Fotoexpedice Havaj 2017

Havaj v sobě spojuje krásu tropických ostrovů s nespoutanou vulkanickou činností a pohnutou historií. V průběhu naší expedice navštívíme celkem tři z havajských ostrovů – Big Island, Maui a Oahu. Každý z nich nabízí zcela odlišnou atmosféru a fotografické příležitosti. Přidejte se s námi na cestu do fotografického ráje.

 

Základní informace

Termín : 2. dubna až 16. dubna 2017  (15 dní)
Běžná cena: 129 000 Kč
Počet účastníků: 10 fotografů + 2 lektoři (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 3 osobní vozy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle programu
Zaměření: krajina, moře, příroda, streetphoto
Fyzická náročnost: střední – pěší výšlapy do 10 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici, změny nadmořské výšky.

 

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Havaj je doslova tropickým rájem. Teploty celoročně jen minimálně kolísají kolem 27°C s možností nárazových srážek. Klima je velice příjemné díky neutuchajícímu mořskému vánku. Ne náhodou je Havaj oblíbeným cílem pro dovolené.

Havaj v sobě spojuje prvky exotické přírody se všemi výdobytky civilizace. Jako jeden ze států USA nabízí vynikající infrastrukturu, služby, zdravotní péči i bezpečnost. Na ostrovech je zcela minimální kriminalita a nežijí zde prakticky žádné nebezpečné živočišné druhy.

Po celou dobu cesty bude k dispozici mobilní signál, na hotelích WiFi a elektřina. V USA je 110 V a je potřeba se vybavit redukcí pro místní zásuvky.

Havajská kuchyně je velice pestrá. Na své si přijdou milovníci ryb, hovězího i vegetariáni.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena obsahuje:

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Kona – Kahului – Honolulu – Praha, vstupní povolení ESTA, doprava na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji či vyšší třídu ubytování. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (2. 4. 2017) : Cesta na Havaj
Ráno odletíme z pražského letiště směr Havaj.

 

Den 2 (3. 4. 2017) : Hawaii Volcanoes NP
První den na Big Islandu věnujeme národnímu parku Hawaii Volcanoes, ve kterém budeme fotografovat aktivní vulkanickou oblast, lávová pole a při troše štěstí i horkou lávu vtékající do moře.

 

Den 3 (4. 4. 2017) : Deštné pralesy
Vydáme se do východní části ostrova a našim hlavním cílem budou deštné pralesy. K večeru vystoupáme na horu Mauna Loa, odkud budeme fotografovat západ slunce.

 

Den 4 (5. 4. 2017) : Pláže a pobřeží
Čtvrtý den trochu zvolníme tempo, abychom si užili pravou havajskou pohodu. Budeme fotografovat na plážích a útesech s možností koupání a šnorchlování.

 

Den 5 (6. 4. 2017) : Přelet na Maui
Rozloučíme se s Big Islandem a přeletíme na Maui. Let je krátký, takže večer nás již čeká fotografování na plážích s jedněmi z největších vln na světě.

 

Den 6 (7. 4. 2017) : Západní Maui
Celý den budeme putovat západní částí ostrova Maui. Čekají nás nádherné útesy, bazénky s mořskou vodou, výhledy na písečné pláže lemované bujnou tropickou vegetací.

 

Den 7 (8. 4. 2017) : Haleakala NP
Vydáme se do středu ostrova do národního parku Haleakala. Vystoupáme na tento vulkán a vychutnáme si jak výhledy na celý ostrov, tak pestrobarevná vulkanická pole.

 

Den 8 (9. 4. 2017) : Road to Hana
Cesta do městečka Hana na východě ostrova prochází deštnými pralesy skrývajícími vodopády a nádhernou nespoutanou přírodu. Právě road to Hana je jednou z perel ostrova Maui.

 

Den 9 (10. 4. 2017) : Relax na pláži
Po náročném cestování po road to Hana si dopřejeme relaxační den. Vychutnáme si krásné pláže a havajskou pohodu.

 

Den 10 (11. 4. 2017) : Přelet na Honolulu
Přesuneme se na třetí z ostrovů Oahu. Čeká nás návrat do civilizace v podobě Honolulu a večerní focení na slavné pláži Waikiki.

 

Den 11 (12. 4. 2017) : Perl Harbor
Celý den strávíme ve slavném přístavu Perl Harbor. Navštívíme památník potopeného USS Arizona a další místa připomínající druhou světovou válku a napadení USA.

 

Den 12 (13. 4. 2017) : Oahu
Dopoledne vystoupíme na vyhlídku Diamonds head s nádherným výhledem na ostrov. Odpoledne se vydáme na stezku deštným pralesem končící u vodopádu.

 

Den 13 (14. 4. 2017) : Sever Oahu
Celý den věnujeme prohlídce této asijské metropole. Večer se přesuneme na letiště a v nočních hodinách odletíme do Evropy.

 

Den 14 (15. 4. 2017) : Odlet do Evropy

 

Den 15 (16. 4. 2017) : Návrat do Prahy

 

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.