Víkendový workshop noční fotografie

Baví vás fotografie a hledáte nějaké zpestření? Noční fotografie má své nezpochybnitelné kouzlo. Ať už budete fotografovat ve městě nebo v přírodě, noční snímky mají zcela odlišnou atmosféru. Přijďte na kurz, na kterém vás naučíme zvládnout specifika noční fotografie a zároveň si společně zafotíme v noční Praze.

 

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu naučit účastníky zvládnout technická i tvůrčí specifika noční fotografie. V první časti ze zaměříme na vhodné vybavení a nastavení fotoaparátu. V druhé části budeme v praxi trénovat konkrétní postupy a strategie při fotografování v noční zimní Praze. Závěrečná část je věnována zpracování fotografií.

Program workshopu

1. část: Teoretická příprava (sobota 13:00 – 17:30)

 • Vhodné vybavení pro noční fotografii
 • Správné nastavení pro různé druhy nočních snímků
 • Využití braketingu, HDR, dlouhých expozic a skládaných expozic

 

2. část: Praktický workshop (sobota 19:00 – 0:00)

 • Dlouhé expozice s rozmazáním pohybu
 • Práce s odrazy a vysokým kontrastem
 • Skládání nočních panoramat a HDR
 • Fotografování noční Prahy

 

3. část: Zpracování fotografií (neděle 10:00 – 16:00)

 • Zpracování fotografií v Adobe Lightroomu
 • Skládání HDR pomocí Lightroomu a Aurora HDR
 • Skládání multiexpozic a panoramat

 

Průběh workshopů

Teoretická část workshopu bude probíhat v naší učebně v Praze na Smíchově. Praktickou fotografickou část absolvujeme v hstorickém centru Prahy. Pod vedením lektora se naučíte celý proces vzniku špičkových nočních fotografií – od přípravy, přes fotografování až po zpracování. Nečekejte suchou teorii, ale skvělé fotografování nabité spoustou praktických rad, zkušeností a vychytávek.

Pro koho je foto workshop určen?

Pokud patříte mezi začínající či mírně pokročilé fotografy, doporučujeme absolvovat všechny tři části workshopu, které na sebe volně navazují. Pokud si nejste jistí ovládáním svého fotoaparátu či volbou vhodné techniky, je velice důležité absolvovat první část zaměřenou na ovládání techniky!

Pro pokročilé fotografy je zde možnost vynechat první část a naplno si užít možnost fotografovat pod vedením zkušeného lektora a následně zpracovat společně vzniklé snímky.

Kdo je lektorem?

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro fotografickou část budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či bezzrcadlovku. Objektiv(y) by měl(y) pokrýt ideálně rozsah 18-200mm. Minimem je objektiv 18 – 55mm. Dále se vám bude hodit stativ a dálková spoušť.

Pro zpracování fotografií si vezměte svůj počítač. Je jedno zda půjde o PC nebo Mac. Pro workshop stačí nainstalovaný Adobe Lightroom ve verzi 5 / 6 či CC. Na kurzu si předvedeme i program Aurora HDR, který si ale předem pořizovat nemusíte.

Proč právě tento kurz?

Honza Březina je nejen zkušený fotograf, ale ma hlavně víc jak desetiletou praxi s vedením workshopů. Díky tomu dokáže předat své zkušenosti velice srozumitelnou formou a v příjemné přátelské atmosféře. Při samotném praktickém workshopu bude dostatek prostoru pro fotografování, konzultování a získávání praktických zkušeností. Workshop je určen pouze pro 6 žáků, takže se můžete těšit na opravdu individuální přístup.

Kde, kdy a za kolik?

 • 25. února od 13 do půlnoci a 26. února od 10:00 do 16:00 v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 6 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 3 200 Kč za všechny 3 části. (1 volné místo)