Workshop chytré domácnosti s HomeBridge

homebridge

Zjistili jste, že nabídka produktů s podporou Apple Home vám nestačí? Že produktů je málo a nebo jsou zbytečně drahé. Naštěstí existují služby, které umožňují do chytré domácnosti zapojit i další řešení. Tou nejvíce rozšířenou je HomeBridge. Na našem workshopu se naučíte nejenom si sestavit hardware potřebný k provozu , ale i to jak si vše jednoduše nainstalovat a nastavit.

 

HomeBridge

 

Co vám kurz přinese?

Projdeme si různé možnosti HW potřebného k provozu domácího miniserveru pro smart home. Ověřené komponenty bude mít lektor fyzicky u sebe a společně sestavíte funkční vzorek přímo na kurzu. Ukážeme si instalaci upraveného systému pro RaspberryPi, spuštění. nastavení a přidání Homebridge mostu do Apple Home.

 

Home Bridge

 

Co se na kurzu naučíte?

Cílem je naučit vás si připravit jak HW tak SW potřebný pro vaše další projekty. Kromě jiného se naučíte:

 • Jak si vybrat vhodný HW
  • Složení minipočítače RaspberryPi
  • Instalaci programů HomeBrige
  • Správu domácího miniserveru, aktualizace, zálohování
  • Jak napojit zařízení třetích stran pomocí cloudu
  • Zapojení, nastavení a připojení modulů jako je např. Shelly

Jak bude kurz probíhat?

Tento workshop je rozdělen na přípravnou a praktickou část. V první části si vysvětlíme, co vše je potřeba mít a jak HomeBridge funguje. V praktické části si pak s lektorem složíte funkční RaspberryPi. Nainstalujete HomeBridge a připojíte jej na virtuální Apple Home domácnost v učebně. Následně si ukážeme nepřeberné množství pluginů, pomocí nichž je do Apple Home připojit vysavače Roomba, závlahu zahrady Hydrawise a nebo automobil Tesla.

 

HomeBridge

 

Kdo je lektorem?

Michal VitaLektorem workshopu je Michael Vita, spoluzakladatel a expert FB skupiny zaměřené na Apple Home, jenž má bez mála 11 tisíc členů. Michael je jeden z prvních lidí v ČR který Apple Home začal používat ve velkém již v roce 2016. O své zkušenosti se podělil formou mnoha recenzí. Své mnohaleté zkušenosti v posledních dvou letech nabízí zákazníkům, kterým pomáhá nasadit Apple Home v jejich domovech. Specializuje se na integraci zařízení, které nativní podporu HomeKitu nemají. Řada jeho řešení je tak zcela unikátní a nikdo jiný je nenabízí. Bližší informace o lektorovi naleznete na jeho stránkách www.homekit.guru.

 

Pro koho je kurz určen

Tento workshop je určen pro fandy technologií, kteří již mají Apple Home domácnost a chtějí ji rozšířit o další možnosti a výrobky. Není potřeba mít žádné základy programování ani znát práci s terminálem. Ukážeme vám, že pochopit a začít používat programy rozšiřující Apple Home je jednoduché a skutečně téměř pro každého.
Pokud nemáte zkušenosti s Apple Home, doporučujeme před tímto workshopem absolvovat kurzy Úvod do chytré domácnosti a Apple Home v praxi.

 

HomeBridge

 

Co budete potřebovat?

Na workshop nebudete potřebovat žádné zařízení. Můžete si však přinést svůj vlastní iPhone nebo Mac a vyzkoušet si některé věci přímo s lektorem. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a MacOS.

Kde, kdy a za kolik?

 • 11. října 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 12 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1490 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?