Jony Ive formoval Apple produkty víc jak 20 let a i jeho zásluhou vznikly ikonické produkty jako iMac, iPhone, iPad nebo Apple Watch. Zajímá vás životní příběh a zákulisí designového týmu Applu? Přihlaste se od 14. do 31. 8. 2019 na libovolný Apple kurz z naší nabídky a dáme vám životopis Iva jako dárek.

Dárek ke kurzu

Je to jednoduché. Stačí si od 14. do 31. 8. 2019 vybrat, zaregistrovat a zaplatit libovolný Apple kurz z nabídky Ilumia, který proběhne nejpozději do konce roku 2019 a přímo na kurzu dostanete životopis Johy Iva jako dárek.

 

Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími Apple produkty

Fenoménu Apple se publicista Leander Kahney věnuje přes deset let. Napsal tři knížky, včetně Cult of Mac. V knize Jony Ive – génius stojící za nejlepšími produkty Apple se zaměřil na viceprezidenta Apple pro průmyslový design a blízkého přítele Steva Jobse, vývojáře, který sehrál klíčovou roli při vzniku úspěšných produktů Apple posledních let. MacBook, iPad, iPhone a další – jejich jednoduchý a uživatelsky přívětivý design pochází právě z jeho hlavy.

Tichý a uzavřený génius, který pracuje 70 hodin týdně

Říká se, že jestliže byl Steve Jobs tělem Apple, je Jony Ive jeho duší. Na veřejnosti tichý a nenápadný muž patří k nejoriginálnějším průmyslovým designérům současnosti. Kancelář, kde tráví 70 hodin týdně, je obestřena tajemstvím, přístup dovnitř má jen pár vyvolených. Skrývat přitom není co – stůl, lampa, židle. Víc Ive k práci nepotřebuje.

Iveho cesta mezi špičky průmyslového designu začala na počátku devadesátých let. Krátce poté, v roce 1999, pak byl v žebříčku MIT Technology Review TR100 zařazen mezi 100 nejvýznamnějších inovátorů na světě do 35 let, v roce 2008 jej Daily Telegraph označila za nejvlivnějšího Brita ve Spojených státech a roku 2012 jej britská královna pasovala na rytíře.

Naučte se vidět věci jako Ive

Jony Ive patří k nejinspirativnějším osobnostem současnosti. Čtenářům jej představuje biografie Leandera Kahneye. Navrhnout nový Mac vás sice nenaučí, vidět věci jinak ale ano.