Kanadská jezera 2015

Novinkou v nabídce pro letošní rok je oblast Velkých jezer, kterou protíná hranice USA a Kanady. Obdivovat tedy budeme rozlehlé vodní plochy zasazené do úžasně okolní krajiny a díky jejich poloze navštívíme nejen třetí nejoblíbenější město USA – Chicago, ale také kanadské Toronto. Projíždět budeme i několika národními parky USA i Kanady a naše putování zakončíme u asi největší turistické atrakce této oblasti – Nigarských vodopádů.

Základní informace

Termín:  5.9. – 19.9.2015  (15 dní)
Plná cena: 84 900 Kč
Počet účastníků: 5 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minivan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor:

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naší cestu zahájíme ve třetím nejoblíbenějším městě USA – Chicagu, kterému věnujeme 3 dny. Odtud se podél jezer vydáme do Warren Dunes State park a dále pak do Detroitu. Na kanadské straně nás čeká malebný cíp poloostrova s přírodní rezervací Long Point, kde je možné pozorovat tisíce migrujících ptáků. Poté se vydáme dál na sever až do Toronta a do NP Kawartha Lakes. Naše putování zakončíme návštěvou Niagarských vodopádů a následným přesunem do Buffala, odkud se budeme vracet zpět do Prahy.

Co je dobré vědět o lokalitě

V září nás čeká velice příjemné klima babího léta. Počasí v oblasti jezer se však může vělice rychle měnit a čekat tak můžeme i dešťové přeháňky nebo silnější vítr.

Do cílové oblasti není potřeba žádné očkování. Lékařská péče je na špičkové úrovni, takže se můžeme těšit na bezproblémový a komfortně strávený čas. Přesto má každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Elektrické napětí v USA/Kanadě je 110 V, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. Adapter na US/Kanada zásuvky je u nás běžně dostupný.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národního parku nemusí být k dispozici ani internet ani mobilní signál.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál. V Kanadě se používá jiné frekvenční pásmo než v Evropě, takže je dobré ověřit, zda Váš mobilní telefon je vhodný pro použití v Severní Americe.

Časový posun oproti CR je -7 hodin

Co budeme fotografovat

Tato expedice je zaměřena zejména na přírodu. Čekají nás úchvatné krajinné scenérie s mohutnými horskými masivy zrcadlícími se v hladinách jezer, neobydlená údolí, moderní architektura velkých měst Chicaga a Toronta či písečné duny. Pomyslnou třešničkou na dortu pak zcela jistě bude trojice niagarských vodopádů.

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 84.900Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava minivanem na místě, ubytování se snídaní, vstupy do NP, poplatek za udělení vstupního povolení, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ. Dále je možné fakultativně zajistit focení z vrtulníku či letadla a raftaření.

Podrobný program

DEN 1  (5.9.2015)

Odlet z Prahy, přílet do Chicaga ve večerních hodinách

DEN 2+3  (6.+ 7.9.2015)

Chigaco je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst v USA. Zcela jistě za to může jeho poloha na břehu jezera a  množství vodních kanálů. Navštívíme mořské akvarium, downtown, Lincolnův park, čtvrť Oakpark nebo Navy pier. Panorama mrakodrapů downtownu budeme moci pozorovat i z lodi nebo z nadhledu ze Sears tower.

DEN 4  (8.9.2015)

Vydáme se do Starved Rock State Park, kde nás čeká menší track malebným udolím, kaňony s vodopády, řeka Illinois. Odpoledne se vrátíme do Chicaga.

DEN 5  (9.9.2015)

Podél břehu Michiganského jezera se přesuneme do Indiana Dunes Nat. Lakeshore. Odpoledne nás čekají písečné duny, pobřeží jezera nebo bisoní farma.

DEN 6  (10.9.2015)

Přesuneme se k Detroitu, po cestě nás pak čeká několik fotografických zastávek

DEN 7  (11.9.2015)

Dopoledne se vydáme na projížďku Detroitem, dále již do Kanady kolem jezera St. Clair až na malebný poloostrov Long Point National Wildlife.

DEN 8  (12.9.2015)

Dopoledne strávíme ještě na poloostrově pozorováním ptáků a přírody, poté se vydáme do Toronta

DEN 9  (13.9.2015)

Celý den věnujeme moderní metropoli Ontaria – Torontu. Zaměříme se zejména na moderní architekturu downtownu, plážě a pobřeží a celkově život v tomto úžasném městě.

DEN 10  (14.9.2015)

Vydáme se do přírodní rezervace Algonquin Provincial park. Opět nás čekají úžasné vodní plochy jezer zdrcadlící okolní krajinu, vodní ptactvo a působivé přírodní scenérie divoké kanadské přírody.

DEN 11  (15.9.2015)

Celý den věnujeme Algonquin Provincial park. Čeká nás projížďka na kanoích, pozorování divoké zvěře, procházky v lesích a působivé výhledy.

DEN 12  (16.9.2015)

Ráno se vydáme zpět na jih a přejedeme až k niagarským vodopádům.

DEN 13  (17.9.2015)

Niagarským vodopádům věnujeme celý den. Věnovat se budeme zejména kanadské straně a pro zájemci mohou v případě dobrého počasí absolvovat i let vrtulníkem a fotit tak toto úžasné místo z nadhledu.

DEN 14  (18.9.2015)

Dopoledne věnujeme nákupům dárků a suvenýrů z cest. Odpoledne se vydáme na letiště a k večeru odletíme z Buffala zpět do Evropy.

DEN 15  (19.9.2015)

Přílet do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz