Fotoexpedice Island 2017

Island je jedna z našich nejoblíbenějších destinací, kde známe doslova každý kámen a fotoexpedice zde pořádáme každý rok. Nádherné vodopády, ledovce, sopky, pustiny, divoké pobřeží, Papuchálci a spousta dalšího. Využijte jedinečnou příležitost vychutnat si dva týdny na tomto neuvěřitelně fotogenickém ostrově a zároveň získávat zkušenosti od lektora.

 

Základní informace

Termín: 11. 6. – 25. 6. 2017  (15 dní)
Základní cena: 99 000 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + 1 lektor (vyprodáno)

Doprava: letecká, na místě dva vozy 4×4
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: v ceně je zahrnuta bohatá snídaně. Další jídlo bude řešeno na místě dle časových možností.

Fyzická náročnost: střední

 

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Program fotoexpedice


V průběhu expedice navštívíme nejen všechny největší atrakce Islandu, ale i desítky mámo známých fotogenických lokalit. Budeme fotografovat desítky nádherných vodopádů včetně těch nejznámějších Gullfossu, Godafossu, Sellfossu, Detiffosu či Skogafoss, ledovce a ledovcové jezero Jökulsárlón, nádherné kamenité planiny ve vnitrozemí včetně Landmannalaugaru, divoké pobřeží, aktivní sopky a chybět nebude ani možnost fotografování zvířat včetně koní, sobů a papuchalků.

 

Co je dobré vědět o Islandu

Island je nádherná země nabízející neuvěřitelně rozmanitou přírodu, příjemné obyvatele a dokonalý pocit divočiny. Přestože nejznámější místa na západě ostrova jsou turisticky velice populární, většinu času se budeme pohybovat liduprázdnou a civilizací nedotčenou krajinou. Pro naší expedici jsme zajistili příjemné ubytování v hotelích střední kategorie s bohatou snídaní.

Počasí na Islandu je i počátkem léta nevyzpytatelné. Červen nabízí obecně příjemnější, sušší a stabilnější počasí. Když se povede krásný den, může být kolem 20°C a slunečno. Stejně tak můžeme zažít dny s velice silným větrem a vytrvalým deštěm. Po ránu mohou teploty na některých místech klesat k bodu mrazu. Je proto velice důležité mít kvalitní turistickou obuv, dostatek funkčního oblečení, které lze vrstvit a počítat s rychle se měnícím počasím.

Island je zcela bezpečná země. Úroveň kriminality je zcela minimální a jediným rizikem pro návštěvníky Islandu je jejich vlastní neopatrnost. Na Islandu nežijí žádná nebezpečná zvířata, lékařská péče je na skvělé úrovni a naše cesta je precizně organizačně zajištěna ve spolupráci s lokálním partnerem. Zároveň Honza Březina je velice zkušený cestovatel a na Island jezdí pravidelně přes 10 let, takže se na jeho vedení můžete spolehnout.

Na Islandu se platí islandskou korunou, kterou mimo Island nemá smysl shánět. Při příletu není problém směna USD či EUR, prakticky všude je možné platit platební kartou nebo vybrat z bankomatu. Cenová hladina je vyšší než v ČR. Tříchodová večeře vyjde kolem cca 1000Kč, polévka na cca 300Kč, lahev vody na 50Kč.

Na Islandu jsou klasické evropské zásuvky a 220V napětí. Na většině hotelů je k dispozici WiFi, někdy s placeným přístupem. Místa s civilizací jsou pokryta mobilním signálem a na místě je možné pořídit i lokální datovou SIM kartu. V pustinách budeme odkázáni sami na sebe.

 

Pro koho je expedice určena

Všem fotografům bez ohledu na množství zkušeností či cenu vybavení. Fotoexpedice je ideálním místem, kde si můžete skvěle rozšířit své fotografické znalosti a doplnit zkušenosti, pokud začínáte. Malá skupina a dvojice lektorů zaručují individuální přístup, takže každému se dostane takového množství informací, jaké bude potřebovat.

Pro středně zdatné a pokročilé fotografy nabízí fotoexpedice unikátní možnost být „na správném místě ve správný čas“. Na Island jezdíme tak dlouho, že máme vychytaná místa i ideální denní dobu. Takže si můžete užít úžasné nerušené fotografování, při kterém na vás nikdo nespěchá, využít našich znalostí lokalit a přitom samostatně tvořit.

V neposlední řadě jsou fotoexpedice úžasně inspirativní příležitostí porovnat svůj přístup k fotografii s ostatními. Můžete získat okamžitě zpětnou vazbu, diskutovat s lidmi, kteří mají stejnou vášeň jako vy a nepřipadá jim divné vstávat na východ slunce či fotografovat noční scenérie.

