Fotoexpedice Galapágy 2017

Souostroví Galapágy, přírodní ráj tvořený 19ti izolovanými sopečnými ostrovy ve východní části Tichého oceánu, je domovem velkého množství unikátních živočišných druhů. Nejen naprosto unikátní a ničím nenarušená fauna ale i dech beroucí přírodní scenérie nám poskytnou neopakovatelnou fotografickou podívanou a možnost navštívit civilizací téměř nedotčenou panenskou přírodu.

 

Základní informace o expedici Galapágy 2017

Termín: 31. 1. – 13. 2. 2017  (14 dní)
Základní cena: 162 000 Kč
( 155 900 Kč při zaplacení celé částky při přihlášení )
Počet účastníků: 10 fotografů + lektor + průvodce
Doprava: letecká, na pevnině minibus, loď na Galpágách
Ubytování: dvoulůžkové pokoje/kajuty střední kategorie
Stravování: v ceně je obsažena 4x snídaně + plná penze na ostrovech
Fyzická náročnost: střední

 

Lektor a průvodce

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka. Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii.

 

Kam se vydáme

Po příletu na jihoamerický kontinent, věnujeme 5 dní Ekvádoru. Prohlídneme si hlavní město Ekvádoru Quito, navštívíme přírodní rezervaci Bellavista, obdivovat budeme i několik sopečných vrcholů. Navštívíme také pestrobarevný indiánský trh ve vesničce Saquisili. Poté nás čeká již přelet na souostroví Galapágy, kde se budeme 8 dní plavit podél ostrovů, které jsou domovem mnoha endemických živočišných druhů.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí – Čeká nás tropické a subtropické klima a na ostrovech občasné tropické přeháňky. Teploty očekáváme v rozsahu od 15°C v Andách do 30°C+ na Galapágách. Není zde povinné žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.
Bezpečnostní rizika – při setkání s divokými zvířaty je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora/průvodce.
Elektrické napětí je 110 V – americký typ zásuvek (nutný adaptér)

 

Co obsahuje základní cena

V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Quito-Guayaquil- Praha včetně všech tax a poplatků, letenky Quito-San Christobal/Isla Baltra-Guayaquil vč. všech tax a poplatků, transfery, ubytování v kvalitních hotelech se snídaní (Ekvádor), dvoulůžkové kajuty na jachtě (Galapágy), zapůjčení výbavy na šnorchlování, vstupy, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje – stravování + nápoje mimo snídaní (Ekvádor). Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (31.1.)
Odlet z Prahy do Quita – hlavního města Ekvádoru, po příletu transfer do hotelu. Večerní procházka starou částí města.

Den 2 (1.2.)
Quito – prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty – klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, dlážděná ulička La Ronda, aj.), poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je nezapomenutelný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme na rovník a navštívíme památník Mitad del Mundo, který nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intiñan, který přináší zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.

Den 3 (2.2.)
Celodenní výlet do přírodní rezervace Bellavista. Pobyt v mlžném pralese bohatém na pestrobarevné druhy orchidejí, motýlů a ptáků, mj. až 8 druhů kolibříků. Návštěva menší kakaové plantáže v Mindo s ukázkou celého procesu zpracování kakaa až po čokoládu. Odpoledne přesun po „Avenida de los Volcanos“ na ubytování nedaleko dvou sopečných vrcholů Corazón (4.790 m) a Iliniza
Sur (5.248 m).

Den 4 (3.2.)
Ráno návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Saquisili, kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu suvenýrů je to úžasná pestrobarevná podívaná. Poté výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m), krátká nenáročná pěší túra podél hrany kráteru, zdatnější mohou případně sestoupit až k laguně. Cestou budeme fotografovat překrásnou horskou krajinu s políčky v okolí Zumbagua, a ve vesnicích se zase setkáme s místními domorodci, kteří nám dají nakouknout do života Indiánů pod kouřícími vulkány.

