělé fotografování nabité spoustou praktických rad, zkušeností a vychytávek.

Při praktickém workshopu budou účastníkům k dispozici modelka a lektor. Z fototechniky budete moci vyzkoušet systémové blesky, bateriové studiové blesky Fomei s výkonem 600W, LED stabilní panely Fomei s výkonem až 100W a bohaté studiové příslušenství.

 

 

Pro koho je foto workshop určen?

Workshop je určen začínajícím a mírně pokročilým fotografům portrétů. Získáte základy, na kterých budete moci stavět. Pokud patříte mezi samouky, tak si ucelíte své vědomosti a hlavně načerpáte praktické rady od zkušeného profesionála.

Pokud nemáte zkušenosti s prací v ateliéru, nezoufejte. Vše si vysvětlíme a prakticky ukážeme.

 

Kdo je lektorem?

 

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro workshop budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či bezzrcadlovku. Pro portrétní fotografii je ideální světelný objektiv někde mezi 50 a 100mm (v přepočtu na kinofilm), ale hodit se může širší i delší ohnisko.

 

Proč právě tento kurz?

Honza Březina je nejen zkušený fotograf, ale majá hlavně víc jak desetiletou praxi s vedením workshopů. Díky tomu dokáže předat své zkušenosti velice srozumitelnou formou a v příjemné přátelské atmosféře. Při samotném praktickém workshopu budou k dispozici 2 modelky, což znamená dostatek prostoru pro fotografování s tím, že modelky souhlasí s použitím vzniklých fotografií do vašeho portfolia či pro jiné nekomerční účely. Workshop je určen pouze pro 5 žáků, takže se můžete těšit na opravdu individuální přístup.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 24. června 2020 od 13:00 do 16:00 hodin. V našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 6 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.

 

Ohlasy účastníků

„Moc díky za páteční workshop – byl zatím nejlepší na jakém jsem byl. Určitě půjdu na další!!!“ Jan J., kurz 8. 11. 2019

 

Kam dál

Na tento workshop navazuje druhý workshop zaměřený na práci se světlem v ateliéru. Při objednávce obou workshopů dostanete automaticky 15% slevu na oba!