 

Program expedice

 11. červen 2017 Cesta na Island

Ráno budeme mít sraz v centru Prahy. Odsud se vydáme minibusem do Berlína a následně přímým leteckým spojením do Reykjavíku. Na letišti vyzvedneme terénní automobily a vydáme se na seznamovací večeři.

12. červen 2017 Zlatý trojúhelník

Fotografování začneme hned v ranním světle u jezera Thingalavatn východně od Reykjavíku. Užijeme si nádherně zvrásněnou krajinu v nízkém světle. Pokračovat budeme na Pingvalier, historické místo spojené s osidlováním Islandu. Dalším bodem zájezdu bude první vodopád, na kterém protrénujeme práci s dlouhou expedicí.

Odpoledne se vydáme na Geysír, kde budeme fotografovat nejen vřídlo samotné, ale z vyhlídky i nádherné meandry řeky. Den zakončíme fotografováním u největšího evropského vodopoádu Gullfossu.

13. červen 2017 Pustina Kaldidadur

Vydáme se na sever kamenitou a nehostinnou planinou Kaldidadur. Čeká nás krajina připomínající Mars, nádherné sopky a první kontakt s pevninským ledovcem. Odpoledne budeme fotografovat nádherné vodopády Hraunfossár, které vytvářejí několik set metrů dlouhou stěnu.

14. červen 2017 Severozápadní fjordy

Vydáme se na severozápadní poloostrovy objevovat nádherné fjordy a skalní masiv vystupující prakticky od hladiny moře. Navštívíme i rybářské vesničky a budeme fotografovat o poznání zelenější krajinu.

15. červen 2017 Severní pobřeží

Celý den budeme putovat na východ po severním pobřeží Islandu. Čeká nás kaskádovitý vodopád ukrytý v krajině, nádherné fjordy, historické podzemní domečky, kolonie tuleňů a Akureyri.

16. červen 2017 Godafoss

Budeme fotografovat jeden z nejkrásnějších vodopádů na Islandu – Godafoss. Dále nás čeká nádherné jezero Mývatn obklopené sopkami.

17. červen 2017 Selfoss a Dettifoss

Celodenní fotografování v oblasti severovýchodně za jezerem Mývatn nám nabídne několik úchvatných vodopádů s čedičových skalách včetně Selfossu, u kterého budeme fotografovat přímo na hraně, přes kterou se láme. S trochou štěstí bychom zde mohli poprvé narazit na Papuchalky.

18. červen 2017 Vulkán Krafla

Krafla je jedna ze stále aktivních sopek na Islandu. Fotografovat budeme rozsáhlá lávová pole, jezírka s horkými prameny, krátery i moderní geotermální elektrárnu přidávající industriální prvek do krajiny.

19. červen 2017 Cesta do vnitrozemí

Podnikneme další z cest do pustého vnitrozemí. Čekají na nás nekonečné planiny, na kterých se pohybují stáda Sobů, údolí s rozedranými svahy, brodění řek a mohutná vodní elektrárna. Nenecháme si ujít ani kaskádovitý vodopád.

20. červen 2017 Jižní pobřeží

Jižní pobřeží Islandu je zcela odlišné. Celé bylo formováno ledovci a deltami řek, takže údolí jsou široká a hory padají přímo do oceánu. Navštívíme oblázkovou pláž, nádhernou lagunu Stoksness, městečko Hofn a budeme fotografovat skalní útvary na pobřeží.

21.červen 2017 Ledovcové jezero Jökullsárlon

Ledovcové jezero Jökullsárlon patří k nejmagičtějším koutům Islandu. Modré ledové kry se odlamují z ledovce Vatnajökull, plují po hladině jezera, krátkou říčkou do moře a to je vrací zpět na černou pláž. Toto místo nabízí nespočet nádherných fotografických scenérií a věnujeme mu skoro celý den.

22.červen 2017 Vík a útesy

Budeme pokračovat na západ po jižním pobřeží. U městečka Vík na nás budou čekat nádherné skalní útvary v moři, mohutné útesy, kolonie Papuchalků a třeba i vrak letounu DC-3, který nouzově přistál na pláži poblíž Víku.

23. červen 2017 Landmannalaugar

Vydáme se vnitrozemím přes národní park Landmannalaugar. Cestou nás čeká neuvěřitelně pestrá krajina měnící barvy, tvary i typ. Od travnatých údolí, přes popílkové pouště až po kamenité planiny.

24. červen 2017 Vodopády a Modrá laguna

Poslední fotografický den věnujeme keflavickému poloostrovu, majákům a odpoledne mohou zájemci navštívit světoznámou Modrou lagunu s horkými venkovními bazény a léčivým bahnem. Po půlnoci odletíme zpět domů.

25. červen 2017 Návrat do ČR

 

Fotografie z předchozích expedic

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz