Vývojáři Pixelmatoru patří k těm aktivnějším, kteří velice rychle reagují na všechny novinky, které Apple připraví. A tak před pár dny vyšla verze 3.3, která přináší řadu novinek spojených s novou verzí MacOS X 10.10 Yosemite.

 

Snímek obrazovky 2014-11-10 v 2.05.28

První novinkou je lehce upravený design aplikace, který je bližší systému. Osobně se stále nemohu zbavit pocitu, že by si Pixelmator zasloužil dusplednější změnu kabátu, ale autoři se zřejmě snaží udržovat konzistenci ovládání, což je chválihodné.

Druhou významnou novinkou je podpora funkce Handoff, která umožňuje přecházet mezi jednotlivými zařízeními a pokračovat v rozpracované práci. Pixelmator byl nedávno uveden i ve verzi pro iPad, takže je možné přecházet i mezi počítačem a tabletem. S tím je samozřejmě spojena i podpora pro iCloudDrive.

Poslední novinkou je podpora Repair Tool extension, tedy rozšiřovacího plug-inu, který může používat například Mail nebo TextEdit.

Verze 3.3 není zásadní změnou, ale pokud používáte MacOS X Yosemite, tak se rozhodně vyplatí nainstalovat aktualizaci z MacAppStoru.

Chcete se o Pixelmatoru dozvědět víc a naučit se s ním pracovat? Přijďte na náš kurz.