Fotoexpedice Gruzie 2025

Gruzie 2021

Gruzie je pestrou, přátelskou zemí, která nabízí bohaté kulturní dědictví, nádherné hory, Černé moře a neuvěřitelně vřelou atmosféru. Rádi se do Gruzie vracíme s vylepšeným programem, který dává větší prostor pro fotografování. Přidejte se k nám a poznejte tuto nádhernou zemi.

Základní informace

Termín : 9. – 20. června 2025  (12 dní / 11 nocí)
Cena: 57 900 Kč (Přijímáme přihlášky)
Počet účastníků: 7 účastníků + lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě dva terénní vozy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, města, reportáž
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km / den

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Gruzie 2021

 

Kam se vydáme

Pojedeme do Gruzie, která si prošla během své historie velkými proměnami a dnes je sebevědomou zemí, která si je vědoma své polohy v oblasti Jižního Kavkazu mezi Ruskem, Ázerbájdžánem, Arménií a Tureckem, ale směřuje k větší spolupráci s Evropou a západními zeměmi. 

Navštívíme nejkrásnější oblasti a budeme fotit krásu hor v Kazbegi a Svanetii, historii i moderní tvář Tbilisi a Kutaisi, vykoupeme se v Černém moři, budeme obdivovat skalní města v Uplisciche a Vardzii, katedrály, kostely a kláštery v Mcchetě, Gelati nebo Ananuri a zachytíme starou tvář průmyslové Čiatury nebo lázeňského města Ckaltubo. Kromě toho na nás čeká úžasná gruzínská kuchyně a víno, s jehož pěstováním se tu před deseti tisíci lety poprvé začalo.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí v letní Gruzii je velmi teplé, průměrné teploty jsou v červnu kolem 27° C, v horách nás čeká 25°C, budeme se pohybovat od 25 do 1 700 m n.m.

Bezpečnostní rizika v Gruzii jsou minimální. Místní lidé se k turistům chovají velmi přátelsky, situace na silnicích je standardní a lepší se každým rokem.

Elektrické napětí je 220 V s klasickou evropskou zásuvkou. V hotelech a ubytováních je hostům k dispozici internet. Podle požadavků je možné zakoupit levný mobilní internet.

Mobilní telefony fungují na většině míst.

Stravování v Gruzii je bez problémů – budeme snídat v hotelech nebo v soukromých ubytováních. Jídlo během dne budeme zajišťovat podle potřeby účastníků, večeře v restauracích nebo přímo speciálně připravené pro nás v ubytování.

 

Proč právě tato expedice

Gruzie patří právem k jedné z nejvyhledávanějších lokalit a nejen v Česku se stalo zemí, kam jezdí čím dál tím více turistů a fotografů. Najdete zde totiž na jednom místě vše – hory, moře, národní parky, lyžařská střediska, skvělé jídlo, historické památky a úžasné lidi. Pokud hledáte cestu kombinující krajinářskou fotografii s reportáží a poznáváním unikátní kultury a historie, je tato fotoexpedice právě pro vás!

 

Gruzie 2021

 

Pro koho je určena

Fotoexpedice je určena zejména pro fandy krajinářské a reportážní fotografie. Nezáleží na tom, jaké máte vybavení ani kolik máte zkušeností. Budeme se pohybovat v malé skupině 6 fotografů doprovázených průvodcem a fotografickým lektorem. To znamená obrovský prostor pro individuální přístup a osobní rozvoj.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 57 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Tbilisi – Praha,  doprava na místě dvojicí terénních aut včetně paliva a pojištění, ubytování v hotelích či homestay se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora a průvodce.

Cena neobsahuje stravování (kromě snídaní) a nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (9. 6.) Odlet do Tbilisi

Z Prahy odletíme odpoledním přestupovým letem do hlavního města Gruzie Tbilisi.

