Na konci minulého týdne vyšla nová aktualizace Evernote pro Mac. Jedná se konkrétně o verzi 6.0.14, která kromě tradičních oprav, možnosti kopírovat a vkládat tabulky a vylepšení dekrytování textu zjednodušila sdílení poznámek a poznámkových bloků. Osobně tuto změnu považuji za poměrně důležitou, protože právě sdílení dělá z Evernote opravdu efektivního pomocníka, ale řadě uživatelů dělalo problémy.

Nově u každé poznámky a u každého poznámkového bloku stačí kliknout na tlačítko sdílet a objeví se nový formulář, ve kterém na jednom místě zadáte “komu”, “s jakými právy” a vzkaz. Samozřejmě i nadále zůstává možnost rozkliknout podrobné nastavení, kde najdete i samostatné nastavení práv, sdílení jako veřejný odkaz a všechny další volby. Ale právě nový, jednodušší základní formulář jistě pomůže řadě uživatelů s prvním sdílením.

 

Nové sdílení v Evernote

Nové sdílení v Evernote

 

Sice i nadále platí, že Evernote není úplně ideálním nástrojem pro sdílení ve velkých skupinách, ale pro malé a střední firmy, uživatele na volné noze a domácí uživatele je prostě skvělý. Navíc teď už zvládne sdílení doslova i malé dítě…

Chcete se o Evernotu dozvědět víc? Přijďte na náš půldenní praktický workshop!