Fotoexpedice Skotsko 2017

Skotsko je drsná, ale nádherná země. Opět se vydáváme fotografovat jezera, nádherné hory, starobylé hrady, sytě zelené kopce, stáda ovcí, vodopády a fjordy. Vydejte se s námi objevovat kouzlo Highlands a užít si skotskou pohostinnost.

Základní informace

Termín:  30. 6. – 9. 7. 2017  (10 dní)
Plná cena: 78 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 2x minivan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, architektura, street photo, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: střední – čekají nás pravidelné pěší tůry cca 5 – 7 km denně

Lektor:

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Našim cílem je severozápadní část Skotska, tedy Highlands a ostrov Sky. Naše putování začne v Edimburgu, odkud se vydáme do Stirlingu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Dalšími zastávkami bude oblast nádherných Trossachs, oblast hory Ben Nevis, Fort Williams a Mallaig. Trajektem se přesuneme na ostrov Sky, kde budeme fotografovat celkem 3 dny. Poté se vrátíme do Highlands a čeká na nás například slavné jezero Loch Ness, návštěvy několika hradů, nebude chybět ochutnávka skotské Whisky či fotografování historických vesniček. Poslední den věnujeme samotnému Edimburgu.

Co je dobré vědět o lokalitě

V červenci nabízí Skotsko to nejpříjemnější počasí v roce. Za slunných dní teploty šplhají nad 20°C a je opravdu nádherně. Stále je ale potřeba myslet na to, že ve Skotsku může kdykoli pršet a na ostrově Sky často intenzivně fouká vítr. Dobré letní trekové oblečení se tak bude hodit.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Lékařská péče je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Elektrická síť ve Spojeném království vyžaduje UK redukci.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel, v některých případech placený. Stejně tak mobilní signál a mobilní data jsou k dispozici skoro všude.

Časový posun oproti CR je -1 hodin

Co budeme fotografovat

Tato expedice je zaměřena zejména na krajinu – nádherné hrady, jezera, pobřeží a nekonečné sytě zelené pláně a kopce. Skotsko je neuvěřitelně fotogenická, barevná a historií protkaná země. Skotové jsou velice vstřícní a vřelí lidé, takže bude prostor i pro street fotografii.

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 78 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava minivany, ubytování se snídaní, vstupy, poplatek za udělení vstupního povolení, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ. Dále je možné fakultativně zajistit focení z vrtulníku či letadla a raftaření.

Podrobný program

DEN 1  (30. 6. 2017) Cesta

Odlet z Prahy, přílet do Edimburgu, kde si vyzvedneme auta a přesuneme se do nedalekého Stirlingu. Zde nás čeká večerní fotografování nasvíceného hradu a kostela.

DEN 2  (1. 7. 2017) Stirling

Brzy ráno vyrazíme fotografovat Stirling, jeho hrad, místní historický most a monument. Odpoledne nás čeká cesta do Trossachs k jezeru Loch Lomond.

DEN 3  (2. 7. 2017) Pobřeží

Ráno vyrazíme z městečka Oban směrem na Fort William. Čeká nás několik nádherných krajinářských zastávek a první fotografování hradu umístěného na ostrůvku. 

DEN 4  (3. 7. 2017) Cesta na Sky

Z Fort William budeme pokračovat podél jezer a fjordů až do přístavu Mallaig. Po cestě nás čeká krásný kamenný most, známý ze série o Herry Potterovi a další vyhlídky. Trajektem se přesuneme na ostrov Sky, budeme fotografovat zahrady v Armadele nebo fotogenický maják.

DEN 5  (4. 7. 2017) Ostrov Sky

První celý den na ostrově Sky. Čeká nás nejzápadnější bod Skotska, maják Neist Point, hrad Dunvegan castle i kolonie tuleňů.

DEN 6  (5. 7. 2017) Sever ostrova Sky

Vydáme sedo severní části ostrova a budeme se věnovat jeho drsné krajině. Čeká nás Kilt Rocks nebo třeba Old Man of Stor.

DEN 7  (6. 7. 2017) Loch Ness

V ranním světle budeme fotografovat jeden z nejkrásnějších hradů Eilean Donan Castle. Následně se vydáme k jezeru Loch Ness.

DEN 8  (7. 7. 2017) Highlands

Budeme projíždět skotské Highlands a zastavíme se v jedné z palíren Whiskey. Nebude chybět ani návštěva hradu Blair Atoll a jeho krásných zahrad.

DEN 9  (8. 7. 2017) Edimburg

Čeká nás cesta do Edimburgu. Zastavíme se na Queen’s view, u katedrály v Dunkeldu a odpoledne budeme fotografovat historické centrum Edimburgu.

DEN 10  (9. 5. 2017)

Návrat do Prahy

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz