Workshop aktové fotografie

Akt

Chcete si vyzkoušet fotografování aktu, ale chybí vám zázemí, model, zkušenosti nebo kuráž. Přihlaste se na náš večerní workshop, při kterém si nejen budete moci zafotit portréty, ale hlavně se dozvíte neocenitelné rady, tipy, triky a zkušenosti profesionálního fotografa Honzy Březiny. Pojďme společně objevovat krásu lidského těla.

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu je překonat všechny vaše bariéry týkající se aktu. Vysvětlíme si, v čem se z pohledu techniky a přístupu liší akt od běžného portrétu. V praxi si předvedeme jak aktové fotografie svítit, jak komunikovat s modelem, jak pracovat s lidským tělem a postavit aktovou fotografii od základu. Vše formou ukázek, praktického focení s modelem.

Nemusíte se bát žádné suché teorie, školních kompozičních pouček nebo nepříjemné atmosféry. Těšit se můžete na 3 hodiny energizujícího focení, praxe, tipů a triků, příjemný a vstřícný model a lektora, který umí věci předvést a vysvětlit.

 

 

Program workshopu

Komunikace

 • Jak najít model a domluvit aktové focení
 • Jak komunikovat s modelem
 • Jak pracovat s amtosférou, uvolnit model a zvládat emoce

 

Strategie svícení

 • V čem se liší svícení aktu od portrétu
 • Jak vytvořit romantickou hi-key aktovou fotografii
 • Jak na siluety a minimalismus
 • Jak skrýt nedostatky a zdůraznit přednosti

 

Pózování a komunikace

 • Práce s figurou v aktu
 • Komunikace s modelem a vytváření atmosféry
 • Základní kompoziční pravidla pro akt

Průběh workshopů

Workshop bude probíhat v našem ateliéru v Praze na Vinohradech. Pod vedením lektora se naučíte ovládat studiovou techniku a v praxi si vše vyzkoušíte s modelkou. Po celou dobu workshopu budeme prakticky pracovat. Nečekejte suchou teorii, ale skvělé fotografování nabité spoustou praktických rad, zkušeností a vychytávek.

Při praktickém workshopu budou účastníkům k dispozici modelka a lektor. Z fototechniky budete moci vyzkoušet systémové blesky, bateriové studiové blesky Fomei s výkonem 600W, LED stabilní panely Fomei s výkonem až 100W a bohaté studiové příslušenství.

 

Pro koho je foto workshop určen?

Workshop je určen fotografy, kteří chtějí překonat svůj ostych, nedostatek zkušeností a nebo hledají nový zdroj inspirace. Jediné, co od vás očekáváme je schopnost ovládat a nastavit svůj fotoaparát. Pokud úplně začínáte s fotografií, je výhodné zkombinovat tento aktový workshop s portrétním.

Pokud nemáte zkušenosti s prací v ateliéru, nezoufejte. Vše si vysvětlíme a prakticky ukážeme.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro workshop budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či bezzrcadlovku. Pro portrétní fotografii je ideální světelný objektiv někde mezi 50 a 100mm (v přepočtu na kinofilm), ale hodit se může širší i delší ohnisko.

 

Proč právě tento kurz?

Honza Březina je nejen zkušený fotograf, ale majá hlavně víc jak desetiletou praxi s vedením workshopů. Díky tomu dokáže předat své zkušenosti velice srozumitelnou formou a v příjemné přátelské atmosféře. Při samotném praktickém workshopu bude k dispozici modelka, která souhlasí s použitím vzniklých fotografií do vašeho portfolia či pro jiné nekomerční účely. Workshop je určen pouze pro 5 žáků, takže se můžete těšit na opravdu individuální přístup.

 

Ohlasy účastníků

„Oba včerejší workshopy byly skvělé. Atmosféra výborná, modelky úžasné a ještě úžasnější, že to vydržely tak dlouho. A Vaše vysvětlování předčilo má očekávání. Tak nějak už jsem očekával, že to bude dobré, ale bylo to ještě lepší. Umíte to podat a vysvětlit naprosto skvěle, jednoduše a srozumitelně. Proto bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat za skvělé odpoledne. Doufám, že se ještě uvidíme na nějakém dalším workshopu nebo třeba fotoexpedici.“ Tomáš P, Kurz 1. 6. 2021

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 26. listopadu 2021 od 17:00 do 20:00 hodin. V našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 5 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 2190Kč.

 

Výhodný balíček

Objednejte si na sebe navazující workshopy portrétní fotografie a aktu najednou a automaticky získáte 20% slevu!