Workshop focení párů v ateliéru

Workshop svícení v ateliéru

Chcete se naučit nebo zdokonalit v práci se světlem při párovém fotografování? Jak jednoduše a přirozeně napózovat pár? Připravili pro vás celodenní workshop v krásném novém ateliéru.

Celý workshop je rozdělen do tří částí. V první části se naučíme jednoduše a efektivně pracovat s přirozeným světlem tak, abychom měli výsledek plně pod kontrolou. V druhé přidáme LED světla, která jsou dnes levná, kompaktní a vejdou se do každého fotobatohu. A v závěrečné části se zaměříme na práci s bleskem a dokonalé svícení pomocí reflektorů, deštníků, softboxů a dalšího příslušenství.

 

Co vás čeká?

Jsme Irma a Honza, manželský fotografický pár, a přesto dva různí fotografové, každý z nás fotí trochu jiným stylem. Na workshopu s vámi budeme sdílet otevřeně všechny naše zkušenosti, tipy a rady, které jsme získali jak během naší společné práce při focení svateb, tak i během naší individuální fotografické cesty. Chceme, abyste si odnesli co nejvíce praktických informací, potkali se s dalšími fotografy, inspirovali se navzájem a nafotili si krásné fotky do svého portfolia. Workshop v našem podání bude jedinečný zážitek a určitě nečekejte žádnou nudu, oba se totiž rádi smějeme a užíváme si všechno, co děláme.

 

Workshop svícení v ateliéru

Co se naučíte

Cílem workshopu je nejen dozvědět se jak, ale hlavně v praxi si vyzkoušet a osvojit konkrétní postupy, odbourat nejistotu a získat cvik při komunikaci, pózování a svícení párové fotografie. Těšit se můžete na:

 • Jak si ušetřit práci správnou komunikací před focením

 • Jak nenásilně odbourat stud a trému u klientů

 • Jak efektivně a příjemně komunikovat s klienty při focení

 • Jak skrýt nebo zdůrazit různé části postavy pomocí správného pózování

 • Jak si zjednodušit focení s přirozeným světlem

 • Kdy, proč a jak použít dosvícení pomocí LED světel

 • Jak ovládat blesk a čím se liší focení s bleskem

 • Konkrétní pózy pro různé typy párů

 • Různé typy svícení pro vyvolání různých emocí a nálad

 

Průběh workshopu

Nový a krásný daylight ateliér Samata nabízí dostatek prostoru pro to, abychom vždy mohli fotit na dvou oddělených scénách s různými modely a prostředím. To znamená, že se můžete těšit na spoustu krásných fotografií a opravdu praktický workshop. Na jedné scéně se Irma vždy zaměří zejména na komunikaci, pózování, příběh a emoce. Na druhé pak Honza bude nabízet hlubší technický background a zaměří se zejména na práci se světlem.

Rozdělíme se do dvou skupin, které se budou střídat na obou scénách. Zapomeňte na teoretické přednášky. Vše si budeme vysvětlovat, procvičovat a trénovat přímo při focení.

Workshop svícení v ateliéru

Pro koho je workshop určen?

Pro každého, kdo se chce věnovat párové fotografii. Pokud začínáte, tak vám Honza dá technický základ a Irma dodá tipy, jak pracovat a komunikovat s klienty. Pokud už se párovému focení věnujete, přijďte načerpat inspiraci, zafotit si v novém ateliéru a networkovat.

 

Kdo je lektorem?

Irma BřezinaIrma se věnuje hlavně ženské portrétní, brandové, párové a svatební fotografii, ráda ve svých fotkách zachycuje příběhy a emoce. Vystudovala marketing a komunikaci. V ateliéru fotí často s využitím pouze denního světla, naučí vás komunikovat s párem, tak aby pózování bylo přirozené a klienti se cítili příjemně a uvolněně.

 

Honza se fotografii věnuje již přes 20 let. V rámci volné tvorby je to zejména krajina. V komerční tvorbě se věnuje právě portrétu a svatební fotografii. Je ambasadorem značek jako je Fujifilm, Peak Design či Fomei, získal titul European Qualified Photographer a je autorem řady publikací a výukových videí. Jako lektor působí přes 15 let a to nejen v ČR, ale i v zahraničí. Jak správně tušíte, jeho přístup k fotografii je o něco techničtější.

 

Doporučená výbava

Pro práci v ateliéru je ideální světelný objektiv. Hodit se vám bude objektiv 35 mm na zachycení celé scény nebo bližších záběrů páru, objektiv 85 mm na detaily nebo si ušetříte místo v batohu a s objektivem 24 – 70 mm zvládnete všechno. Je jedno, jestli máte jeden zoom objektiv nebo si vezmete několik různých objektivů. Vezměte to, co máte a můžeme společně probrat, který objektiv je vhodný v jaké situaci.

Pokud máte vlastní blesky či LED světla, můžete vzít s sebou a můžeme si ukázat jejich ovládání a nastavení. Pokud nemáte, vůbec nevadí. Budeme mít připravený dostatek LED světel i blesky s odpalováním pro Canon, Nikon, Sony a Fujifilm.

Nezapomeňte na náhradní baterii a dostatek karet, protože budeme fotit celý den.

Nebudete potřebovat stativ, filtry apod.

Workshop svícení v ateliéru

Kde, kdy a za kolik?

 • 6. září 2024 od 9:30 do 16:30
  Fyzický kurz proběhne v daylight studiu Samata, Jana Růžičky 1165/2, 148 00 Praha 4.
  Kapacita max. 10 osob. Kurzovné pro osobní účast je 6 490 Kč.
  Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 14 990 Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?