Fotoexpedice Florida 2017

Na Floridu se letos vydáváme hned z několika důvodů. Kromě krajinářské fotografie se zaměříme zejména na provětrání našich teleobjektivů. V první řadě máme připravené fotografování startu kosmické lodi Falcon 9 z Cape Canaveral. Dále pak divoká zvířata v národním parku Everglades a na Keys. Rozhodně nás čeká velice pestrý dvoutýdenní program.

 

Základní informace

Termín:  10. 9. – 23. 9. 2017  (14 dní) Přijímáme přihlášky
Cena: 96 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě 2x osobní automobil
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: start rakety Falcon 9krajina, zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Celý program přizpůsobíme unikátní možnosti fotografovat start kosmické rakety Falcon 9 z Cape Canaveral, který je aktuálně plánován na 13. září 2017. Dále nás čekají nádherné písečné pláže Miami a West Palm Beach, luxusní západní pobřeží Floridy, fotografování zvířat v národním parku Everglades nebo třeba delfínů v Clearwater. Nevynecháme ani úžasné krajinářské fotografování na Keys.

 

Co je dobré vědět o Floridě?

V září bývá na Floridě většinou příjemné slunné počasí s teplotami kolem 20°C. Můžeme se těšit na krásné babí léto a příjemné přímořské podnebí.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Lékařská péče je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika jsou zcela minimální a spojená zejména s vlastní neopatrností a divokými zvířaty. Pokud se při cestě budete řídit pokyny lektora, není potřeba se ničeho obávat. Podceňování základních pravidel chování ve volné přírodě se nemusí vyplatit.

Elektrické napětí v USA je 110 V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US zásuvky je u nás běžně dostupný.

V hotelích je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být k dispozici ani internet ani mobilní signál.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP nemusíte mít signál. V USA se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro použití v Severní Americe.

Časový posun je zde -6 hodin

 

Jak se fotografuje start kosmické lodi

První zkušenost s touto specifickou fotografickou disciplínou jsme udělali při fotografování startu raketoplánu Discovery. Poté jsme měli možnost být do posledního okamžiku přítomni neúspěšnému startu nosné rakety Delta. Vesmírný program je velice specifický a start může být z řady důvodů odložen či zrušen, přesto je program postaven tak, abychom maximalizovali šance užít si jej. Máme vytipované ideální pozorovací místo a díky kontaktům v NASA a SpaceX i přístup k nejaktuálnějším informacím. Pro fotografování startu je ideální mít k dispozici objektiv s ohniskem 400mm či delším.

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 96 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, trajekty, ubytování se snídaní, vstupy do NP, vstup do komplexu NASA, poplatek za udělení vstupního VISA, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ. Dále je možné fakultativně zajistit focení z vrtulníku či letadla a raftaření.

 

 

Podrobný program

DEN 1  (10. 9. 2017)

Odlet z Prahy do Miami. Transfer do hotelu, odpočinek po cestě.

DEN 2 (11. 9. 2017)

První den na Floridě věnujeme písečným plážím na východním pobřeží Floridy. Navštívíme West Palm Beach a aklimatizujeme se v novém prostředí.

DEN 3 + 4 (12. 9.  a 13. 9. 2017)

Tyto dva dny máme vyhrazeny na návštěvu komplexu Kennedyho vesmírného střediska a fotografování startu rakety Space X Falcon 9. Přesný program bude přizpůsoben informacím od řízení letu.

DEN 5 (14. 9. 2017)

Tento den je reservní pro případ odložení startu. Pokud vše vyjde podle plánu, věnujeme jej přejezdu na západní pobřeží a fotografování v Tampě. Pokud by byl start odložen, můžeme setrvat na Cape Canaveral.

DEN 6 (15. 9. 2017)

Navštívíme záchranou stanici v mořském akváriu v Clearwater a budeme fotografovat zejména delfíny. Pro zájemce můžeme zajistit projížďku na mořských kajacích, den s delfíny a další program. Večer nás čeká focení Tampy a nasvíceného Sunshine Skyway Bridge.

DEN 7 (16. 9. 2017)

Vydáme se po západním pobřeží Floridy. Navštívíme například Ford MayersNaples s nádhernými stavbami a luxusem.

DEN 8 + 9 (17. 9.  a 18. 9. 2017)

Dva dny věnujeme národnímu parku Everglades. Čeká nás fotografování aligátorů, divoce žijících ptáků a projížďka mokřady. Užijeme si dva dny přírody a divočiny.

DEN 10 + 11 (19. 9. a 20. 9. 2017)

Vydáme se na nejjižnější cíp Floridy, soustavu ostrovů Keys. Budeme fotografovat mangrovníky, nekonečné mosty a nádherné pobřeží.

DEN 12 (21. 9. 2017)

Vrátíme se do civilizace a celý den věnujeme pulzujícímu Miami.

DEN 13 (22. 9. 2017)

Poslední den věnujeme nákupu dárků a balení. V podvečerních hodinách odletíme zpět do Evropy.

DEN 14 (23. 9. 2017)

Přílet do Prahy.

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek. Dále budeme program upřesňovat dle informací z NASA.

 

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz