Fotoexpedice Kanada 2017

Kanada je obrovská, nádherná země nabízející panenskou přírodu neuvěřitelné rozmanitosti. Pro naši cestu jsme si vybrali západní část země, konkrétně Britskou Kolumbii a Albertu. V průběhu cesty z Calgary do Vancouveru navštívíme řadu národních parků, budeme fotografovat na ledovci, divoká zvířata a v neposlední řadě i nádherné pacifické pobřeží.

 

Základní informace

Termín:  21.7. – 3.8.2017  (14 dní) OBSAZENO
Cena: 96 900 Kč
Počet účastníků: 4 fotografové + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě minivan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naše cesta započne v hlavním městě Alberty a dějišti olympijských her Calgary. Po dni stráveném na pláních Alberty se vydáme na západ do hor. Čekají nás nádherné národní parky Banff, Yoho a Jasper s mohutnými skalními masivy, ledovci, jezery, vodopády a hlavně spoustou volně žijících zvířat. Po cestě dál na západ budeme fotografovat volně žijící medvědy z říčního člunu, navštívíme indiálnská území a dojedeme až do Vancouveru. Kromě města samotného se vydáme i na nádherné pacifické pláže Vancouver Islandu.

 

Co je dobré vědět o Kanadě?

Naše cesta protne řadu různých oblastí s velmi rozmanitou nadmořskou výškou. Léto je nejpříjemnější částí roku a na většině míst se můžeme těšit na teploty přes 20 stupňů. Nicméně při přejezdech horských sedel, na ledovcích, nebo při náhlém blizardu může dojít k výraznému ochlazení. Proto je potřeba počítat i nižšími teplotami.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Lékařská péče je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v západní části Kanady jsou spojena zejména s vlastní neopatrností a divokými zvířaty. Pokud se při cestě budete řídit pokyny lektora, není potřeba se ničeho obávat. Podceňování základních pravidel chování ve volné přírodě a horách se nemusí vyplatit. Kanaďané jsou velmi příjemní a vstřícní a bezpečnost je na nadstandardní úrovni.

Elektrické napětí v Kanadě je 110 V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US/Kanada zásuvky je u nás běžně dostupný.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být k dispozici ani internet ani mobilní signál.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál. V Kanadě se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro použití v Severní Americe.

Časový posun je zde -9 či -8 hodin dle lokality

 

Co budeme fotografovat na fotoexpedici Kanada 20127

Tato expedice je zaměřena zejména na přírodu a krajinářskou fotografii. Čekají nás úchvatné krajinné scenérie s mohutnými horskými masivy zrcadlícími se v hladinách jezer, neobydlená údolí, divoké řeky i nespoutané pobřeží Pacifiku. Dalším silným tématem pro nás budou divoce žijící zvířata v čele s medvědy, jeleny, losy, divokými ptáky a kozami. A pomyslnou třešničkou na dortu bude Vancouver, zřejmě nejmalebnější velké město v Kanadě.

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 96 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, trajekty, ubytování se snídaní, vstupy do NP, river Safari, poplatek za udělení vstupního VISA, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ. Dále je možné fakultativně zajistit focení z vrtulníku či letadla a raftaření.

 

Podrobný program

DEN 1  (21. 7. 2017)

Odlet z Prahy do Calgary. Transfer do hotelu, odpočinek po cestě.

DEN 2 (22. 7. 2017)

Podnikneme celodenní výlet do vnitrozemí Alberty. Čekají nás nekonečné pláně, malé i velké farmy, opuštěný uhelný důl, ropná těžební kladiva a muzeum s nejrozsáhlejší sbírkou dinosauřích koster na světě. K večeru navštívíme i olympijský park v Calgary.

DEN 3 (23. 7. 2017)

Vyrazíme na západ do hor (Canadian Rockies), kde začneme národním parkem Banff. Čekají nás dvě nádherná jezera, kratší track s možností fotografovat divoká zvířata a samozřejmě nádherné štíty hor obklopující údolí.

DEN 4 (24. 7. 2017)

Brzy ráno se vydáme fotografovat jezero v ranním světle a budeme pozorovat volně žijící zvířata. Odpoledne se vydáme po nádherné horské HW 93 skrz národní park Kootenay. Večer budeme mít možnost se vykoupat v přírodních horkých pramenech.

DEN 5 (25. 7. 2017)

Národní park Yoho nám nabídne nádhernou scenérii jezera Emerald s možností fotografování z lodiček, mohutný vodopád a možnost trackovat v nádherné horské krajině. Celý den strávíme v lesích západního úpatí hor.

DEN 6 (26. 7. 2017)

Vydáme se  po světoznáme Icefield parkway, silnici protínající národní park Jasper. Jak název napovídá, můžeme se tešit zejména na úchvatné ledovce včetně možnosti na jeden z nich vystoupit, ledovcová jezera, horské štíty a klikatá udolí.

DEN 7 (27. 7. 2017)

Sedmý den je naplánován jako relaxační. Strávíme jej v nádherném horském centru Jasper. Bude na Vás, zda dáte přednost odpočinku, focení divokých ptáků na východ od města, lanovce na blízký skalní štít nebo třeba celodennímu tracku v lesích.

DEN 8 (28. 7. 2017)

Dopoledne věnujeme fotografování nádherných vodopádů Athabasca. Odpoledne se vydáme na jih podél Blue River.

DEN 9 (29. 7. 2017)

Ráno se vydáme na člunu po Blue River a s trochou štěstí budeme fotografovat medvědy a další volně žijící zvířata. Odpoledne budeme pokračovat v cestě po malebné HW 5 až do Kamloops.

DEN 10 (30. 7. 2017)

Dopoledne dojedeme do Vancouveru, kde budeme nejprve fotografovat v moderním centru a odpoledne se přesuneme do Stanley parku. Fotografovat budeme místní marínu, Lions Gate Bridge, hydroplány a zájemci navštívit mořské akvárium. V parku zůstaneme až do pozdních večerních hodin, abychom mohli pořídit noční snímky města, zrcadlícího se v zátoce.

DEN 11 (31. 7. 2017)

Přesuneme se trajektem na Vancouver Island a budeme fotografovat divoké pacifické pobřeží tohoto ostrova spolu s dešnými lesy. Čeká nás zcela odlišné mikroklima a flora.

DEN 12 (1. 8. 2017)

Navštívíme French beach a následně město Victoria, které je vzdáleno jen pár kilometrů od amerického pobřeží. Po cestě nás čeká rybářská vesnička, malý vodopád a řada dalších malebných míst. Odpoledne se vydáme trajektem zpět do Vancouveru.

DEN 13 (2. 8. 2017)

Poslední den věnujeme fotografování v centru Vancouveru, nákupům a přípravě na cestu zpět. Ve večerních hodinách odletíme zpět do Evropy.

DEN 14 (3. 8. 2017)

Přílet do Prahy.

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz