Evernote: Informace pod kontrolou

Evernote je velmi populární cloudová služba, která umožňuje soustředit všechny poznámky, informace a dokumenty na jednom místě. Při správném nasazení je ideálním nástrojem pro bezpapírovou, týmovou spolupráci i osobní archiv. Nabízíme vám půldenní praktický workshop, na kterém se naučíte, jak efektivně využívat Evernote v každodenních situacích na telefonu, tabletu i počítači.

 

Co Vás čeká na kurzu Evernote?

Těšte se na praktický workshop, na kterém si nejen vysvětlíme jednotlivé funkce Evernotu, ale zaměříme se hlavně na konkrétní scénáře z každodenního života. Lektor vás naučí, jak pomocí Evernote vytvořit bezpapírovou kancelář či archiv, který budete mít k dispozici kdykoli a kdekoli. Vysvětlíme si jak informace a dokumenty kategorizovat, jakou v nich vytvořit logickou strukturu a jaké příslušenství může dále zvýšit efektivitu vaší práce. Konkrétně se zaměříme na:

 • Sběr informací a efektivní pořizování poznámek
 • Budování bezpapírové kanceláře pomocí Evernote
 • Organizaci osobního archivu dokumentů, poznámek a informací
 • Využití Evernote pro plánování a sledování projektů
 • Sdílení a týmovou spolupráci
 • Bezpečnost a zálohování Evernote
 • Propojení mobilních zařízení, počítače a webové služby v jeden celek
 • Propojení s dalšími aplikacemi a šikovné příslušenství

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone, iPad i Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních. V praxi si ukážeme i využití speciálního stylusu, poznámkového bloku či mobilního skeneru.

Evernote

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se efektivně pracovas s Evernote. K tomu jako bonus budete moci v praxi vidět originální skener od Evernotu a jeho využití k digitalizaci archivu.

Vždy cca po hodině uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

scansnap

 

jbrezinaKdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a moderních technologií. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. Evernote každodenně využívá jak v soukromé, tak i firemní praxi již víc jak dva roky. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní počítač či tablet pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat své zařízení.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 30. září 2024 od 13 do 16 hodin
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 8 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2990 Kč.
  Online účast na kurzu 2690Kč.
  Záznam kurzu 2690 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Pokud si nejste jisti ovládáním svého počítače, doporučujeme před kurzem absolvovat macOS: Přecházíme na Maca. V případě práce s iPadem kurz iOS pro začátečníky od A do Z. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz MacOS: Využijte Mac naplno.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. Tématicky blízký je i kurz Osobní efektivita s Apple produkty.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?