Kanada 2013

Kanada je obrovská, nádherná země nabízející panenskou přírodu neuvěřitelné rozmanitosti. Pro naši cestu jsme si vybrali západní část země, konkrétně Britskou Kolumbii a Albertu. Letos vyrážíme s uzavřenou skupinou a programem ušitým na zakázku. Příští rok se můžete těšit na podobný program otevřený pro veřejnost.

 

 

 

 

 

 

Základní informace

Termín: 4.8.2013 – 18.8.2013  (15 dní) již proběhlo
Cena: 103 000 Kč
Počet účastníků: 4 fotografové + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě dva osobní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, města, zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici
Specializace: americký venkov a příroda

 

Lektor:

Jan Březina

 

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a Spojené státy jsou jeho nejoblíbenější destinací a srdeční záležitostí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje i zpracování fotografií a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer. Více o Honzovi najdete na jeho osobním webu.

 

 

 

 

Kam se vydáme

Naše cesta započne v perle západní Kanady Vancouveru. Kromě města samotného se vydáme i na nádherné pacifické pláže. Poté se naše cesta stočí na východ a ponoříme se do neopakovatelných hor Britské Kolumbie. Kromě národních parků Glacier, Banff a Jasper navštívíme i řadu méně známých údolí, jezer, malých vesniček a zapomenutých míst s jedinečnou možností pozorovat divoká zvířata. V Albertě dojedeme až do Calgary, které je známé nejen pořádáním olympijských her.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Naše cesta protne řadu různých oblastí s velmi rozmanitou nadmořskou výškou. Léto je nejpříjemnější částí roku a na většině míst se můžeme těšit na teploty kolem 20 stupňů. Nicméně při přejezdech  horských sedel nebo při náhlém blizardu může dojít k výraznému ochlazení. Proto je potřeba počítat i teplotami kolem nuly.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Lékařská péče je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v západní části Kanady jsou spojena zejména s vlastní neopatrností a divokými zvířaty. Pokud se při cestě budete řídit pokyny lektora, není potřeba se ničeho obávat. Podceňování základních pravidel chování ve volné přírodě a horách se nemusí vyplatit.

Elektrické napětí v Kanadě je 110V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US/Kanada zásuvky je u nás běžně dostupný.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál. V Kanadě se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro použití v Severní Americe.

Časový posun je zde -9 či -8 hodin dle lokality

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice je zaměřena zejména na přírodu. Čekají nás úchvatné krajinné scenérie s mohutnými horskými masivy zrcadlícími se v hladinách jezer, neobydlená údolí, divoké řeky i nespoutané pobřeží Pacifiku. Dalším silným tématem pro nás budou divoce žijící zvířata v čele s medvědy, jeleny, divokými ptáky a kozami.

 

Co obsahuje základní cena

Základní ceny této expedice je stanovena na 103 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, trajekty, ubytování se snídaní, vstupy do NP, poplatek za udělení vstupního VISA, komplexní cestovní pojištění “Single Trip Standard” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost pojištění “Single Trip Optimal” s vyšším pojistným plněním nebo připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

DEN 1 (4.8.2013)

Odlet z Prahy do Vancouveru přes Londýn. Transfer do hotelu, odpočinek po cestě.

DEN 2 (5.8.2013)

Prohlédneme si  Vancouver, správní metropoli Britské Kolumbie. Navštívíme Stanley Park, centrum města a Chinatown. K večeru odjedeme trajektem do Victorie, což nám kromě jiného dá i možnost fotografovat město ze zálivu.

DEN 3 (6.8.2013)

Náš celodenní pobyt na ostrově zahájíme návštěvou French beach s nádherným divokým pobřežím Pacifiku. Pak se vydáme k San Juan River a budeme pokračovat do vnitrozemí ostrova k Cowitchan Lake. Večer se vrátíme trajektem do Vancouveru.

DEN 4 (7.8.2013)

Hned ráno se vydáme podél úpatí hor směrem k městečku Hope. Následně bude naše cesta pokračovat údolími po nádherné HW 3 až k jezeru Okanagan. Čeká nás první seznámení s horskou krajinou Britské Kolumbie.

DEN 5 (8.8.2013)

Odpočineme si od cestování a strávíme den v okolí městečka Kelowna. Čeká nás procházka kolem jezera a návštěva blízkých jeskyní.

DEN 6 (9.8.2013)

Vydáme se hlouběji do hor a poprvé navštívíme národní park Glacier. To znamená nejen ledovce, ale i divoké řeky, nádherná jezera a řadu možností pozorovat divokou zvěř.

DEN 7 (10.8.2013)

Celý den se budeme pohybovat po národním parku Glacier a kromě krajiny se zaměříme zejména na volně žijící zvířata. Čeká nás celý den strávený v přírodě.

DEN 8 (11.8.2013)

Budeme pokračovat v cestě na východ a přesuneme se do jižní části národního parku Banff. Čeká nás nekonečná plejáda úchvatných scenérií, horských silniček, jezer a horských masivů. Večer dojedeme do Calgary.

DEN 9 (12.8.2013)

Opět si odpočineme od cestování a budeme věnovat den fotografování Calgary, metropole státu Alberta. Divokou přírodu tak vyměníme za ruch velkoměsta.

DEN 10 (13.8.2013)

Čeká nás celodenní průjezd dvojicí národních parků Banff a Jasper. HW 93 je právem nazývána perlou Kanady a kromě nepřeberného množství nádherných pohledů na nespoutanou přírodu se můžeme opět těšit na divoká zvířata.

DEN 11 (14.8.2013)

Z Jasperu se vydáme na západ do údolí modré řeky. Našim hlavním cílem bude pozorování medvědů, ale našim objektivům neunikne ani nádherná okolní krajina.

DEN 12 (15.8.2013)

Celý den budeme projíždět údolím Blue River a pokračovat v cestě na západ. Ráz krajiny se postupně změní a nás čekají otevřená údolí.

DEN 13 (16.8.2013)

Poslední část naší cesty na západ povede podél hor až k Whistleru, známému zimnímu středisku. Pojedeme podél Skihist Mountain, nádherných jezer Kamloops a Seton a dojedeme až k ledovci.

DEN 14 (17.8.2013)

Návrat do Vancouveru a odlet do Evropy ve večerních hodinách.

DEN 15 (18.8.2013)

Přílet do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz