Problematice Apple Watch se pravidelně věnujeme. Uspořádali jsme první českou konferenci zaměřenou na Apple Watch, jejíž kompletní záznam si můžete stáhnout na www.digitalfuture.cz. Apple vydal aktualizaci operačního systému WatchOS 3.1, na kterou se nyní podíváme.

 

WatchOS 3.1Co nového ve WatchOS 3.1?

Aktualizace s označením 3.1 přichází cca měsíc po uvedení třetí generace systému. Proto je primárně zaměřena na vyladění systému, opravu chyb a drobná vylepšení. Doplňuje tak uvedení iOS 10.1, který má seznam oprav výrazně delší. Aktualizaci jsme vyzkoušeli, je bezproblémová a můžete ji nainstalovat na své hodinky.

Nejviditelnější změnou je plná podpora všech efektů a bublin pro Zprávy, které Apple představil v iOS10. S verzí 3.1 se nejen budou i na hodinkách korektně zobrazovat všechny efekty, ale jde je i využít při odesílání. Zároveň byla vyřešena kolize efektů s nastavením Omezení pohybu (Obecné – Zpřístupnění – Omezený pohyb).

Verze 3.1 dále opravuje chybu, která u některých Apple Watch 2 bránila jejich plnému nabití, což bylo velice nepříjemné. Zároveň je opravena Minutka, která někdy zvonila 2x a opraveno bylo i zobrazování aktivity v některých cifernících hodin. Na poslední uvedený problém jsme narazili už při testování beta verze WatchOS 3.0. Poslední opravenou chybou je zobrazování nastavení ForceTouch, které používají aplikace třetích stran.

 

Jak nainstalovat upgrade

V aplikaci Watch na iPhonu dáte vyhledat nejnovější aktualizace (Obecné – Aktualizace software), stáhnete verzi 3.1 (necelých 50MB) a necháte proběhnout aktualizaci. Podmínkou je, aby hodinky byly nabité minimálně na 50% a zároveň byly připojené k napájení. Celý proces aktualizace zabere cca 5 – 10 minut.

 

Závěr

Apple Watch se  s příchodem WatchOS 3 stali mnohem atraktivnějším produktem. Verze 3.1 ukazuje, že v trojce nebylo zatím objeveno mnoho chyb a dobře slouží. Přesto se bezplatný upgrade vyplatí. Je k dispozici jak pro první, tak pro druhou generaci hodinek.