Den 5 (4.2.)
Návštěva oblasti jedné z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5.897 m). Za hezkého počasí focení sopky od jezera Limpiopungo (3.600 m), s nádhernými výhledy na další zasněžené vrcholky And. V případě, že nám to sopka dovolí (v září 2015 se znovu probudila…), vyjedeme ještě o něco výše. Poté návrat do Quita.

Den 6-13 (5.-11.2.)
Ráno odlet z Guayaquilu na ostrovy Galapágy. Po příletu na ostrov Baltra nebo San Cristobal následuje transfer na jachtu. Po celou dobu pobytu na ostrovech (tj. 7 nocí) je zajištěno ubytování na jachtě střední kategorie, kterou se vyráží na ostatní výlety mezi ostrovy.
Během našeho 8denního pobytu navštívíme několik menších ostrůvků a k tomu 7 ze 13 hlavních ostrovů, např. Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory se zelenou vegetací. Na tomto ostrově je také výzkumná stanice Charlese Darwina a kanceláře národního parku Galapágy. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací UNESCO. Cílem výzkumné stanice na ostrově je mimo jiné podpora a chov místních želv obřích.
Bartolomé – proslavené díky více než 100 metrovému skalnímu útvaru Pinnacle Rock, ze kterého je krásný výhled na okolní ostrovy a kde lze pozorovat tučňáky.
Espaňola – krásná pláž Bahía Gardner s bělostným pískem je skvělým místem ke koupání a šnorchlování, na některých místech lze pozorovat hnízdící albatrose, fregatky a tereje modronohé.
Floreana – zaplavený kráter se studenou vodou umožňuje bohatý mořský život včetně kladivounů (druh žraloka), rejnoků a hvězdic.
San Cristobal – oficiální hlavní město souostroví Galapágy, zajímavé interpretační centrum, až 150 metrů vysoké skály Leon Dormido nebo pláž Loberia s koloniemi lvounů a leguánů mořských.
Isabela – největší ostrov s celých Galapág tvořící řetězec pěti poměrně mladých sopek, nejvyšší z nich je Volcán Wolf (1.707 m), který je i nejvyšším vrcholem celého souostroví. Ostrov nabízí spousty atrakcí ve vnitrozemí i okolo něj, např. brakické vody s mangrovníky v Humedales, kde bývají často vidět plameňáci, Caleta Tagus s nedalekým jezerem Darwin Lake, což je vlastně slanou vodou zatopený sopečný kužel, Punta Moreno – lávová pole na úpatí sopky Cerro Azul, která jsou posetá mnoha lagunami anebo skálu Punta Vicente Roca na úpatí menší sopky Ecuador (610 m) s množstvím ptáků, mj. terejů modronohých a fregatek.
North Seymour – ostrov vytvořen vyzvednutím podmořské lávy, na němž jsou často vidět nádherné fregatky vznešené, terejové modronohý či rackové galapážský.
Fernandina – nejmladší, třetí největší a nejzápadnější ostrov Galapág je domovem početné kolonie leguánů mořských, tučňáka galapážského nebo endemického druhu nelétajícího kormorána galapážského. Nejvyšším vrcholem je Volcán La Cumbre (1.476 m), který je nejaktivnější sopkou celých Galapág. Poslední erupce byly zaznamenány v květnu 2005 a poté v dubnu 2009.
Návštěva těchto izolovaných ostrovů, kde žije mnoho endemitů, patří k nezapomenutelným zážitkům všech cestovatelů.
Program a navštívené ostrovy se liší dle konkrétní jachty a nařízení Správy NP Galapágy.

Den 13 (12.2.)
Poslední den dopoledne vylodění v přístavu, transfer na letiště a odlet z Galapág do Guayaquilu, prohlídka největšího města Ekvádoru a hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, jejíž stáří je až 400 let. Večer odlet do Evropy.

Den 14 (13.2.)
Návrat do ČR

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz