Fotoexpedice Yellowstone 2017

Národní park Yellowstone je nejpopulárnějším národním parkem v USA. Připravili jsme dvoutýdenní cestu, při které kromě Yellowstonu navštívíme i národní parky Grand Teton a Glacier. Čeká nás fotografování nádherné krajiny, divokých zvířat a užijeme si poctivou westernovou atmosféru!

Základní informace

Termín: 16. 5. – 29. 5. 2017  (14 dní)
Základní cena: 89 000 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO)

Doprava: letecká2 terenní auta
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: není v ceněbude řešeno na místě dle časových možností

Fyzická náročnost: střední

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naše putování začneme v národním parku Grand Teton. Poté co si vychutnáme nádherné pláně a štíty Tetonu, přesuneme se do Yellowstonu. Zde nás čekají nádherné vodopády, jezera a geotermální prameny. Třetí cílem naší cesty je národní park Glacier, kde si vychutnáme nádherné štíty hor a horská jezera. Po celou dobu cesty nás čekají setkání s divokými zvířaty, kterých je ve Wyomingu a Montaně opravdu hodně.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na západě USA je v květnu příjemné a převážně suché. Můžeme se těšit na příjemné teploty kolem 20 stupňů, sluníčko a pohodové cestování. Do USA není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. V případě, že jste naočkováni a máte vystavený mezinárodní očkovací průkaz, je dobré si ho na cestu vzít s sebou. Lékařská péče v USA je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v USA jsou srovnatelná s Evropou. Budeme se pohybovat po americkém venkově, kde je kriminalita zcela minimální. Při setkání s divokými zvířaty, zejména bizony a medvědy je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora.

Elektrické napětí v USA je 110-120 V a budete potřebovat redukci pro americký typ zásuvek! Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi, nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národních parků nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Stravování v USA má oproti Evropě určitá specifika. Při návštěvě restaurace vždy čekáme, až nás obsluha uvede na místo. K jídlu automaticky dostaneme chlazenou vodu, salát je servírován ještě před jídlem a nealkoholické nápoje (postmix- coca cola, soda,…) se automaticky zdarma doplňují.  Ve většině případů je účet společný pro celý stůl a není k němu započítáváno spropitné, které se pohybuje okolo 15-20 % z ceny.

Ceny jsou vždy uváděny bez daně (taxy), je potřeba počítat navýšení ceny při placení.

Časový posun je zde -8/9 hodin (letní a zimní čas)

 

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Jackson hole, Spokane – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, ubytování, vstupy do NP, poplatek za vstupní povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce.

 

Cena neobsahuje stravování. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (16.5.) Cesta do Salt Lake City
Z Prahy vyrazíme přes Londýn do Salt Lake City. Večer se podíváme do downtownu

Den 2 (17.5.) Cesta do Grand Teton
Po ránu se vydáme na vyhlídku nad Salt Lake City. Pak se přesuneme do národního parku Grand Teton.

Den 3 (18.5.) Grand Teton
Vydáme se na pěší tůru pod štíty hor podél Taggart lake a Jenny lake. Těšit se můžeme na původní mormonská obydlí, stáda bizonů, jelenů a dalších divokých zvířat spolu s nádhernými panoramaty.

Den 4 (19.5.) Grand Teton
Dopoledne se vydáme na známé vyhlídky z fotografií Anselma Adamse. Odpoledne navštívíme známý Oxbow band a přilehlé planiny.

Den 5 (20.5.) Yellowstone
První den v Yellowstonu věnujeme oblasti West Thumb a Sapphire Pools. Nádherné barevné struktury, vulkanická činnost a další skvělá příležitost fotografovat divoká zvířata.

Den 6 (21.5.) Yellowstone
Druhý den v Yellowstonu se vydáme do severní části parku zvané Mammoth hot springs. Zároveň navštívíme i Yellowstonské vodopády.

Den 7 (22.5.) Yellowstone
Poslední den v Yellowstone věnujeme zejména fotografování divokých zvířat.

Den 8 (23.5.) Montana
Vyrazíme na sever přes celou Montanu až ke kanadským hranicím. Čekají nás nádherné travnaté pláně ve stylu klasických westernů

Den 9 (24.5.) Gracier NP
První den v národním parku Glacier věnujeme jeho východní části. Vydáme se po Going To The Sun, silnici klikatící se mezi vrcholy hor.

Den 10 (25.5.) Glacier NP

Druhý den se vydáme na hřebenovou tůru kolem horských jezer a vychutnáme si nádherná vysokohorská panoramata. Zároveň nás čeká západní část parku.

Den 11 (26.5.) Flathead Lake
Jezero Flathead je oblíbenou dovolenkovou destinací. Pro fotografy nabízí zejména nádherný zalesněný ostrov, pláže a správnou venkovskou atmosféru. Odpoledne se vydáme do Spokane.

Den 12 (27.5.) Cesta do Washingtonu

Vydáme se na západ státem Washington do Seattlu. Čekají nás jak pláně, tak i vrcholky hor lemující metropoli.

Den 13 (28.5.) Seattle
Poslední den věnujeme Seattlu, pořízení drobných dárků a ve večerních hodinách se vydáme zpět do Evropy.

Den 14 (29.5.) Návrat do ČR

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz