Vývojáři Evernote připravili tento týden dvě zajímavé novinky pro uživatele iOS. Evernote jako takový se dočkal zejména vylepšené podpory iPhonů 6s/6s+ zatímco samostatná aplikace Penultimate přinesla zejména novinky pro iPad Pro. Co všechno se změnilo?

IMG_0128

Evernote 7.9.2

Kromě tradičních oprav chyb přinesla včerejší novinka od Evernote přepracovanou podporu ForceTouch pro telefony iPhone 6s a iPhone 6s+. Nově lze silnějším stisknutím (Peek & Pop) prohlížet a případně otevřít jakoukoli poznámku kdekoli v aplikaci a to včetně výsledků vyhledávání. Díky tomu se dostala podpora této nové funkce na zcela novou úroveň a výrazně zjednodušuje práci s aplikací.

Pro všechny uživatele Evernote přidal samostatné tlačítko pro záznam zvuku do hlavního menu a vyhledávání do denního přehledu. Právě Widget pro denní přehled je často opomíjenou funkcí, která v případě Evernote dává opravdu smysl.

 

IMG_0129

 

Penultimate 6.2

Pokud tuto aplikaci neznáte, tak jde o jednoduchý nástroj pro ručně kreslené poznámky, mind mapy, sketchnoting, případně kreslení do obrázků napojená na Evernote. Verze 6.2 potěší tím, že všechny podkladové papíry jsou nyní zdarma. Dříve se platili jako inApp nákupy. Aplikace nově podporuje multitasking, což ocení zejména uživatele iPadů Pro. Pro ty určena i podpora přítlaku pro nové pero od Applu. Ostatní uživatele zase potěší rozšířená a aktualizovaná podpora per od Adonitu.

Zároveň se Penultimate dočkal změn v často kritizovaném novém uživatelském rozhraní. Zápisníky opět vypadají jako zápisníky a nikoli jako kruhy, pohodlněji lze volit mezi kreslícími nástroji, vybírat papír a k tomu vývojáři nadělili další drobná vylepšení.

 

Závěr

Je vidět, že vývojový tým Evernote šel v posledním půl roce hodně do sebe. Tvůrci populární služby tak zřejmě reagují na časté výtky, že se málo věnují rozvoji svých hlavních služeb a tak všechny novinky uvedené v posledních měsících se zaměřují na ty nejzákladnější a zároveň nejpoužívanější funkce a činnosti. Je radost pozorovat, když výrobce naslouchá svým klientům.

 

Chcete se o Evernote dozvědět víc? Přijďte na náš kurz Evernote: Informace pod kontrolou.