Den 2 (10. 6.) Hlavní město Tbilisi

Do Tbilisi přiletíme v ranních hodinách. Odpoledne strávíme v Tbilisi – v úžasném historickém městě s pohnutou minulostí, které nabízí množství kostelů, katedrál, starých uliček, nových moderních staveb nebo přírody. Nezapomeneme na pevnost Narikala, kostel Metechi, Rustaveliho třídu, katedrálu Sioni, katedrála Nejsvětější Trojice, Most Míru nebo park Rike.

Den 3 (11. 6.) Historické město Mccheta, kláštery Džvari a Samtavro

Ráno se přemístíme do Mcchety, jednoho z nejstarších měst v Gruzii s krásnou katedrálou Sveticchoveli, vyjedeme ke klášteru Džvari s výhledem na městečko a dvě řeky – Kuru a Aragvi. Můžeme navštívit také klášter Samtavro, případně Šiomghvime. Noc strávíme v Mcchetě.

Den 4 (12. 6.) Pevnost Ananuri, horská oblast Kazbegi, Velký Kavkaz

Vyrazíme na sever směr Velký Kavkaz. Stará vojenská cesta nás zavede přes pevnost Ananuri a úchvatné výhledy na horské masívy do Stěpancmindy, vesničky, která je centrem pro návštěvníky zdejších hor. Navštívíme Kostel Nejsvětější Trojice (Gergeti) a pokusíme se vyfotit v plné kráse Kazbek, třetí nejvyšší horu Gruzie.

Den 5 (13. 6.) Údolí Sno a Truso

Budeme fotit ve dvou úžasných údolích. V údolí Sno, kde dojedeme do vesničky Juta, a poté se pokusíme vidět co nejvíce z druhého zdejšího údolí Truso.

Den 6 (14. 6.) Skalní město a pevnost Uplisciche, Gori a Tbilisi

Na cestě do Bordžomi se zastavíme v klenotu gruzínské historie – ve skalním městě Uplisciche. Magická a stará pevnost na osamělém místě stojí za bližší prozkoumání a zaznamenání. Zastavíme se v Gori u středověké pevnosti s výhledem na město a dojedeme do Bordžomi, lázeňského města proslaveného minerální vodou a národním parkem Bordžomi-Charagauli.

Den 7 (15. 6.) Lázeňské město Bordžomi, skalní město Vardzia, pevnost Rabat v Achalciche 

Z Bordžomi vyrazíme na focení a prohlídku dvou významných míst v Gruzii – pevnosti Rabat v městě Achalciche a skalního města Vardzia. Večer dojedeme do Batumi.

Den 8 (16. 6.) Den u Černého moře + Batumi

Celý den věnujeme pobřeží Černého moře. Po krátké prohlídce Batumi se vydáme na sever podél pobřeží.

Den 9 (17. 6.) Kutaisi, kláštery Mocameta a Gelati a urbex v Ckaltubo

Odjedeme do Kutaisi – bývalé metropole Kolchidského i Gruzínského království – a jeho okolí. Navštívíme dva významné kláštery – Mocameta a Gelati, podle časových možností také Prométheovu jeskyni a město Ckaltubo s jeho zchátralými lázeňskými budovami.

Den 10 (18. 6.) Kutaisi, hornické město Čiatura, Kacchi a Tbilisi

Rozloučíme se s Kutaisi a cestou se zastavíme v Čiatuře – ještě před časem důležitém hornickém městě proslulém nejen svým průmyslem, ale pro turisty atrakcí v podobě raritních lanovek. Blízko města se zastavíme u ojedinělé stavby kostela Kacchi umístěném na 40 m vysokém vápencovém pilíři.

Den 11 (19. 6.) Tbilisi

Poslední den před odletem strávíme v Tbilisi, podíváme se na místa, která jsme nestihli na začátku pobytu a budeme mít čas na nákupy a prohlídku města.

Den 12 (20. 6.) Odlet z Tbilisi

Odletíme z Tbilisi ráno kolem 5. hodiny, přílet do Prahy odpoledne.

 

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v daných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.    Přihlášení na expedici