iPad: 100% pracovní nástroj

iPad Air 2020

iPad již dávno není jen destičkou, na které brouzdáme web a díváme se na filmy. Nabízíme vám komplexní workshop zaměřený na využití iPadu jako pracovního nástroje. Může iPad nahradit počítač? Do kurzu jsme shrnuli naše desetileté zkušenosti s tímto zařízením a připravili návod krok za krokem, jak opravdu efektivně jej využívat pro práci. Naučte se s námi vyždímat z iPadu a iPadOS maximum.

 

V kurzu jsou zahrnuty již všechny novinky z iPadOS 17!

 

Apple iPad

Co Vás čeká?

Naučíme Vás používat iPad jako mobilní kancelář stejně dobře, rychle a komfortně jako počítač. Vysvětlíme si, jaké jak pracovat se soubory, emaily, dokumenty, kalendáři nebo třeba kontakty opravdu efektivně. Ukážeme si, jak synchronizovat data mezi počítačem a iPadem a dokonce i jak ovládat počítač na dálku pomocí iPadu. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • Srovnání iPadu Pro a počítače
 • Vhodné příslušenství, vychytané napájení, klávesnice, pera, myši a další
 • Srovnáme iCloud a ostatní cloudy a vysvětlíme si, jak rozumně pracovat se soubory
 • Vysvětlíme, kdy používat klávesnici, kdy diktování a kdy pero
 • Ukážeme efektivní přenos dat mezi iPadem a počítačem
 • Vysvětlíme si, jak pracovat s externími disky, USB klíčenkami apod.
 • Vzdálené ovládání počítače z iPadu
 • Přístup do firemní sítě přes internet z iPadu
 • Tisk z iPadu
 • Kdy je lepší StageManager a kdy klasické ovládání
 • Tipy pro zvýšení efektivity práce


Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech.

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Lektor je intenzivním uživatelem iPadu již 10 let a posledních 5 jej používá jako náhradu počítače. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je zejména předvádět konkrétní postupy, zkušenosti a hledat optimální individuální řešení pro všechny účastníky.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

iPad OS

 

Pro koho je kurz určen?

Tento kurz je určen pro vážné zájemce o práci na iPadu. Předpokládá se základní uživatelská zkušenost s iPhonem či iPadem. Pokud si v tomto ohledu nejste jistí, absolvujte nejprve kurz iOS pro začátečníky. Používáte nebo jste si nově pořídili iPad a chcete si ušetřit desítky hodin hledání správných postupů? Nechce se vám platit tisíce korun za to, abyste vyzkoušeli, které aplikace jsou ty správné? Pak je tento workshop pro vás. Ušetří vám čas, nervy a peníze.

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza každoročně podniká několik fotografických cest po světě a iPad používá pro práci s fotografiemi na cestách již skoro 3 roky. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad Pro, iPad či iPad Mini, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné další speciální příslušenství. Stačí chuť si něco naučit.

Pokud máte problémy se svým Apple ID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 3. června 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3.
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz vyžaduje od uživatele, aby ovládal základní funkce a nastavení svého iOS zařízení. Pokud hledáte úvodní kurz, vyzkoušejte workshop iOS pro začátečníky od A do Z. V případě, že chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iOS: Zkratky v praxi.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. Tématicky blízký je i kurz Apple Watch: životní styl na maximum nebo Osobní efektivita s Apple produkty.

 

Reference

„diky jeste jednou za skvely den. Dozvedel jsem se toho dost a myslim, ze velmi prakticky. Zbytek je denni rutina.“, Martin Daněk

Absolvovala jsem dva workshopy týkající se práce s iPadem a Apple Pencil. Oba workshopy byly skvělé – obsah, forma a zejména lektorské vedení bylo na vysoké úrovni. Jako začátečník v práci s produkty Apple jsem se dozvěděla vše potřebné, oceňuji individuální a lidský přístup lektora Honzy Březiny. Získala jsem mnoho informací i praktických rad ohledně využívání různých aplikací v každodenní práci s iPadem.„, Kamila Králová

Přihlášení na workshop:

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?

   Přihlášení na workshop

   * takto označená pole jsou povinná   Potřebujete zapůjčit počítač?