Workshop práce s filtry a dlouhou expozicí

Zimní Island

Fotografické filtry, neutrální šedý, přechodový, polarizační, nabízejí obrovský kreativní prostor ve fotografii. Nabízíme vám praktický workshop, při kterém si vysvětlíme a procvičíme použití filtrů v krajině a městě. Zaměříme se na práci s kontrastem a dlouhé expozice.

 

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem workshopu je pochopit, kdy, který a jak používat fotografické filtry v krajinářské fotografii a ve městě. Dále se zaměříme na dlouhé expozice a jejich kreativní využití.

 

Co se naučíte

  • Kdy a který fotografický filtr použít
  • Jak určit správnou expozici s ND a přechodovými filtry
  • Kdy a jak funguje polarizační filtr
  • Jak na dlouhé expozice v řádu sekund, minut či hodin

Průběh workshopů

V první části si během cca 1/2 hodiny vysvětlíme kdy a které filtry volit. Následně se přesuneme do exteriéru a budeme zbytek času věnovat praktickému procvičování. Vyzkoušíme si práci s přechodovými filtry a naučíme se pracovat  s různě silnými ND filtry. Vyzkoušíme si v praxi dlouhé expozice.

 

Pro koho je foto workshop určen?

Kurz je určen pro všechny fotografy – krajináře, kteří se chtějí zdokonalit v práci s filtry. Pro absolvování kurzu nepotřebujete žádnou zkušenost s fotografickými filtry, ale je nezbytné, abyste zvládali ovládat svůj fotoaparát.

 

Kdo je lektorem?

 

Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf a špičkový lektor Honza Březina. Portrétní, aktové a krajinné fotografii se věnuje již přes deset let a posledních pět let pravidelně pořádá kurzy a workshopy v ČR i zahraničí. Je spoluautorem řady fotografických publikací, videocasterem a milovníkem fotografie. Více informací o Honzovi najdete na jeho webu.

 

Doporučená výbava

Pro workshop budete potřebovat fotoaparát s možností plně manuálního nastavení, tedy ideálně DSLR či pokročilou bezzrcadlovku s objektivy pokrývajícími rozsah 18 – 70mm. Pokud máte vlastní filtry, vezměte si je s sebou.

Pokud si nejste jistí výbavou, tak nezoufejte. V rámci možností vám techniku zapůjčíme.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 18. dubna 2019 od 13:00 do 17 hodin. Sraz účastníků bude v Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.