iWork: Kancelář na Macu

Balík kancelářských programů iWork je k dispozici zdarma a v češtině pro všechny uživatele Apple produktů. Na Macu nabízí iWork vysoký komfort práce s texty, tabulkami a prezentacemi v kombinaci s intuitivním uživatelským prostředím. iWorks podporují i týmovou spolupráci. Přijďte na náš praktický kurz a my vás naučíme využívat Pages, Numbers a Keynote naplno!

 

Co Vás čeká?

Těšit se můžete na praktický workshop, na kterém se naučíte snadno, rychle a elegantně pracovat se svými textovými dokumenty v Pages, tabulkami v Numbers a prezentacemi v Keynote. Díky tomuto kurzu budete se svými texty pracovat vždy efektivně. Ukážeme si, jak se ke svým dokumentům dostat skrze iCloud v jakémkoliv PC prohlížeči. Vysvětlíme si, jak fungují šablony, základní vzorce v Numbers, tisk nebo export do různých formátů a vzájemná kompatibilita. Ukážeme si také základní klávesové zkratky, bez kterých se neobejdete.

Konkrétně se zaměříme na:

 • Uživatelské rozhraní iWorks v macOS Mojave
 • Práci se šablonami, styly, vloženými tabulkami, grafy a obrázky
 • Formátování dokumentů a jejich efektivní vytváření
 • Sdílení přes iCloud, mail a další služby
 • Vzdálený přístup k dokumentům
 • Týmová spolupráce nad dokumenty
 • Import/export do formátu MS Office, PDF a ePub
 • Tisk
 • Alternativní aplikace pro práci s dokumenty

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních.

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se efektivně pracovas s Pages, Numbers a Keynote.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

jbrezinaKdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac pokud jej máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat macOS.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 27. října 2021 od 9 do 12 hodin v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy