Vývojáři Pixelmátoru patří k těm aktivnějším a vždy poctivě reagují na nové proddukty a služby Applu. Proto nepřekvapí, že se objevila nová verze Pixelamtoru pro iOS, která přináší rozšířenou podporu pro iPhone 6s/6s+ a iPad Pro. Zejména na iPadu je Pixelmátor díky skvělé podpoře lokálních úprav a propojení s desktopovou verzí přes iCloud vynikajícím doplňkem pro kreativce.

image

 

Pixelmator na iPadu Pro

Nová verze v první řadě přináší plnou podporu pro pero od Applu, která ve spojení s iPadem Pro umožňuje extrémní preciznost, rychlost a to včetně rozpoznávání přítlaku, náklonu a akcelerace pohybu. Pixelmator již delší dobu obsahuje širokou škálu typů per a nově u těch, kde to dává smysl byla přidána podpora právě pro rozpoznávání přítlaku a dalších parametrů.

Zároveň vývojáři zareagovali na větší displej, zoptimalizovali uživatelské rozhraní a zvětšili limit na velikost otevřeného obrázku na 100MPix.

 

Pixelmator na iPhonu 6s/6s+

Pro nové iPhony přináší Pixelmator podporu ForceTouch. Ta začíná už u ikonky aplikace s novým menu pro rychlé akce. Co je ale zajímavější je podpora rozpoznávání přítlaku u vybraných kreslících nástrojů. Nejde o tak přesný nástroj jako je pero od Applu, přesto jde o zajímavou alternativu pro uživatele iPhonů.

 

Další vylepšení

Kromě uvedených novinek se Pixelmator dočkal optimalizace výkonu, rozšířených možností práce s písmem, vylepšení ořezového nástroje a dalších drobností. Pokud používáte Pixelmator na Macu, je jeho iOS verze skvělým doplňkem, který umožňuje pohodlné kreslení a lokální úpravy. Pokud máte pouze iPhone/iPad, Pixelmator patří k nejlepším nástrojům pro kreslení a úpravy fotografií a investované peníze se rozhodně vyplatí.

Nová verze je k dispozici jako bezplatný update prostřednictvím AppStore.

 

Chcete se dozvědět o Pixelmatoru víc? Přijďte na náš kurz Pixelmator: Snadné úpravy fotografií!